Starck's damsel

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Chrysiptera starcki ili nama poznatijio kao Starck's damsel.

dd3bf8526e1630ba4677c3e204a5785f.jpg


be469f141cfefb2e7fa247d0a85733ea.jpg
 
demselic...
Naraste u prosjeku do nekih 7 cm, sto i nije neka velika riba. Koliko je malena to ne znaci da je i plasljiva, posto spada u porodicu demsela, znaci da moze biti vrlo teritorijalna i agresivna prema ostalim sustanarima svoje i druge vrste. Reef safe, ne dira koralje i ostale beskicmenjake...iako, kao i kod svih ostalih riba, iznimka uvijek moze biti.
Sto se tice prehrane nisu zahtjevni i prihvacaju svu vrstu ponudjene hrane.
Akvarij treba biti pun zivog kamenja te treba pruziti dosta mjesta za skrivanje, a i plivanje.
Ako se stavlja vise primjeraka to bi trebalo biti u isto vrijeme, jer u suprotnom starosjedioc ce terorizirati pridoslicu.
U globalu, to je vrsta ribe koje se preporuca pocetniku, jer nije prezahtjevna.
temperatura: od 23-28 (iako bi u akvariju uvijek trebalo biti ustaljena temperatura bez oscilacija, znaci drzati neki prosjek od 25C)
 
Po mom ukusu ovo je jedan od lepsih damsel-a. Stvarno izgleda fantasticno u akvarijumu. Valjda ta zuta boja doprinosi tome :)

Inace mi je pravi bauk da ga snimim. Kad god pridjem kamerom on pobegne negde ispod kamena, kao da zna sta hocu ali docekacu ja njega ako nista drugo onda ide u posudu za slikanje :)
 
hehe, a mogu si zamisliti...
je ribe znaju biti vrlo plasljive kada se pridje kamerom blizu akvarija.
Da je lijep, lijep je...bas si sve nekako razmisljam kako mi fali neki demselic u akvariju, pa mozda dodje i taj ljepotan na red (u paru :wink: )
 
Obzirom da je rec o morskoj ribi, nemam sta pametno da kazem osim da se divim.
Mozda samo da lici a cokoladni gurami - chuna. :D
 
hehe, moji Mishe i Lin...demselici koji se pare (nazalost Mishe je otisao, prije nekog vremena). Oni su proboravili skoro zadnjih godinu dana u tatinom akvariju.
Fale mi demselici

ustvari demseli su najagresivniji, ako im je akvarij premali ili ako se pare pa cuvaju jajasce 8onda grizu kao pit-bul)


sve u svemu, puno je aktivnije s njima u akvariju
 
nadam se da mi se to nece dogoditi da uzmem dva koji se nece upariti nego ce se poklati, to ne bih voljela
 
riba

Stvarno prelepa riba za koju bih takode na prvi pogled pomislio da je neki ciklid.Blago svima koji je imaju i koji mogu uzivati u njenim prelepim bojama. :lol:
 
Po nekim pokazateljima Damsel i Wrasse ribe su preci ciklida koji su nastal pre stvaranja danasnjih kontinenata. Cak Damsel ribe i ciklidi su jedini koji imaju jedan nostrial. Ima tu dosta slicnosti pa o vozuelnih, onako receno na prvu loptu.
 
da, definitivno mi fali neki demsel u akvariju
-preljepe ribe, a i nisu tako lose, ima i gorih od njih :lol: