RIBA SLON???

MACAK MACKIN

New Member
27 Juli 2006
16
0
1
Montenegro -Kotor
Caos evo prije nekoliko sam saznao nesto o slatkovodnoj ribi slon a to je sve nista pa me zanima sledece :znaci mrest ,ishrana ,ponasanje ,koja je to vrsta rod ,voda ph,tem....
Znaci molio bi sve sto znate please ...
Evo i jedna slicica za one koji je nisu vidjeli bas je slatka :wink:
 
Ovo je veoma zahtevna riba za odrzavanje zbog svojih specificnih karakteristika. Ne znam u kakvom akvarijumu zelis da je drzis ali treba da znas da akvarijum za ovu vrstu ribe mora biti izuzetno veliki (preko 300 l) sa duzinom min 150 cm jer njena velicina doseze do 35 cm .

Parametri vode koje treba postaviti su:

  • - pH vrednost .................... 6 - 8
    - dH ukupna tvrdoca ........... 5 - 19
    - Temperatura .................... 22C - 28C

Treba napomenuti da je ovo nocna riba koja se iskljucivo hrani u toku noci uz pomoc kakrakteristicnog elektricnog organa koji salje elektricne impulse i na taj nacin detektuje svoj plen. U prirodnim uslovima (Africkim rekama) gde je vidljivost veoma mala da nema takav specifican organ ,ova vrsta bi tesko opstala jer koriscenje cula vida je minimalna skoro nikakva.
Riba slon hranu uzima po dnu a to su razorazni beskicmenjaci koji se nalaze u muljevitom dnu (tubifeks itd.)

Teritorijalnost u akvarijumskim uslovima kod ove vrste je jako izrazena , pozeljno ih je drzati po nekoliko (5-6) primeraka i izbegavati drzanje sa agresivnim vrstama.


Razmnozavanje ove vrste u vestackim uslovima je moguce ali obicnim hobistima nije tako dostupno.

To bi bilo nesto u najkracim crtama..
:wink: