Red pirana

nikily

Member
10 Februar 2007
121
1
18
Zagreb
može meni neko reć bilo šta o crvenim piranama. pa, znam i ja nešto malo al bi htjela saznat više o njihovoj prehrani, čišćenju akvarija... ja imam akvarij od 300l. bi to bilo dovoljno za 2 pirane?
 
Pa, bilo je vec reci o ovoj vrsti ribe na forumima (mislim da si vec takvu temu i procitala Red piranha) .

Mozda bi Boban mogao da vrati jedan clanak o prinama koji je postojao na starom forumu i koji je kratko opisivao o njihovim podelama.

Sto se tice potrebne velicine akvarijum tu nemoj da skrtis, treba ti minimum 450 litara da bi se pirane dobro osecale. U tih 300 litara koje za sada posedujes, mozes privremeno odrzati pirane ali kada narastu (preko 30 cm) moraces znatno povecati mere . Da budemo realni , vrlo retko neko od pocetnika moze da ispostuje sve sto se trazi za drzanje crvenih pirana ali moramo teziti ka svim tim idealnim uslovima . Sto se tice filtracije ona mora biti snazna i mnogi akvaristi pribegavaju raznim kombinovanim filterima , (sa dva ili vise filetera) razlog je vrlo jednostavan jer su pirane jako prozdrljive ribe koje za sobom ostavljaju dosta raskomadane sitne hrane i tu je potrebna snazna mehanicka filtracija koja se postize samo sa jakim motornim glavama ( preko 1000 l./h).

Znaci dobro razmisli da li mozes priblizno ispostovati sve te potrebne uslove, narocito kada ove ribe narastu.


PS.
Nadam se da ce se vrlo brzo vratiti stari clanak o piranama.:)
 
Vrlo lako , preko Attach Files...klikni na dugme u "Uredjivanje datoteka" ostalo ce ti biti mnogo jasnije :)

Ako se ni tada ne snadjes , javi mi se preko PM-a za objasnjenje. ;)
 
ako sam sad stavila sliku pirana onda je dobro. ak nisam onda se još nisam snašla.
 

Attachments

  • my favourite.jpg
    my favourite.jpg
    42 KB · Pregleda: 14