Unutrasnji filter..

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
35
Kupio sam unutrasnji filter,koji filtrira vodu i ujedno ubacuje vazduh, pa me zanima da li mora da radi non - stop ili moze da se gasi na neko kratko vreme,s obzirom da imam posebno i obicnu pumpu za vazduh koja bi mogla da radi kad je filter ugasen...

tacio

Member
19 Januar 2012
80
0
6
35
prilep
po moe mislejne ostavaja da ne se narusuva tempoto na zivit vo akvariumot (branuvajne na vodata)da si ima edno isto branuvajne da ribite da se naviknat na pobranovidna voda i bi dobil pozdravi ribi (spremni na kondicija), i ce imas celo vreme filtracija na smetot sto go pravat ribitei ce imas odredena aeracija celo vreme pa mozes da ja izgasnis drugata pumpa za vozduh pozdrav

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,797
103
63
68
Beograd
Filter mora da radi non stop, jer pored mehanicke vrsi i biolosku filtraciju. Da bi se kolonije korisnih bakterija normalno razvijale u filteru potrebno je da im stalno pritice voda bogata kiseonikom. Ukoliko ugasis filter dolazi do pomora tih korisnih bakterija i tu mogu da nastanu problemi.

radeselena

New Member
12 Maj 2011
27
0
1
44
Beograd
Moze da se ugasi na kratko ,ali to neznaci da treba to kratko da postane redovna stvar pa postane dugo . Filter mora da radi non stop kako bi Voda u AQ imala konstantan tok i kako bi pozitivne bakterije mogle normalno da se hrane mikro elementima itd sto sad vec prelazi u drugu temu. Takodje kada zaustavis protok vode voda postaje bara hvata se bela skrama na povrsini voda postaje staniste raznoraznih bakterija i organizama , amonijak polako preovladava, NO3 prelazi u NO4 i nastaje smrdljiva barustina u AQ na pokvarena Jaja i slicno Inace veliki sam protivnik unutrasnjih filtera jer nista nemoze da zameni spoljnje talozne filtere u kucnoj radinosti. Moj predlog ti je da kupis ili besumnu pumpicu za vazduh ili napravi spoljnji filter.
Moj talozni filter od 80 l za AQ 400 l . Postava u filteru .
Vermiculite , Perlit, Zeolit, Keramicki valjci, Moltoprenski sundjer, Sinteticka vata. Ciscenje kompletnog filtera jednom u dve godine mada moze i duze. svake druge nedelje cistim samo prvi udarni sloj Moltoprenskog sundjera, i za to ti treba 20 min. I besumno je.

Attachments

• DSCN7279.jpg
    DSCN7279.jpg
    169.5 KB · Pregleda: 18
  • DSCN7278.jpg
    DSCN7278.jpg
    158.7 KB · Pregleda: 15
  • DSCN7292.jpg
    DSCN7292.jpg
    244.6 KB · Pregleda: 16

viscky80

Member
27 Avgust 2013
60
2
8
41
ja sam do sada imao obicnu malu pumpu sa unutrasnjim sundjerastim filterom koja se bas i nije nesto pokazala, posto je akvarium od 200l nabavio sam jedan mocni preciscivac vode koji za sat vremena precisti 350l vode mada ne baca mehurice pa sam ostavio i onaj stari tako da sad moj akvarium ima extra filtraciu! imam jos jednu pumpu sa filterom koji ima vatu mesto sundjera pa se razmisljam da stavim taj mesto sundjera a ionako nemislim da ostanem samo na jednom akvariumu pa cu staviti u taj drugi jednu od ove dve pumpe sto su mi visak! sta je bolje vata ili sundjer za unutrasnji filter? pozz