koraljni polipi

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Ovo je tema vie vezana za fotografiju, tj da vidimo kako nai koralji izgledaju u macro snimkama.
 

Attachments

  • gsp.jpg
    gsp.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 78
  • macrp-zoe.jpg
    macrp-zoe.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 65
Jasenka, dobro si potegnula fotke, al ovak gledaju?i ao mi je to nisu ?i?e... kad bi tvoj foti? bar jo toliko mogao istegnut svoje ivotne energije, ovo bi bio NG materijal!!
U svakom slu?aju dobre fotke, al kad ?e bit bolji foti?...bit ?e jo lu?e! :wink:

Koji foti? ak smijem pitat?
 
E, Stina, ba to :(
Premalo megapixela, samo 3.2 i to ti je to, ne ide bas puno bolje od ovoga :x
 

Attachments

  • pterogorgonia.jpg
    pterogorgonia.jpg
    66 KB · Pregleda: 68
Stina, kad bi video kolicke su ove ivuljke, bio bi zadovoljan sa macro snimcima koje je stavila Jasenka. Naravno da moe bolje, ali bolje kota vie :cry:
 
Ma da te razuvjerim, nije tolka stvar MP kolika je stvar u optici... ako ?e slu?ajno kupovat novi, niti slu?ajno se nemoj orijentirat na MP... sa 4.0 moe snimit kvalitetnije slike nego sa 7.0 ako si odabrala pravi foti? sa pravom optikom!
U svakom slu?aju, bolje i takve tvoje fotke nego nikakve, pa samo ti nastavi, super ti ide s obzirom na mogu?nosti! :wink:
 
Hvala Stina na upozorenju, tj. obavijesti. A to, pod optika...to ja zapravo gledam (oznake ili to?)-naravno znam to podrazumijeva pojam optika. Kako to vidjeti na fotoaparatu (nisam ba lik od tehnike :oops: )
 
Ajmo ovak... foti? od cca 7.0MP ?e recimo napravit fotku dvostruko ve?eg formata od foti?a sa 3,2MP, ali ?e fotka od foti?a sa 7.0MP imati tek 50% ve?u duljinu i irinu od one sa 3.2MP!
Tako?er tu je i opti?ki zoom... Recimo tri puta opti?ki zoom ti ne?e u stvari pribliiti tri puta neki predmet, kako god da se to moe mjerit :? , nego ti to zna?i da je njegova nave?a fokusna duljina tri puta ve?a od najmanje fokusne duljine.
Iz tog ti do?e fora da svi aparati koji imau 3X optical zoom nemaju jednak zoom... jer ako neko ima omjer 39 do 117, a drugi ima 35 do 105, jasno je da ?e prvi imat ve?i interval kuta.

No u glavnom, jako dobar tekst je u BUG ?asopisu broj 139 opisan... jedino kaj im zamjeram test po designu jer ti BUGovci NEMAJU POJMA o designu...

Ja sam osobno zadovoljan Oylmpus foti?em, od cure imam c-360... koji je dobar za svoju klasu, al nije ono kaj meni treba....a i ostalim akvaristima :wink:

Ako ide na neku mrcinu sa super zoomom, onda preporu?ujem olympus c-760 koji je i pobjedio na testu za zoomiranje ili canon model PS pro1 koji s njim djeli prvo mjesto ali ima ga moj internet poznanik i fotke su mu nevjerojatne...
 
Jase, ovakve slike su ono to ?oveka tera da se bavi morskom akvaristikom. Slike su divne bez obzira kakav je aparat u pitanju.
Jedon dana ?u i ja imati svoj morski i slika?u po ceo dan razne detalje :wink: .
 
Oni super izgledaju u svakom pogledu.

Evo malo zvezdica - Star

DSC02842.jpg



I Leather nije los


DSC07805.jpg



Ali i druge stvarcice izgledaju lepo i neobicno iz bliza.

Mali racic

DSC05714.jpg



i ribica

DSC05719.jpg



A da moze i bolje i to stoji uz malo truda mada i ovako kako je sasvim je prihvatljivo a sto je jos bitnije i lepo.
 
Stina moj foto je Olympus C-740.
Mrv, hvala, ali da mi je tvoj foto.....auuu, nitko sretniji od mene.
Bobane, anthias je mrak, a ostatak fotki je super, samo mi se ?ini da si upotrijebio i flash, pa se time gubi na bojama, to ja osobno ne volim, ali se dobije na bistrini tj. jasno?i cijele fotografije.:? .
Vidi kako su tvoji gsp (green star polypi) manje koloristi?ni.
izbrisala attachment
 
Hm, nema tu flash-a ni trunke i te slike nisu modifikovane osim sto se dodaje auto level radi jakog blica. Boja je bas takva kakva je. Tesko da ces ti da izvuces jarku boju kada slikas iz bliza. Kada bi umanjio sliku tada bi sve bilo drugaciji i blize onome sto nase oko registruje kada gledamo te stvarcice.
 
E Jasenka... za samo 20 si izgubila premiju :D
Ma alim se, vjerojatno je tvoj stariji model, ali po fotografijama se vidi da moe i ho?e :wink:
Sve u svemu, nastavi se igrat sa foti?em...milina je vidjet fotke!
 
evo i jednog mog sarca (sarchopyton sp.), dugih polypa :D.
A evo i jedna slike Zoe , malo ve?a nego ona prva s posta
 

Attachments

  • macro-sarco-dugopolyp.jpg
    macro-sarco-dugopolyp.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 57
:oops: , uh bila sam uvjerena da koristi blic, no nema veze, kod mene na slikama su boje te koje dolaze do izraaja (ah, volim koloritet).
Stina, ma taj sam digitalac tako i tako "dobila" nisam niti imala priliku birati tj. traiti neki digitalac. Tako da, kao moj prvi i "poklonjeni" dobar je, a posebno s toga to s njim mogu dosta dobro slikati, a i uvidjeti koje ima eventualne mane, to mi je u interesu kupiti (kada budem kupovala) bolje.
-nego opet mi ne da ubacivati slike :? (vidim da mi zadnju sliku nije ubacio) :x
 
Uh, sad mi neto nije jasno ovde? Bobane kako misli da nema blica (na tvojim fotkama) a koristi auto level radi jakog blica? Blic i flash su jedno te isto. I kako nisu slike modifikovane ako si koristio auto level? On moe totalno da izmeni sliku. Jasenka, boja na tvojim fotkama jeste lepa za obi?nog gledaoca slike, ali je daleko od ta?ne. Na Bobanovim slikama je ta boja priblinija originalu. Ja sam za takve fotografije, ne za "budenje" radi lepeg efekta. Ljudi gledaju takve slike i kad odu u radnju da kupe organizam koji im se svideo, blago re?eno, razo?araju se. Zamisli da kau: Ho?u onaj green star polip kao kod Jasenke, ne?u ovaj va bez jake boje :mrgreen: I jo neto, za dobru makro fotografiju je potrebno pomeranje organizama ili riba ka prednjem staklu ili stavljanje u poseban sud za slikanje. to se ti?e blica, i tu ima reenja - koristite "LED ring light" koji je ra?en ba za macro fotografiju pri ?emu nema jakih senki. Moete pogledati jednog od povoljnijih proizvo?a?a - www.srelectronics.com
 
He Jase je isekla ovu temu.

Nego kazes Peco "LED ring light". Ja ne mogu na aparatuda menjam blic jer je on sastavni deo aparata a jedino imam opcije za jacinu svetla i to jako, normalno i slabo. Malo sam se igrao sa time i najbolje slike su mi na high kada slikam makro ali u pokretu.

Inace ja sam digao ruke od slikanja kroz staklo nego koristim malo kuciste pa kamera ide zajedno sa ribama i koralima na kupanje.
 
Ljudi, zbog frke sa kompom nije me due bilo, pa sad ne znam gde sam ta pisao i ka?io od slika. Valjda ovu nisam jo postavio :? U pitanju je jedan od prelepe kolonije zelenih fotosintetskih maruma. Kad ostane upaljena samo plava lampa imaju sjajnu fluo boju.
 

Attachments

  • e_mashroom_zeleni_nz.jpg
    e_mashroom_zeleni_nz.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 57
hehe, Peco, glavno da si se ti nama vratio i vie "izlije?io" taj svoj komp :D
Inace, mnogi su koralji svijetle?i (crveni, zeleni :? -moda ima i drugih boja, ali trenutno kod mene pod plavim lampama svijetle samo te)
 
Ma ovo sam poslao od ku?e, samo sam instalirao Avast-a, pa sam bezbedan (za sada). A onaj na poslu ne?e da pri?a sa Bobanom :x Ne vidi sajt, nikako. Mislim da je u pitanju Win XP Service pack 2 koji brlja. Dok to ne reim, eto me samo uve?e na sajtu.
I evo jo jedne makro fotke. U pitanju je Xenia, a ko ho?e da zna zato spada u oktokorale, neka broji :wink:
 

Attachments

  • xenia_polipi_krupno_nz.jpg
    xenia_polipi_krupno_nz.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 66