Stuka

Zoo

Member
27 Mart 2004
57
0
6
Šabac-SRBIJA
Dali mi ko moze reci naziv ove ribe?
Dobio sam je pod nazivom Tiger fish.
Navodno neka africka stuka, stuka jeste ali dal je africka to neznam.
Savska nije ima drugacije i sare i vilicu/usta.
Znaci trebam naziv i odakle potice?


HVALA
 

Attachments

  • s2010074.jpg
    s2010074.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 125
Hepsetus odoe - Kafue Pike

Africka Stuka

Ako imas mogucnosti a i volje slikaj je ponovo bez tih odsjaja od stakla i posalji mi sliku 800 x 600 pa da je stavim u bazu. Nemam teorije da je vidim ovde uzivo :(
 
Hvala Bobane mesecima nemogu da saznam ime ove ribe.
Slikacu je sto pre, a inace velicina mojih primeraka je nepunih 30 cm.
Imam ih tri kom.
 
Evo jos jedne slike ove africke stuke gde je mozemo malo bolje videti. Realno gledajuci, nije ni ona uradjena kako treba ali dok ne stigne jos bolja moze da prodje. :wink:
 

Attachments

  • akva-048bgv.jpg
    akva-048bgv.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 72
Tragajuci za nesto vise informacija o ovoj vrsti ribe ,zakljucio sam da nije lako obezbediti sve potrebne uslove kako bih uspesno odrzali i odgajili ovu Africku stuku.

Zbog svoje velicine koju moze da dostigne ova stuka ( 70 cm ), akvarijum mora biti minimalno duzine oko 180 cm ! a visina akvarijuma ne mora da prelazi vise od 45 cm . Dekor u njemu moze da bude sa biljem i panjevima ali treba izbeci ostro kamenje zbog mogucih povreda koje mogu da zadobiju kada se hrane odnosno, kada love svoju hranu (sitniju ribu).

Sto se tice parametara vode, oni nisu zahtevni

pH 6.0-7.5
GH 18
T=26C-28C

Ishrana moze da bude problematicna jer treba dosta vremena kako bih ovu ribu privikli na "mrtvu " hranu. Ako se odlucimo da dajemo mrtvu hranu, to moraju biti obavezno zaledjeni komadi ribe ili zaledjene cele sitnije ribe
Treba pokusati sa hranjenjem velikim kisnim glistama ali uvek morate imati i po koju zivu ribicu koju cete ubaciti u akvarijum, kako bi im "prodrmali" prirodni instikti tj, kako bi lovili svoju hranu. Mozda bi bilo najbolje , da Zoo kaze nesto vise o nacinu ishrane jer ove stuke su duze vreme kod njega. :wink: