Eddie

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,483
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Lepo si ih odgajio Eddie. Vidim da su im peraja lepo izrazena i sacuvana, sto znaci da si vodio racuna o njima... :D

Samo , mogao si ubaciti i sliku kada je Mrv zaplivao u akvarijumu da i to pogledamo. :roll: :lol:

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Mrvica je poneo digitalac sa sobom u podvodnu avanturu, pa Eddie mije imao ?ime da slika taj prizor :lol:

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Hehehe, stvarno steta sto nisam napravio neku sliku onda. Ali bio sam u panici, ko ce misliti na slikanje dok vam neko sekirom obradjuje bilje u akvarijumu :lol:

Evo jos jedne slikice akvarijuma, da se jos malo hvalim :oops: :wink:

Attachments

• pic_0074.jpg
    pic_0074.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 44

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Edie ni meni nije bilo lako da sekiram onu praumu. Mnogo lake bi bilo da sam imao motornu testeru :lol: .
Vidim da bilje polako napreduje i dobro je, samo nekako si mi skratio ovu sliku.

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Mala dopuna sa jos jednom interesantnom slikom, uzgred ovaj akvarijum jos nisam slikao pa eto prilike da i njega postavim. :)

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Nesto zeza, da probam sad...
Iz nekog razloga nece da mi prihvati sliku koju sam najavio, ali nema veze castim vas sa jednom mresta oskara od pre neki dan.

Attachments

• oskari_mrest_4.jpg
    oskari_mrest_4.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 64

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,483
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Ne znam Eddie zasto nisi mogao prvi put da postavis slike, verovatno je nesto kod tebe u pitanju ( mislim na sliku koju si zeleo da postavis).

Nego , vidim da si imao uspesan mrest oskara i nebi bilo lose (nije obaveza :wink:) da to postavis kao novu temu u forumu razmnozavanje. Opises ceo tok priperme oskara za mrest , od parametara vode do nekih sitnih detalja koji su za tebe interesantni i mozda predstavljaju nesto novo, odnosno tvoje licno iskustvo... :)

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Vazi Fauna, otvoricu temu o ovome. Bude to, samo da prodje jos koji dan malcima i kad pocnu da jedu mocice da se da konacan zakljucak o mrestu u odgovarajucoj temi. Za sad im ide dobro a kao sto kaze Boban bar 100-nak ce zaplivati mada je to zanemarljiv broj u odnosu na kolicinu ikre.

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Jeste Fauna, to su malci stari nekih 6 nedelja od dva razlicita para. Jedan par su crni a jedan je onaj beli i zenka divlje forme( sa crnim prugama). Lepi mladunci ispadaju. A oba para se mreste na 7 dana i to u isto vreme ili sa dan-dva razlike pa ih onda sve zajedno podizem. A evo i slike kako to izgleda kad neko hoce da polovi svu ikru koju vidi.

:oops: :oops: :oops:
Smiricu se sa slikama, jos samo ova... :D

Attachments

• mresni_aq.jpg
    mresni_aq.jpg
    30 KB · Pregleda: 54

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Inace taj par crnih se vidi na toj slici Fauna. I zamisli sta rade u onom cosku, mreste se naravno, bas posle slikanja su zalepili ikru na prelivnu cev od filtera. Cini se da im nista ne smeta guzva i 200 malih skalara na njihovoj teritoriji. A bas sam se nadao da ce bar odustati od mresta jednom. Jos je nisam pomerio odatle, nemam vise volje i mesta. A zdrava je i dosta je ima :roll: tek par komada pobelelo... uh... :? ... :roll:

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,483
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
"Od viska glava ne boli..." tako se kaze kod naseg naroda... :D

Najbolje bi bilo da ti prosiris svoje kapacitete jer vidis da to tebe hoce... :lol:

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Evo i slike novog izgleda mog akvarijuma.
Nadam se da nisam smorio sa svojim slikama? :D :roll:

Attachments

• aq8.05.jpg
    aq8.05.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 56

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
60
Beograd
Nisi, nisi sigurno, jer se na njima ima sta i videti :D
Lepo je to, nema diskusije........ a sta je tu novo????? :p :roll:

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
Pa novo je to sto su biljke lepo narasle, sto su se sve lepo primile i razmnozile. Nove su i tri letece lisice i nekoliko malih panda. A od skalara broj je sa 5 pao na samo 2. Na slici je akvarijum pomalo mracan, ali to je do mog aparata a ne zbog slabog osvetljenja. U "mracnom" cosku je kamen sa podivljalom mahovinom koji je "upio" svetlost.

jasenka

New Member
3 Septembar 2003
1,543
0
0
Zagreb
slika, kao fotografija, bas zbog tog "mracnog" mi je odlicna!
Akvarij kao takav "mracan" je pomalo mistican i tajanstven, a to sve nadopunjuju njegove biljke koje su se razrasle i fino su ukomponirane u cijeli akvarij

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
0
47
Pancevo
A evo i jedne slike od danas. Posle malo kosidbe i presadjvanja. A i dokopao sam se malo boljeg aparata.

Attachments

• aq2.jpg
    aq2.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 43