RAZMNOZAVANJE ZEBRICA

Dobar dan svima, imam pitanja u vezi mres zebrica. Prvi put radim to, sinoc sam ih prebacio dve zenkice dosta Pune sa ikrom I 4 muzjaka, medjutim preko noci je pala temperature, I dalje su Pune sa ikrom... Kako efikasno uraditi mrest ?
 
Koliko je pala temperatura?

Ako je stepen, dva nije strasno. Promeni malo vode i bilo bi dobro da akvarijum stavis negde pored prozora da u zoru bude osvetljen, valjalo bi suncem ali toga ovih dana nema. Ukoliko se ne izmreste vrati ih u akvarijum, dobro hrani par dana po mogucnosti nekom smrznutom hranom, jer zivu verovatno nemas pa pokusaj ponovo.

Jesi li pripremio artemiju kada mladj propliva?
 
Koliko je pala temperatura?

Ako je stepen, dva nije strasno. Promeni malo vode i bilo bi dobro da akvarijum stavis negde pored prozora da u zoru bude osvetljen, valjalo bi suncem ali toga ovih dana nema. Ukoliko se ne izmreste vrati ih u akvarijum, dobro hrani par dana po mogucnosti nekom smrznutom hranom, jer zivu verovatno nemas pa pokusaj ponovo.

Jesi li pripremio artemiju kada mladj propliva?
Jesam spremio sam sve, upravo sada sam vratio ribe u akvarijumu, tako cu pokusati za nekoliko dana ponovo. Obratucu see a forumu pre nego probam ponovo. Hvala puno na odgovoru.
 
Koliko je pala temperatura?

Ako je stepen, dva nije strasno. Promeni malo vode i bilo bi dobro da akvarijum stavis negde pored prozora da u zoru bude osvetljen, valjalo bi suncem ali toga ovih dana nema. Ukoliko se ne izmreste vrati ih u akvarijum, dobro hrani par dana po mogucnosti nekom smrznutom hranom, jer zivu verovatno nemas pa pokusaj ponovo.

Jesi li pripremio artemiju kada mladj propliva?
Mislim da je jedna zenka pustila ikru jer nije vise debela :) Ali iskreno ne vidim je u akvarijumu
 
sta si stavio na dno da zastitis ikru?
Nisam nista stavio, prazan cist akvarijum, za sada sam ostavio tako da stoji na temperaturi 25° i rasprskicacem, prekrio sam akvarijum da bi zastitio od prasine. Da li biste mogli detaljnije da mi objasnite kako treba da se mrest izvede pokusao bih ponovo ako ovog puta ne uspe.
 
Mislim da je mrezica za komarcw suvise gusta i da ikra teze propada kroz nju. Jos ako ti je jedna riba prosla ispod mrezice sve je jasno.
 
Mislim da je mrezica za komarcw suvise gusta i da ikra teze propada kroz nju. Jos ako ti je jedna riba prosla ispod mrezice sve je jasno.
Previse je retka, lako prodju ribice ispod mrezice, sada pokusavam drugi mrest sa drugim parom, stavio Sam dve mrezice, i prilagodio vodu I stavio za sada samo cetiri muzjaka, kasnije planiram da ubacim zenku i da se odvija do ujutru, nadam se da ce uspeti
 
Pa koje velicine su ti komarci kada te ribe lako prolaze kroz mrezu?

Mreza mora da je svugde uz staklo akvarijuma. I najmanji razmak je dovoljan da se ribe provuku. Recimo 5 mm je dovoljan prostor za to.

Inace ja licno sam ribe stavljao u mresni akvarijum neposredno pre mresta i obicno nakon manje od pola sata sve je bilo gotovo. Ponekada sam to radio navece.