Tetratc EX 700

Nemam iskustva ali mislim da je filter prilicno dobar i dobre marke. Pogotovo cenim kanisterske. Licno imam Eheim i stvarno je neverovatno na koje su sitnice sve mislili. Jako je praktican za rukovanje i odlicno radi u svoj svojoj jednostavnosti. Znaci Eheim ti mogu preporuciti bez rezerve.Zapravo dva polovna Eheima sam dobio na poklon i radili su neprekidno bar 10-ak godina pa i sad rade ko novi.
Za ovaj Tetra imam dobar osecaj ali ne verujem ni da je on jeftin pa uporedi cene i karakteristike i onda odluci. Ipak je i Tetra ozbiljna firma.
Za Eheim sam citao neka objektivna i detaljna poredjenja i na kraju ispada najbolji za ono sto dobijes. Znaci sa najmanjom potrosnjom ima najveci ucinak i necujan je. Za svaki detalj imas delove posebno da kupis i nisu posebno skupi. Kvalitet materijala tj plastike je takav da se ako ga ne bacas na pod jednostavno se ne moze unistiti. Cak i stariji modeli su takvi.
Eto bas me zanima koliko je jeftiniji taj tetrin u istoj kategoriji?
 
Tetrin je nov oko 70evra, plus garancija, ...
Tj, ja sam ga nasla za toliko, e sad, mani je covek sve raspakovao, i zaista deluje krajnje profi i OK, na materijalima se nije stedelo, a finalna obrada je zaista kao da su ga Japanci pravili(tip-top)...
 
Mislim da je to najverovatnije povoljnija cena od Eheima ovako otprilike ali nisi navela karateristike. Znaci protok koliko watti (mada to i ne mora biti neka bitna razlika), koliko je bucan ili necujan! Koliko se lako montira rastavlja. Tj lakoca rukovanja. Znaci trazi da ti pre kupovine prodavac demonstrira nacin rukovanja. Da li uz to dobijes i filter medije i koje ili posebno kupujes. Cenu ne mogu uporedjivati jer je ovde verovatno sve skuplje pa bi morala ti da uporedis ako imas prilike . Ako nemas prilike za poredjenje mislim da je to ok cena za jedan kanister. Mogu ti reci uopsteno da Tetra kao firma uliva poverenje ali Eheim je zakon. Znaci jedino ako zelis nesto jos bolje onda napravi poredjenje karakteristika i cena.Ustvari Eheim bi po definiciji trebo biti skuplji ali neznam da li je velika razlika. Ako nije velika onda razmotri kupovinu Eheima.
Uh al se nabrblja .... Ustvari bitan je kapacitet i to je to .... ne moras da se zamaras ovim mojim glupostima:) bice to dobro....
 
kako smo

paleoglodit,zelio bih da te pitam koliko kosta primer eheim 2213 i 2215 ecco u solunu?
 
Orijenacione cene sa nekih sajtova.Iimajte na umu da je 2224 model novije generacije i verovatno sa nekim poboljsanjima. Takodje cene mogu varirati dosta i moze biti i nekih rasprodaja ali problem je postarina i carina pa je ovo samo poredjenja radi.
2213 do 150 lit aq. ~76€
2215 do 350 lit aq. ~140€
2224 do 250 lit aq. ~120€
Ako mozes ja bih ti savetovao da uzmes taj 2224 cena je ok. Neces se pokajati.Oni daju i do tri godine garanciju.
 
Do daljnjeg mi EX700 stoji zapakovan . Zamenio ga je Fluval 205 . Sa EX700 mi se desila neprijatna nezgoda i treba obratiti pažnju prilikom čišćenja istog , kada se vraćaju ventili .
Zavrtnji su slaba tačka , pukla su dva - tri plastična zuba koja drže ventil i isti je po stavljanju u pogon izleteo . Sreća u svemu je da sam bio prisutan . Pre toga je besprekorno radio na akvarijumu od 230 l , preko godinu dana .Eheim je Eheim i vredi sav uloženi novac , mada mu Fluval duva za vrat i kvalitetom i nižom cenom .
 
Eh , dešava se i kod vrhunskih neki propust ili greška . Obratio sam se Tetri povodom ovoga i uredno su mi poslali dva nova ventila , bez nadoknade . Mada , otprilike za cenu koju ste naveli Fluval 105 bi zadovoljio filtraciju Vašeg akvarijuma , a garancija je 3 godine . Naravno za njih ovde ima i svih rezervnih delova , a za Tetru skoro ništa osim filter medija .
 
Naravno , kanistere je Tetra od skora uvrstila u svoju ponudu , primamljivi su svojom pristupačnom cenom , mada se pokazuje da treba da preleže dečije bolesti , i odklone slaba mesta . :) Tetra je , ipak , vrhunski proizvođač hrane i svakako će ispoštovati svoje ime i renome .
 
Razlika u ceni je skoro pa dupla, gledala sam svugde je i ta Tetra skuplja bar za 15-20evra od te cene za koju ja mogu da je dobijem, a u Pet centru sam rasklopila Fluval i Tetru, jedno do drugog(prodavac me je mrzeo kao kugu, ali iskreno nisam videla razlog d adam jos 50 evra za slabiji Fluval...
Maximalno sam se udubila, i nisam na oko nasla neke prednosti Fluvala.
 
Ako samo posumnjas da moze da se desi da nesto propusta kao kod Tetre onda bezi od toga. Na kraju ti ispadne skuplje i zamornije. Ja mislim na filteru ne treba stedeti a inace taj isti Tetrin ovde kosta 107 evra pa vidi koliko su cene relativne i varljive. Za fluval sm cuo sve najbolje a za tetru (eto vec od dve razlicite osobe sasvim slucajno) prijave problema.
 
Ja koristim Tetrin kanister i ugradio sam jos nekoliko kod drugih ljudi. Svugde rade bezprekorno, i ja mislim da to sto je kolegi procureo da je to slucajnost.
Ja preporucujem Tetru, jer kod nas nema EHEIM kanistera koji su zasigurno broj 1.
 
Napomenuo sam da je EX 700 radio besprekorno pre ovoga više od godinu dana . Ne znam da li se desilo još nekome da ima neki problem , no propust se može desiti čak i vrhunskim proizvođačima , pogotovu što je mnogo toga preseljeno u proizvodne pogone zemalja dalekog Istoka . Mali komentar i na razlike u cenama EX 700 u PetCentru je oko 6700 , Fluval 205 oko 8200 a , 105 oko 6200 . Navedena razlika od 50 evra mi se u ovo ne uklapa .