Skočimiš

Deka

New Member
18 Maj 2008
2
0
1
Beograd
Pozdrav svima! Imam jednu molbu za sve koji se razumeju i mogu da pomognu...
Naime, devojka mi je kupila jednog skočimiša - mužijaka, i mali kavez za dve posude (kao za papagaje) za hranu i vodu. Problem je što ja (a ni ona) ne znam apsolutno ništa o njima, a stvarno bih želeo da naučim, pa ako može neko da me uputi...
Takođe, dotični miš ima sitne krastice po vrhovima ušiju, zna li neko nešto o tome?
Unapred hvala puno! :hej:
 
Dobrodosao Deka! :hej:

O mongolskim skocimisevima napisao sam bas jednu temu, sta bi trebalo znati o njihovom poreklu i osobinama. (ovde procitaj )

Inace, ja sam ih uspesno odgajao i imam neka svoja iskustva sa njima. Skocimiseve najbolje je drzati u staklenom terarijumu a ne kavezu ali to ne mora biti uslov.Posuda za hranu mora biti od keramike ili stakla inace svaki drugi materijal brzo ce nestati usled njihovog instinktivnog glodanja . Posuda za vodu je obavezna i iskljucivo treba koristiti pojilicu sa siskom ( pojilica )

Izgrickano uho znaci da je bilo okrsaja u prethodnoj grupi gde je bio skocimis. ;)
 
Fauna, hvala puno na informacijama i pomoci. Procitao sam onu temu sto si napisao, ali sam mislio da trebam jos nesto bitno znati. Hvala jos jedanput na pomoci... :D