Poludeo za ichthyology

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Imam Otocinclus vestitus-a i O. mariae ali slaba valjda kada mi fale neki podaci za pozitivnu identifikaciju. Nije ni bitno, razmisljam, jer reference postoje i ne bi trebalo da je problem da se nabave.

Nadjem ja lepo reviziju roda Otocinclus: "1997 Schaefer, S.A. The Neotropical Cascudinhos: Systematics and biogeography of the Otocinclus catfishes (Siluriformes: Loricariidae). Proceedings of the Academy of Natural Sciences of Philadelphia, 148:1-120." i naravno na sajtu akademije http://www.ansp.org/ nadjem da literatura nije u stampi. Inace ne postoji elektronska verzija ovog dokumenta na net-u radi svoje vellicine, oko 120 stranica. Pogledam isto i na American Museum of Natural History gde autor tog rada se sada nalazi ali i tu slaba vajda. Ni traga od knjige. http://research.amnh.org/ichthyology/index.html

Nekako sam se pomirio da cu vrlo tesko da nadjem tu knjigu pogotovo sto nije zastupljena ni ovde na univerzitetu pa sam se pomalo nadao i sreci da ce neko mozda da je ponudi na prodaju ili tako nesto.

Vidi Kiwi da se ja danima patim sa time i uzela je stvar u svoje ruke i sve sredi za nekoliko sati. Naravno nije mi nista rekla. Stigla poruka od Scott Schaefer-a da me knjiga ceka u Connecticut (USA) kada dodjem za koji dan. Resen problem.

E sada mene je zanimalo kako je sve to tako ispalo glatko da besplatno dobijam knjigu od US $35 tek tako pa jos i da je posalju u Connecticut. Nije to tako velika cena ali ipak. Pogledam sta je Kiwi napisala i srusim se. Lepo ona napisala coveku da sam apsolutno poludeo za ichthyology i da mi nema mira dok ne nadjem tu knjigu. Covek se valjda sazalio na moje stanje i eto castio me :)
 
Vidis da bez zenske ruke i pameti nema nista valjam_se
Lepa rec i gvozdena vrata otvara pa cak i knjige nabavlja kad je to nemoguce uraditi. :mrgreen:



A kako se to uradi nebitno je (ovde mislim na dijagnozu problema).