Tetratc EX 700

Jesi Krcko, veruj mi pogresio si, pandan Tetratec EX700-tki, Fluval proizvodnje kosta malo vise od 12000 din... Tj, bar je meni prodavac pokazao taj fluval, koji bi po teh. karakteristikama bio najslicniji Tetri...
Molim Vas ne zamerite sto nisam zapamtila oznake..
 
Ja imam oba , EX 700 i Fluval 205 . EX 700 , akvarijumi 100-250 l , Fluval - 200 l . Protok- EX - 700l/h , 205 - 680l/h , oba su isporučena sa filter medijima , četiri korpe u oba , visina do koje pumpe izbacuju 1,5m . Dakle , neznatna razlika u fabričkim podatcima . Tetra , garancija 1godina , bez rezervnih delova ovde , Fluval 3 godine i svi rezervni delovi dostupni . A za 12000 verovatno Vam je ponuđen model 305 ili 405 . I sa cenama nisam puno pogrešio , uvažavajući fantomovu ispravku za veću cenu od one koju sam napisao za EX 700 . Verovatno da ova rasprava ne pomaže u Vašoj odluci za kupovinu , no poređenje neće smetati .
 
Krcko, nije ovo rasprava:). Samo pokusavam da sprecim da tvoja neinformisanost utice na neciju odluku, iako se vidi da su tvoje namere najbolje.
Napravicu pandam izmedju Tetre i Fluvala.
Tetra nema rezervnih delova u slobodnoj prodaji, ali ima obezbedjen servis kod uvoznika, tako da usled nekog kvara mozete se obratiti trgovcu kod koga ste kupili, ili direktno uvozniku. Na garantnom listtu stoje adresa i telefon uvoznika. Tamo ce sve biti popravljeno ili zamenjeno.
Fluval ima rezerne delove u slobodnoj prodaji, ali nema obezbedjen servis, tako da u slucaju nekog kvara koji ne podrazzumeva creva i gumice, a po isteku garantnog roka, ostajete uskraceni pomoci.
Zato mislim da je Tetra bolje resenje.
 
Da, tako sam i ja informisana. Čak je trgovac kod koga bih kupila zvao i raspitivao se predamnom o uslovima servisa za Tetru i rezervnim delovima... Definitivno sutra idem da je kupim. U svakom slučaju hvala svima što ste mi pomogli da to prečistim kod sebe.
 
Filter je necujan doslovno, imao sam istodobno Fluval serije 4 i ex600. Fluval je za tetru grmljavima a znam dobro sto pricam buduci da su bili smjesteni u stalak koji je imao dvoja vrata na suprotnim stranama. Na jednoj strani je bio fluval koji je bio izrazito glasan sto se po danu nije culo ali po noci kad sve utihne to je katastrofa, na drugoj strani je bila tetra koja i nakon otvaranja vrata i prislanjanja uha nije bila niti priblizno glasna.

Prvi susret je bio u akvariju od 75L gdje je u sat vremena voda postala kristalna u odnosu na ono sto je odradivao unutarnji filter.

Zamjerka kod tetre su ventili za zatvaranje protoka koji su dosta krhki pa se mora pazlivo kad se otvaraju i zatvaraju, takoder treba redovito mjenjati gumice koje se nalaze na spojevima sto u biti i nije problem jer ih ima po shopovima za kupiti.