Eddie

Lepo si ih odgajio Eddie. Vidim da su im peraja lepo izrazena i sacuvana, sto znaci da si vodio racuna o njima... :D

Samo , mogao si ubaciti i sliku kada je Mrv zaplivao u akvarijumu da i to pogledamo. :roll: :lol:
 
Mrvica je poneo digitalac sa sobom u podvodnu avanturu, pa Eddie mije imao ?ime da slika taj prizor :lol:
 
Hehehe, stvarno steta sto nisam napravio neku sliku onda. Ali bio sam u panici, ko ce misliti na slikanje dok vam neko sekirom obradjuje bilje u akvarijumu :lol:

Evo jos jedne slikice akvarijuma, da se jos malo hvalim :oops: :wink:
 

Attachments

  • pic_0074.jpg
    pic_0074.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 44
Edie ni meni nije bilo lako da sekiram onu praumu. Mnogo lake bi bilo da sam imao motornu testeru :lol: .
Vidim da bilje polako napreduje i dobro je, samo nekako si mi skratio ovu sliku.
 
Mala dopuna sa jos jednom interesantnom slikom, uzgred ovaj akvarijum jos nisam slikao pa eto prilike da i njega postavim. :)
 
Nesto zeza, da probam sad...
Iz nekog razloga nece da mi prihvati sliku koju sam najavio, ali nema veze castim vas sa jednom mresta oskara od pre neki dan.
 

Attachments

  • oskari_mrest_4.jpg
    oskari_mrest_4.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 64
Ne znam Eddie zasto nisi mogao prvi put da postavis slike, verovatno je nesto kod tebe u pitanju ( mislim na sliku koju si zeleo da postavis).

Nego , vidim da si imao uspesan mrest oskara i nebi bilo lose (nije obaveza :wink:) da to postavis kao novu temu u forumu razmnozavanje. Opises ceo tok priperme oskara za mrest , od parametara vode do nekih sitnih detalja koji su za tebe interesantni i mozda predstavljaju nesto novo, odnosno tvoje licno iskustvo... :)
 
Vazi Fauna, otvoricu temu o ovome. Bude to, samo da prodje jos koji dan malcima i kad pocnu da jedu mocice da se da konacan zakljucak o mrestu u odgovarajucoj temi. Za sad im ide dobro a kao sto kaze Boban bar 100-nak ce zaplivati mada je to zanemarljiv broj u odnosu na kolicinu ikre.
 
Jeste Fauna, to su malci stari nekih 6 nedelja od dva razlicita para. Jedan par su crni a jedan je onaj beli i zenka divlje forme( sa crnim prugama). Lepi mladunci ispadaju. A oba para se mreste na 7 dana i to u isto vreme ili sa dan-dva razlike pa ih onda sve zajedno podizem. A evo i slike kako to izgleda kad neko hoce da polovi svu ikru koju vidi.

:oops: :oops: :oops:
Smiricu se sa slikama, jos samo ova... :D
 

Attachments

  • mresni_aq.jpg
    mresni_aq.jpg
    30 KB · Pregleda: 54
Inace taj par crnih se vidi na toj slici Fauna. I zamisli sta rade u onom cosku, mreste se naravno, bas posle slikanja su zalepili ikru na prelivnu cev od filtera. Cini se da im nista ne smeta guzva i 200 malih skalara na njihovoj teritoriji. A bas sam se nadao da ce bar odustati od mresta jednom. Jos je nisam pomerio odatle, nemam vise volje i mesta. A zdrava je i dosta je ima :roll: tek par komada pobelelo... uh... :? ... :roll:
 
"Od viska glava ne boli..." tako se kaze kod naseg naroda... :D

Najbolje bi bilo da ti prosiris svoje kapacitete jer vidis da to tebe hoce... :lol:
 
Evo i slike novog izgleda mog akvarijuma.
Nadam se da nisam smorio sa svojim slikama? :D :roll:
 

Attachments

  • aq8.05.jpg
    aq8.05.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 56
Nisi, nisi sigurno, jer se na njima ima sta i videti :D
Lepo je to, nema diskusije........ a sta je tu novo????? :p :roll:
 
Pa novo je to sto su biljke lepo narasle, sto su se sve lepo primile i razmnozile. Nove su i tri letece lisice i nekoliko malih panda. A od skalara broj je sa 5 pao na samo 2. Na slici je akvarijum pomalo mracan, ali to je do mog aparata a ne zbog slabog osvetljenja. U "mracnom" cosku je kamen sa podivljalom mahovinom koji je "upio" svetlost.
 
slika, kao fotografija, bas zbog tog "mracnog" mi je odlicna!
Akvarij kao takav "mracan" je pomalo mistican i tajanstven, a to sve nadopunjuju njegove biljke koje su se razrasle i fino su ukomponirane u cijeli akvarij
 
A evo i jedne slike od danas. Posle malo kosidbe i presadjvanja. A i dokopao sam se malo boljeg aparata.
 

Attachments

  • aq2.jpg
    aq2.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 43