Preparati za lecenje riba

Znaci to je fora sa sonom kiselinom, da skida kamenac skida ali i sirce se dobro pokazalo a ne smrdi onoliko.
Hipohlorit ?? 200ppm ??? Hmmmm pomoc !!!! Hipohlorit = Hlor ??
 
Cist hlor je u gasnom stanju, otrovan itd. Ocito je da ti neces da kupis bocu hlora i da ga rastvaras u vodi vec ces da koristis neko jedinjenje koje oslobadja hlor u vodenom rastvoru. To je uglavnom kalcijum ili natrijum hipohlorit. U jednostavnoj prici mi kazemo samo hlor a u stvari znamo na sta se to odnosi.
ppm je relativan pojam i odnosi se na milioniti deo neke kolicine, isto pravilo kao i za procente. Ako ti tu skripi onda pogledaj u vezi toga ili pitaj sta ti nije jasno ali je sigurno da ti to treba u akvaristici.

U praksi to odprilike izgleda kako ti je @zopex2008 rekao, supena kasika, manje vise, na desetak litara vode. Da bi tacno znao koliko ima hlora mora da meris.
 
Nemoj da se plasis, Boban je hemicar po struci i kod njega je sve precizno kad napise. Za nas obicne smrtnike to je hlor i vazno je da pobije sve sto se stavi u njega. ;)
 
Uhhh posle Bobanovih komentara malo me strah hvata, jako je ozbiljan :D. Mala sala. sto se hemije ticu tu sam cista NULA, zbog to ga i ovakva pitanja, faks stao zbog te hemije, a sto se hlora po naski tice, imam ali u cvrstom stanju, kad mi davali rekli da je to to. A pogusismo se zena i ja kiselinom, rekli nam bili kako je dobro desinfekciono sredstvo pa smo do sada sa njim sve akvarijume gde je bila zarazena ribica prali.
Poceo ja od preparata za lecenje ali posle ovakvih saveta vidim ja da nece da mi budu potrebni :)!!