Pozzz iz Shapca

shadrap

New Member
17 Novembar 2010
15
0
1
Sabac
Pozz svima, ja sam Nikola iz Sapca, pre 3 nedelje sam "uzeo" to jest napravio svoj prvi akvarijum iako nisam nikad imao dodirnih tachaka sa akvaristikom...Totalni sam pochetnik a akvarijum je dimenzija 51duzina,27sirina,33visina...Znaci 45 L i spoljni filter 10*27*33... Staklo je polovno , debljine 6 i 8 mm :D

Od opreme:
kineska vazdusna pumpa sa dva izlaza
kineski grejach 100w
philipsova neonka 60cm od 18w
krov hand made ne lichi ninashta tako da cu morati o5 da budzim neshto...

Od biljaka:
2 limuna
2 amazonke
3 shljive
4 plutajuce trave
4 josh neke trave nemam pojma shta su...

Od ribica imam :
1 Ancitrusa
1 Algar (neko ga zove ruzni radisa a neko amolijer ili tako neshto)
2 Muljasha (ne znam im naziv)
2 Pandica muljash i kao pandica samo albino
5 Gupija (Ubio ih borac ostala samo jedna zenka) :(
3 Ksifoa (2 muzjaka i 1 zenku)
2 Staklena somica
1 Silver Shark(Uginula mi posle 2 nedelje iz nepoznatih razloga)
1 Plava ajkulica (krije se nonstop, al kad poludi udara u staklo)
5 Moli (black,silver(bele) i jednu zuto-crnu)
5 Zebrica (imao sam 6 ali su mi skalari pojeli jednu tako da sam ih izbacio...)
2 Betta borca (muzjak i zenka...danas sam ih uspeo upariti u jednom malom akvarijumu od mozda 4 L ...Bez grejacha ,bez svetla,voda iz chesme i uspelo... :)))) Odushevio sam se kad je pocheo da je stiska i da kupi jajashca i da ih stavlja u mehur na povrsini vode...Ostavio sam koru od banane u flashi od 2 litre da bih hranio male prvih dan dva...(to sam prochitao ovde na forumu ;))

Ako ima neko iz Sapca ili okoline da mi kaze gde u Shapcu ima da se kupi ta artemija za male>?
 
Pozdravi i za tebe i dobrodosao u nase akvaristicke vode :)
Kao prvo da ti skrenem paznju da si poceo da pretrpavas akvarijum sa ribama sto uglavnom ima los rezultat. Pojedine ribe kao, recimo Silver Shark, poraste dosta velika i tu nastaje problem. I sama kombinacija vrsta je problematicna. Ipak je to mala zapremina akvarijuma. Videces vec to i sam.

Kontaktiraj Faunu i on ce da te dalje uputi. Sabac ima dosta akvarista pa im se slobodno pridruzi jer su svi vrlo drustveni i znace da te dobro posavetuju ako ti treba savet.
 
Shvatio sam da je mali akvarijum chim sam ga napunio vodom... :( Ali zivim u stanu i nemam mesta za veci...i ovaj je stao knap...Znam da je guzva u akvarijumu ali kao svaki pochetnik hocu svaku ribicu koja mi se svidi....ovo smatram prelaznim periodom dok ne uzmem neki veci... :D
 
"Razboleo" si se od iste bolesti kao i svi mi kad smo pocinjali ali proci ce i to i vrlo brzo ces odluciti sta zelis da imas u akvarijumu.
 
Mislim da sad vec imam predstavu shta zelim...250 l i par ajkulica... :) ali to ce morati da sacheka...a mislim da ce me i to proci pa cu hteti da drzim jegulje ili tako neshto... :D akvarijum sam prvenstveno uzeo zbog skalara a izbacio sam ih 4-ti dan jer su mi vitlali borca i silver shark....da mi je neko prichao da je ovoliko zarazno ne bi mu verovao...