Pozdrav :))

lukovicm

New Member
3 Oktobar 2007
19
0
1
Pancevo
Pozdrav svima,kao novi clan ovog foruma red je da se predstavim.Sa akvaristikom sam poceo da se bavim kao klinac sa dosta prekida i razocarenja.Pre par godina dobio sam od drugara par ribica i tu je sve ponovo pocelo:),danas imam 4 akvarijuma jedan sa skalarima(trenutno je kod mene na poslu),drugi sa Africkim ciklidma,treci sa mladim Afrikancima i cetvrti sa nesto bilja i par ribica.Trenutno radim na novom akvarijumu 95x52x52(koji ce zameniti ovaj zadnji akv.) u kome cu nadam se uspesno drzati Diskuse.Toliko od mene zasada
icon7.gif
:hej:
 
Dobro dosao i prijatno druzenje na ovom forumu.

:welcome1:

Nadam se da ce ti se zelja o drzanju diskusa ispuniti jer su zaista predivne ribe koje s pravom nose ime kraljeva slatkovodne akvaristike

:hej:
 
Hvala svima na dobrodoslici :),slike cu postaviti uskoro.
@Fantom akvarijum moram da rasformiram zbog manjka mesta ali sve biljke i ribice(koridorasi,botije i algari)prelaze u veci akvarijum
 
Pozdrav komsija

Dobrodosao na forum. Slobodno pisi i pitaj ako imas nedoumica, i naravno predstavi nam svoje akvarijume i slikama.
 
Evo i nekih slika.Prva slika je akvarijum sa mladima,drugi je akvarijum sa nesto bilja i dva skalara.
 

Attachments

  • Mladi.jpg
    Mladi.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 19
  • STA74133.jpg
    STA74133.jpg
    91.5 KB · Pregleda: 24
Evo da predstavim i novi akvarijum.
Akvarijum je formiran pre mesecipo dana,imao sam problem sa crnim algama ali sam uspeo da ih redukujem skidanjem sa listova i u krajnjem slucaju odsecanjem listova.Biljke napreduju lepo ali treba jos dosta vremena da porastu.Filtriranje je spoljnim staklenim filterom zapremine 30l i pumpom od 600l/h i kanister filterom ef-2 oko 400 l/h.
Od riba u akvarijumu su: 6 diskusa,10 algara(2 gibicepsa,5 ancistrusa i 3 sijamska algara),13 korija(pande,sterbai,trilineatusi),8 neonki i dva ramireza.
Svaki predlog i sugestija su dobrodosli.
:hej:
 

Attachments

  • akva.jpg
    akva.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 18
  • Diskus3.jpg
    Diskus3.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 14
  • Diskusi3.jpg
    Diskusi3.jpg
    90.1 KB · Pregleda: 10
  • Ramirezi.jpg
    Ramirezi.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 13
Pozdrav i tebi .. :)

Koje je litraže taj akvarijum ?
Odokativno ga premeravam mada nije ceo stao u sliku, tu je negde oko 100 x 50 ?
 
Svitac bio si jako blizu (imas ostro oko);)
Akvarijum je dimenzija 95x52x50,sto se slika tice jako lose baratam sa aparatom.
 
Nemam oštro oko .. :) .. imamo isti termometar .. :mrgreen: .. pa polako prevrcem i brojim .. hehe
Dužina nije baš vidljiva ali sam predpostavio da je veca od 40 .. obzirom na kolicinu ribica.