Pomoc!!!-Sta sa malcima Kribenzisa?

misko_vucetic

Member
19 Novembar 2010
86
0
6
Luzern , Switzerland
www.facebook.com
U zajednickom akvarijumu , parili su se kribenzisi(Pelvicachromis pulcher).:mrgreen: Sada nemam pojma sta da radim sa malima, o kojima se trenutno super brinu kribenzisi-i muzijak i zenka. Ali plasim se da ce ih ostale ribe( imam jos neke ciklide, i chery barb) pojesti. Inace mladj pliva naravno sve oko zenke ili muzijaka, a i oni ih skupljaju ako se mali pogube:).Sta mi predlazete da uradim: 1-da ostavim kribenzise sa malcima u ovom akvarijumu ili 2 da premestim kribenzise i malce u drugi akvarijum ili 3 da premestim samo malce u drugi akvarijum? Sta da radim? Nadam se brzom odgovoru! Hvala unapred na pomoci!
P.S. A da , cime da hranim mladj?Procitao sam da roditelji brinu o tome i da ako je akvarijum dobro sazreo hrane ima za mladj-pretpostavljam mikroorganizmi ili nesto na tako...
 
Varijanta 1: Ako ih ostavis u tom akvarijumu na kraju ce sigurno biti pojedeni kad pocnu polako da se odvajaju od roditelja i sami da lutaju.
Varijanta 2: Prebacivanje moze da protekne bez ikakvog problema ali moze da se desi da roditelji dozive stres i ne prepoznaju svoju mladj i oni je pojedu. Ako se odlucis za ovu varijantu prati situaciju i po potrebi skloni roditelje.
Za hranu klasika infuzorija pa artemija. Moguce je da u tom akvarijum ima nesto infuzorije ali verovatno nedovoljno. oko hrane pogledaj: http://www.beke.co.nz/threads/hrana-za-mladj-ikrasica.2607/
 
Zopex, a sta mislis o ovoj kombinaciji: Da ih pustim da ostanu sa roditeljima sada jos malo dok ne porastu, pa kada primetim da pocinju da lutaju po akvarijumutj. da se odvajaju od roditelja , premestim ih u drugi akvarijum? Za sada roditlji se super brinu o njima-prosto sam iznenadjen . Ali ipak bih zeleo da mi ostane neka ribica od ovog premijernog legla ... inace drugi akvarijum mi je oko 50-ak litara. Nadam se da je to ok litraza? Hvala na pomoci-znas kako je, prvi put uspeo mrest, ne znam sta i kako:oops:
 
prebaci ih odmah,drugar je 10xputa mrestio kribenzise posle 15-20 dana počinju da ih jedu roditelji.

Ps 2-3 puta godišnje očekuj mrest 'ako se vole'...

Mužjak je bolji roditelj...
 
Premestio sam ih

Premestio sam ih komplet sa roditeljima u akvarijum od 50ak litara. U prvom mahu kada sam ih premestio , zenka ih je sve strpala u usta :) a ja sam pretrnuo i ako znam da je to vrsta zastite,ali mislio sam da ih je zbog stresa pojela. U ovom akvarijumu gde su trenutno stavio sam samo jednu polovinu kokosovog oraha gde se kriju malci a i roditelji. Temperatura odrzavam isto kao u prethodnom akvarijumu . Sutra idem da vidim da kupim neku hranu za mladj, posto nisam strucan u tim hommade stvarima. Posle 20ak dana cu da premestim maticni par u zajednicki akvarijum. Inace na zalost u zajednickom akvarijumu je nestao prilican br. malaca-verovatno su ih pojele ostale ribice, tako da ih sada imam samo par-10ak mozda. Hvala na pomoci i na sugestijama. Ako imate jos neki predlog samo kazite, sve mi to puno pomaze!
 
Pokusaj da nadjes smrznutu hranu za mladj, toga sigurno ima u CH i prati situaciju kako se roditelji ponasaju, jer kao sto fznrdarko rece mogu i oni da ih pojedu.

Ps: Je li Luzern i dalje najlepsi grad u ch i da li je obnovljen drveni most?
 
Nastavak price...

Evo javljam se sa novim informacijama. Kao prvo malci su ok. Sto se tice hrane uzeo sam serinu hranu za mladj- nisam se setio da pogledam to za smrznutu hranu , pa ce morati da izdrze jos malo sa ovom trenutnm hranom. Inace ova hrana je kao prasina, i rastvori se u malo vode , i posle sa jednim malim crevom sprovedem je tamo bas gde su malci.Inace , zenku sam premestio u veliki akvarijum posto bi je ovamo muzijak sigurno ubio-znaci ispostavilo se bas tacno sve ono sto pise o kribenzisima. Muzijak cesto drzi male u ustima, verovatno iz straha ili nesto drugo...Ipak sada kada zenka nije tu vidim da se malo opustio:cool2:Eto, ovo sve pisem da u slucaju da neko ima isto kribenzise koji su se parili zna sta i kako posle parenja.
P.S. Sto se tice Luzerna , Zopex , moram ti reci da je i po meni najlepsi grad u CH. Most su obnovili , i potrudili su se da ne naruse stari izgled.Evo i slike :mrgreen: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos...63652088795_1160148197_31605964_3910521_n.jpg