pozdrav

jerry82

New Member
15 Januar 2011
4
0
1
bg
pozdrav svima, bavim se akvaristikom sve ukupno oko 5/6 godina, a akvarijum u kuci smo imali od kad znam za sebe...ja trenutno imam 7 akvarijuma nisu to neke litraze od 50 do 80l, i u njima se nalaze uglavnom parovi skalara, tu se muvaju jos po neka gupika, ksifo, plati , moli, muljari, algari...okacio sam i tamo nekioliko slika, pa pogledajte...
 
Bolje vas nasao:lol:, akvarijumi su poceli da se mnoze kako je ova grupa bandita od skalara pocela da raste i da se odvajaju parovi i bas su se svi uparili 4 zenke i 4 muzijaka to su dijamantski skalari (tako mi reko covek od kog sam ih uzeo) i jedan slajer al on nema para:(...sto se tice mresta, nisam uspeo da odvajam ikru, tj nisam ni pokusavao, jer par koji sam imao pre ovih su svoju ikru cuvali cak i kad mali izadju cuvali su ih neko vreme...ovi su jos mladi i mozda su do sad bacili ukupno 3 puta ikru pa ne znaju sta ih je snaslo, vremenom ce biti bolji roditelji:)..a slike su tamo u profilu gde pise album, al sad cu da okacim jos neke novije...ne svidjau mi se posto su slikane telefonom, pozz
 
Skalari su dobri roditelji i brinu se o svom podmladku, tako je uglavnom. Ako ti nije stalo do masovne reprodukcije onda mozes da ostavis malde sa roditeljima neko vreme mada vecina akvarista izdvoji ikru pa se sami brinu o njoj. To rastereti roditelje ali i dovodi do brzeg sledeceg mresta.
Na tim slikama su Gold marbe angelfish i Gold pearlscale angelfish ili kako bi mi rekli Zlatni mermerni skalar i Zlatni biserni skalar.
 
imam jedan mali akvarijum u koji cu pokusati da odvojim ikru, ali oni uvek bace ikru na neku lisku koju mi je zao da odescem...videcemo nesto, e hvala za naziv tek preko ovog naziva sam usepo da nadjem na googlu nesto o njima i slike:cool2: