pomoc i izvinjenje

E ljudi kod mene su se prenamnozili i ja bih bas zeleo da im smanjim broj.
Sargarepu sam kuvao ali nije pomoglo.
Procitao sam negde da se list kupusa stavi za mamac pa cu pokusati i to ovih dana.
A koliko su botie delotvorne kod njih?
Pomisljam da kupim njih pa da im onda udjem u kraj :)
 
Nemoj mnogo da se brines za to. Probaj i taj mamac. Mislim da cak ima i da se kupi specijalni serin mamac sa kutijicom tj klopkom.Neznam koliko je delotvoran.
Botije ako uzimas procitaj o njima detaljno.Rastu velike i ne vole da su bez drustva svoje vrste. Najmanje 3-5 kom. Jako su zanimljive ali malo su i osetljive. Satiru puzeve tj drze ih pod kontrolom ali takodje vole da brste i biljke. Ja imam 10 botia u drugom aq pa ti to potvrdjujem i iz iskustva.:hej:
Nemoj sad da te hvata panika od puzeva nije to nista strasno. Polako razmotri sve varijante. Nije nista hitno.:hej:
 
Provereni recept. Posto imam gomilu Ancistrusa hranim ih kuvanom blitvom. Kad ubacim malo vise na nju se nahvata gomila puzeva i lako se izbaci list. Sargarepu Ancistrusi jedu ali puzevi nisu nesto ludi za njom. Slobodno polomi svaki dan malo puzeva i ostavi u akvarijumu. To je poslastica za ribe.
 
Pa probaj i sa blitvom ali ti je po meni najpametnije da uzmes botije i da ih sam sklanjas sa stakla mrezicom,naravno ovo sa botijama u zavisnosti koliki ti je aquarijum.