recni rak

Meni je malo nejasno ovo pitanje, i razmišljao sam par sati šta bih odgovorio:

Kao neko ko je igrom slučaja jedno vreme udomljavao jednog Self-cloning Crayfish

[Broken External Image]:https://lh6.googleusercontent.com/-OoI9tVfVNaY/TUBqR_GiT3I/AAAAAAAACKM/hxaPDjB8W6E/s640/SDC17503.JPG

mogu ti reći da može da opstane u akvarijumu, i da nije previše zahtevan. Doduše, možeš da zaboraviš na neki suživot sa drugim ribama i biljkama pošto će pojesti sve što bude mogao.

Ostaje pitanje - šta će ti uopšte rak iz rukavca Dunava u akvarijumu? Njemu je sigurno bolje tamo gde si ga našao.
 
sad da ne otvaram novu temu,da li biljke iz dunava ili tako neke reke ili jezera moze da se stave u aq???to me bas zanima;)
 
Pa u principu mozes...samo postoji veliki rizik da samim tim uneses i dosta bakterija i mozes da upropastis akvarijum...
a ako vec pravis aq sa domacim biljkama onda uzmi jedan od 200-300l i napravi akvarijum sa domacim biotopom...
napecas neke ribice i ubacis biljke iz dunava i eto ti...
 
pa mslio sam na obicnog raka...a drzao bih ga radi estetikeo_O

Na ovo sam ti odgovorio, nema tu estetike:

...
mogu ti reći da može da opstane u akvarijumu, i da nije previše zahtevan. Doduše, možeš da zaboraviš na neki suživot sa drugim ribama i biljkama pošto će pojesti sve što bude mogao.
.

sad da ne otvaram novu temu,da li biljke iz dunava ili tako neke reke ili jezera moze da se stave u aq???to me bas zanima;)

Mogu, ako želiš da eksperimentišeš. Nije dobro unositi bilo šta iz prirode u već stabilan i oformljen akvarijum jer bi moglo sve da se poremeti.

Imaj na umu da je karantin nešto što je skoro pa obaveza pri takvim stvarima. Gomila nekih parazita, vodenih insekata, crvića, puževa, algi - svega što se može neprimećeno sakriti u biljke će na taj način biti oslobođeno u posebnu sredinu.

Kolega Biobiofizičar je na drugom forumu eksperimentisao sa postavkama domaćih biotopa pa možeš da pročitaš i neka njegova iskustva.

http://www.mojbiljniakvarijum.org/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=453

http://www.mojbiljniakvarijum.org/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=1612
 
CTale je dao pravi odgovor, račiću je mnogo bolje tamo odakle si ga uzeo. Što se tiče svih rečnih rakova, evo i jednog citata zakonskih odredbi:
" Zakonom su zaštićeni, međunarodnim sporazumima i uredbom o zaštiti prirodnih retkosti. Lov je dozvoljen samo u naučne i edukativne svrhe. Ispod 9 cm dužine ne smeju se loviti " Pozdrav
 
Koji rak moze da ide u akvarijum sa ribicama...Znam za kozice koje ce biti pojedene..a u prodaju ima i nekih sto bi pojeli ribice..tako da?
 
Koji rak moze da ide u akvarijum sa ribicama...Znam za kozice koje ce biti pojedene..a u prodaju ima i nekih sto bi pojeli ribice..tako da?

Tako da je to dosta losa ideja i bolje je da ako zelis raka onda imas samo njega u akvarijumu.
Kozice mogu sa sitnijim ribama ali bez obzira na to njima treba mesto za sakrivanje pa je biljni akvarijum kao stvoren za to.
 
Izvesni bi mogli, naravno ukoliko ih pronađeš ovde u ponudi, bezbedno po ostale organizme da se stave u akvarijum. Nekoliko vrsta iz Palaemonetes sp. i Atyid sp.( Filter Feeding Shrimp) . Pozdrav
 
Hvala..Moj zet mi je opisivao nekog raka koji ima njegov cale..sto ima kao neke pipke..sto bi on rekao kosobran pa kupi sa dna i jede...ne znam kako to da zamislim,mozda neko zna o cemu pricam?
 
Pojavi se ponekad u prodaji i Atyopsis moluccensis, pa pretraži kako izgledaju, ovaj koji je Zopex predložio, kao i moluccensis-oba su Filter shrimp-ovi. Pozdrav
 
Za zivotinje iz divljine je veoma stresno drzanje u zarobljenistvu i u vecini slucajeva uginu od stresa na kraju. Moj dobronameran savet ti je da ga pustis tamo gde si ga i uzeo. ;)