Pozdrav svima :D

draganica

Member
7 Decembar 2008
58
0
6
Pozdrav,

Moje ime je Dragana,
dugogodisnji sam kinolog i kinofil, posebno jedne divne pasmine sibirski haski, koju sam se oprobala i da odgajam. Elem, jos u vreme marke, moj divni suprug, kupio mi je za rodjendan Serin akvarijum od nekih 170l, sa sve haubom, dve neonke, nekim bednim unutrasnjim filterom unutra, grejacem, mrezicom i kompletom akutan, nitrivec, florena...

Godinama je to tavorilo, da bi ga onako bez ikakvog smisla(kao i sve drugo u zivotu) oformili pre dan-dva.
Nazalost ne mogu se pohvaliti da imam RO uredjaj(ali volela bih, i nadam se tome jednog dana), planiram da uzmem za mesec dana(kada se malo finansijski oporavim) Tetrin spoljasnji filter za akvarijume od 150-200l, pumpica je atmanova neka leva, ali finom regulacijom, radi za sada sitno disperzivno...
Filter koji trenutno imam u kavarijumu je onaj interni serin grooozan, sa plavim grubim sundjerom, kroz koji moze da protece svo djubre bez zadrzavanja :(
Od dragog prijatelja koji zatvara deo akvarsitike u svom pet shopu sam dobila skalare na poklon, srednje su velicine, i ima ih desetak. Plus dva ona divna oklopljena somceta(corydoras) za kopkanje po dnu...
I 2 neke mukice sitne za koje sam netom saznala da se zovu aphyosemion australe, imam ocito muzjaka, lepse obojenog i zenku...

Slobodno me grdite, sve znam...
treba mi meka voda, kisela, a ja imam BG cesmovacu...
da8b92cd08e57adf5ccf7a813283bcf8.jpg

Ali, za sada im je tako, kako jeste.... Voda je malo odradila, par dana sama, u akvarijumu sa filterom, pumpom, akutanom, nitrivec, florenom...

Usadih 2 vrste nane, jednu divnu biljcicu koja lici na travu... i onu uzasnu dugolisnu zumbastu...:mrgreen: ali ipak tako finu... Nisam stavljala nikakve specijalne podloge, sem finog sljunka, naravno uzasno dobro ispranog i prokuvanog...

Slika je malo mutnjikava, jer aparat bez blica radi zaista cudno...:ebote:

Neki savet... svaki je dobrodosao.
 
Pozdav Draganice:welcome1:

Sta bih mogao reci , sacekajmo jos malo i da vidimo kako ce zaziveti tvoj akvarijum...rano je za komentare.;)
 
Naravno... pre ovog, godinama sam imala akvarijum od 70l sa 2 japanke i parom okliopnih somcica... Medjutim, obzirom da zivim u dosta visokom soliteru, silikon je popustio nakon zemljotresa u Mionici i akvarijum je poceo da "prokisnjava", pa sam poklonila sve ribe...

Bas se radujem sto su opet tu, uzivam u njima...
 
Cao &:welcome1:
Ipak ti vec znas dosta toga. Svidja mi se aq. Tj nije mi rano da ti to kazem:).
Volim Skalare narocito one najcrnje. Ne govorim o divljim jer su to pusti snovi.

Eto bas sam sakupljao fotke divljaka te razresih dugogodisnju konfuziju koja je opste prisutna u vezi divljih varijeteta. Nema ih samo tri kao sto se verovalo nego cak pet osnovnih. I eto sad cackam po netu oko toga. Najvise me zanima divljak tzv. Redtail ili crvenorepi. Nigde ne postoji fotka i procitao sam da je jako redak.
Eto i sad da ne otvaram novu temu koristeci kao povod tvoje skalare zamolio bih ako neko ima foto ove varijante divljeg skalara da je objavi ili da me uputi na neki link.
I veeeliki pozdrav:hej:
 
Heh Bobane hvala ti stvarno:)
Vec sam bio na tom sajtu gde sam i zaprvo i saznao za tu petu "Ghost-varijantu" iz teksta . To je jedan od najlepsih sajtova za skalare sa puno jako lepih slika. Nazalost izgleda da sam sve preorao jer sam isao i gledao sve redom preko sto sajtova sa Googla:ebote:
Ogooglala mi glavavaljam_se
Svakako ako ti neka slika tog Crvenorepog Divljaka padne saka seti se i mene:hej:
 
http://www.finarama.com/gallery/lionelfichen.htm

Gledam ovo i ne verujem svojim ocima... zaista ne znam kako skalari ne popasu ove cobombe... Moja iskustva sa njima i ovom biljlkom od ranije, ne smem ni da pisem...Zaista me fascinira kako necije ribe budu tako "well bihave" a moje obicno cupaju celo busenje, i pored 12 vrsta hrane koje imam na polici...

206f0afd22d06f75ca2a6cda3433b8f5.jpg

Svakoga dana, sve vise i vise napredujemo...
 
Cao Draganice !
Imam i ja cabombu i skalare ali nisam nikad video njih da pasu bilo koju biljku:confused: Bas` me cudi ova informacija. Izgleda da od skalara mozemo svasta ocekivati. Mozda da ih hranis malo raznovrsnije sa vise biljne hrane. Mozda...

Inace hvala ti za sajt mada je to ipak onaj isti koji sam vec gledao ali nema veze. Vidim da i ti volis skalare.

Ova slika ti je mnogo lepsa.
Koji ti je to panj?:hej: Ali ja ne vidim Cabombe....
 
ZDRAVO

Aq je super,samo kad ga sledeci put budes slikla spusti roletne preko puta da se ne oledas u staklu ili ako hoces da vidimo kako ti izgledas postuj svoju sliku
NARAVNO,ovo je sve sala, ni ja je ne razumem(salu)
DOBRODOSLA!!!!
i tako to
 
Cao Draganice !
Imam i ja cabombu i skalare ali nisam nikad video njih da pasu bilo koju biljku:confused: Bas` me cudi ova informacija. Izgleda da od skalara mozemo svasta ocekivati. Mozda da ih hranis malo raznovrsnije sa vise biljne hrane. Mozda...

Inace hvala ti za sajt mada je to ipak onaj isti koji sam vec gledao ali nema veze. Vidim da i ti volis skalare.

Ova slika ti je mnogo lepsa.
Koji ti je to panj?:hej: Ali ja ne vidim Cabombe....

Cabombe- Nemam ih sada, pisala sam o ranijim "decjim" pokusajima od pre 20-tak godina, da odrzavam akvarijum...
I tada sam davala spirulinu, ma svasta nesto, nekako nisam nikada stedela na hrani za ribe, ali naprosto moja dva tadasnja stanara akvarijuma su bas bila pri apetitu, srecom, broz sam ih lepo udomila, shvativsi da nisu lak zalogaj za pocetnika.

By the way, ja imam 35 god, i nick mi je tkav sa raznih drugih foruma, vec godinama, cisto da ne pomislite da sam malena rastom ili jako mlada.

Kojoti,
genije, obozavam ljude dobrog smisla za humor. Nazalost, ne radi mi roletna, tj, fali celo ono drvo sa platnom. Tako da, nema sanse da napravim bolju sliku...
A moja jaca polovina, kao za baxsuz, najvise voli akvarijum koji ima za pozadinu ogledalo. Nazalost nije moj izbor, ali red je da i on ispuni neku svoju zeljicu, tako da refleksiju naprosto, ne mozemo izbeci...

Kako izgledam,
428e08d14c48a46217be85acf1d833d6.jpg

nije nikakva tajna, eto me... Pozdrav svima
 
Draganica je napisala - Usadih 2 vrste nane,...- ako dobro shvatam pričamo o Anubias-u , biljci koja ima rizom . Ako je to , vadi iz podloge ako si usadila i vezuj za taj lepi panj .