Razmnozavanje sijamskog borca

uuu,pa onda cu sad da stavim malko pa da vidim da li ce da jedu sutra.
Nego, kako da znam kada je artemija spremna,da ne bude da se jos nije izlegla ?
Neki kazu za 24,neki za 48h ali,kako prepoznati kada je spremno ?
Kad sam kupio, rekao mi je da se izvodi za 24h ali odkud znam,
mozda bude trebalo malo duze posto ce verovatno da stoji na temp. od 23-24C
 
Last edited:
Nemoj da se sekiras, kad bude spremna videces to. Zaustavis protok vazduha na moment i videces artemiju. Pored toga i boja se menja.
Sto se tice vremena to sam vidi. Sv su u pravu za potrebno vreme samo je pitanje koju fazu izvaljvanja artemije ti zelis da koristis. Nakon dva dana ona slobodno pliva. Sto je duze drzis njena hranjiva vrednost pada.
 
Last edited by a moderator:
Ja stavio juce,malopre,oko 18h, ugasim vazduh na par minuta ali ne umem da vidim sta je sta :( malo ostalo na vrhu, a veci deo pada lagano na dno..ostavicu jos nocas pa cu da probam ujutru .
edit...
nisam mogao miran pa oko ponoci iskljucim opet...i gle cuda,vidim neke tackice kako padaju na dno i kao vibriraju :)
shvatio konacno...ribice ruckaju super :D
E sad,jel posle dan-2 ,3 trebam da bacim one artemije koje nisam izvukao iz flase i dao ribicama,pa da pravim nove ili mogu da se koriste vise dana, ? I da li treba i dalje stalno da kruzi voda dok ne potrosim ili bacim artemije ?
 
Last edited:
Artemija se razvija po potrebi i to onoliko koliko mozes da potrosis u cugu. Ako zelis da kolicinu podelis na 2-3 hranjenja je u redu ali to sve treba da bude u prva dva dana.
Artemija trosi hranjive sastojke vrlo brzo i za par dana artemija je rak sa dobro izgradjenim spoljim skeletom.

Gledaj to ovako, na primeru zivine. Jedno jaje ima vise hranjivih sastojaka nego tek izleglo pile jer je deo jajeta potrosen i na formiranje kostiju, paperja itd.
 
Aha,znaci kad se artemije izlegu, trebalo bi da se koristi najvise 2 dana i onda ih bacim u sahtu :) Jel sam dobro shvatio ?
 
Bas tako, ti ustvari dajes artemiju koja jos nije potrosila zumance, jer svaki organizam koji se leze iz jaja ima zumancanu kesicu koja mu je potrebna za prve dane zivota. Kasnije kad artrmija potrosi to zumance nutritivna vrednost joj pada i nije dovoljna za pravilan razvoj riba.
 
ahaaaa,bas bih se zeznuo pa bih im davao to nekoliko dana..

Ne znam jos uvek koliko artemije je potrebno po jednoj ribici,dok malo udjem u stos...valjda je dovoljno svakoj ribici par komada artemije za obrok i da ih hranim 2x dnevno
 
to je sigurno :D
pa veoma malo treba,vidim da ce mi ona posudica sa artemijom trajati duuuuggoo duuuggooo,ali davacu i mom pasi,da mi ne propadne ;)
 
aaaa,znaci ne moram da brinem da ce skorije da propadne ,posto ne znam dokle joj je rok ..To mi je jedan akvarista prodao u plasticnoj bocici od hrane a ona ce mi biti dovoljna za neko duze vreme .
Hvala zopex,bas korisna informacija !
Znaci zaledim je i onda kad mi treba,samo uzmem kolicinu koja je potrebna i odmah u vodu da vrti ?
 
pozdrav svima.imam jedno pitanje sinoc su mi se izlegli mali borci pa kada im mogu dati prvu hranu i kada da im ukljucim pumpicu tj rasprsivac za kiseonik.od hrane imam artemiju sera mix i mikro crve dali je to dovoljno.hvala unapred
 
Evo i ja da se pohvalim sa borcima. Imao sam uspesan mrest i lepo napredjuju. Neki su sitniji neki su krupniji. :)
 

Attachments

  • 20160712_181509.jpg
    20160712_181509.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 8
  • 20160712_181515.jpg
    20160712_181515.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 7
  • 20160712_190750.jpg
    20160712_190750.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 7