Pozdav iz Kursumlije!

mejson

New Member
23 Avgust 2011
6
0
1
Kursumlija
Veliki pozdrav za sve clanove ovog foruma! Ukratko: bavim se akvaristikom nekih 14 godina, trenutno imam 5 akvarijuma, a zdravlje bice i sesti ovih dana.. u skorije vreme cu i da ih predstavim ovde... Nadam se lepom druzenju i dobroj saradnji na ovom forumu. Pozzzzzz...
 
Dobro dosao na forum.:welcome1:Cekamo da predstavis svoje akvarijume i napises nesto o sebi.
 
Hvala na dobrodoslici! Veceras ili ujutru pocinjem sa predstavljanjem i sa fotkama, samo mi kazite da li to da uradim u ovoj temi ili...?
 
Mozes, Ovo je pocetna tacka gde se obicno daju osnovni podaci o svojim akvarijumima i uopste o interesovanjima. Kasnije kad pozelis da napises nesto specificno imas za to i specijalizovane forume. Uglavnom gde god napises neces mnogo pogresiti, a lako cemo ispraviti ako to pozelis.:hej:
 
ok.
1. akv. je od 20 litra i on sluzi za tek okocene ribice. u njemu su trenutno 50ak nigrosa i 10ak ancitrusa. podloga je recni pesak, koristi se ugaoni filter za filtraciju kao i za aeraciju.. :) . posadjena je jedna amazonka cisto da ne bude prazno...

2. akv. je 42sx36dx30v oko 42 litra. u njemu je maticni par ancitrusa, kao i privremeno par maticnih nigrosa. takodje ugaoni filter, pecina od kokosa, pecina od saksijice..

3. akv. 68sx32dx40v oko 85 litra. u njemu je drugi maticni par nigrosa sa malcima kojih ima oko 150/200... taj akv, za neki dan ce biti preuredjen, samo malci malo da ocvrknu..

4. akv. 90sx30dx37v neki litar ispod 100L. u njemu su trenutno 3 oskara sa plekostomusom jer su tu bili na lecenju od icht-a.. za koji dan im pravim jedan od 180 litara koji ce imati kamenu pozadinu i jos par stvarcica koje ce poboljsati uslove za zivot ovim trenutno omiljenim ribama...

5. akv je 190sx40dx45v oko 340L. on je za sad najnormalniji, ali je i on na samom pocetku onoga sta planiram za njega..
od ribica su u njemu: 40ak ancitrusa, 50ak nigrosa,30ak gupika , 4 koridorasa medju kojima su maticni koje cu kasnije da razmnozavam jer trenutno nemam gde, torokatumx2 albino i obican, mat. par kribenzisa koji ce takodje napolje kad im stigne akv posebno za njih... od biljaka su tu valisnerija spiralis, amazonka , pistia i jos 3-4 vrste koje kojim trnutno nemogu da se setim imena...
slike cu postaviti veceras posto su deca greskom izbrisala.. za sad par slicica,,,
 
u pravu si bobane ! evo upravo sad pravim jedan za oskare akv od 220ak litara.. tako da ce za zimu ostati 3 - 4 akv koja ce biti u funkciji.. zimi mi slabije ide posao tako da mogu vecu paznju da okrenem na akvaristiku.. ovi sto drze prodavnice slabo placaju ribice, ali opet kad kane neki dinar nije na odmetu...
 
kad zavrsim ovaj akv za oskare izbacicu slike. dimenzije su duz.120 x vis.38 x sir.50cm tako da zgod sirokog dna mislim da ce biti zanimljiva postavka... za sad je u njemu 1 panj , 1 poveci kamen i pesak za podlogu (krupnije granulacije). posadjenje su par biljaka pa ce mo videti za dalje.. * za bilke nisam siguran da li ce izdrzati sa oskarima, ali reko ajd da probam posto u prethodnom akv nisu pravili problem..)
pozzz :ziveli: