prvi stanovnici mog reef-a

ajaksss

Member
1 April 2005
51
0
6
SKOPJE
SARCPHYTON I SVE STO JE VEZANO OKO NJEGA
 

Attachments

  • pict0209.jpg
    pict0209.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 93
  • pict0249.jpg
    pict0249.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 113
parazonathus ili neznam kako se zove

Kako ih razmnoziti???? Ljudi cekaju da pozute aquarium-e :lol: Sta znaci to kolonije??Jeli oni spadaju u toj grupi..
 

Attachments

  • pict0241.jpg
    pict0241.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 108
Toni, kao prvo koralji ti izvrsno izgledaju! Sarco je prelijep a malo pomalo sustize svoj pravi izgled i veli?inu!

Parazoanthusi se razmnoavaju i sele na novi kamen poprili?no jednostavno:-ima dva na?ina
BRI i SPORIJI
Bri
1. Najbolje uzmi neke male karice ili noz (stogod treba biti dosta otro i koristi ga samo i isklju?ivo za rezanje koralja)-odravaj ih ?iste i uvijek ih poslije upotrebe dobro operi i osui. Moe eventualno pokuati uzeti i neku pincetu...
2. Izvadi kamen sa zoanthusima ili parazoanthusima van iz akvarija, na rukama imaj zastitne rukavice radi svoje sigurnosti (ja ih ne koristim, ali to relativno moe grani?iti s ludo?u, jer poneke vrste zoanthusa i parazoanthusa su jako otrovne i opasne ako u?u u krvni sustav, ali s time se ne zabrinjavam)
3. Pokuaj zagurati no ili karice skros na sam rub dodira Zoe i kamena i ?im blie kamenu odrei cijeli polyp ili vie polypa (bolje je ako ide na vie njih odjednom)
4. ako si odrezao vie polypa stavi ih na novi kamen i samo ih pri?vrsti gumicom ili koncem, a jedan sam polyp moes zaljepiti s koraljnim ljepilom, pa ?ak i nekim superfixom (ja ih lijepim superfixom, ali to zna?i samo sitnu kap stavi na suh kamen i Zou gore i to je to)

Ako neto pri?vr?uje gumicom ili koncem, pripazi da kamen ne stavi na prejak tok, jer im se je onda puno tee samostalno pri?vrstiti)

SPORIJI NA?IN
Tamo na kamen gdje ima rupe izme?u Zoa, postavi drugi mali kamen?i? odmah do kolonijice, nakon nekih mjesec-dva na novom kamenu ?e imati novih polypa Zoa


Kolonija zna?e skupina vie polypa jedne vrste koralja.
Ti recimo ima koloniju utih parazoanthusa :D
 
Eh da, jedna sasvim bitna stvar.

Toni, pusti koralje dva do tri mjeseca, neka se lijepo stabiliziraju, ne mora se uriti s nekim rezanjem ili presa?ivanjem-nema nikakve urbe, samo polako i stabilno :wink:

-to bih preporu?ila svakome tko je tek stavio koralje u akvarij, neka oni malo "odstoje" do?u k sebi, a onda-nema problema, reite ih, kidajte, ljepite i pri?vr?ujte koliko vas volja, samo uvijek OPREZ jer neki koralji su vrlo otrovni
 
Jasenka, nisam razumeo tu tvoju ludost? da li se samo ne plai tih neurotoksina ili je tvoja krv ve? toliko otrovna da joj zoe ne mogu nita :twisted: ?
Ajaks, lepo ti je savetovala Jasenka, ne diraj nita prvih meseci. Pusti akvarijum da malo zaivi :wink:
 
Peca said:
Jasenka, nisam razumeo tu tvoju ludost? da li se samo ne plai tih neurotoksina ili je tvoja krv ve? toliko otrovna da joj zoe ne mogu nita :twisted: ?

hehehehe, odgovor na to pitanje ?u prepustiti svakome pojedincu neka sam zaklju?i to je u pitanju

-ali alu na stranu, OPREZ je prijeko potreban u baratanju s koraljima, posebno Zoanthusima
 
Juce mi je sark.opet zabusavao, opet skisnuo.Koj je negov idealni polozaj u akvarium:dole,gore, sta trazi.Dali mu treba jako ili slabo svetlo isto i za cirkulaciji-dali podnosi jaku,slabu cirkulaciju vode.
 
Toni, opusti se...vidi se po slikama da je koralj zdrav, nema se to zabrinjavati :wink:
-Sarco ti je po?esto ?udljiv koralj, a i pojedine podvrste se znaju zatvoriti pono?i, zato to je neka riba preblizu proplivala, zato to je kozica proetala po njemu...
-isto tako mogu?e da je taman usao u "stazu"-tako ja to zovem, sada kako se taj period zatvaranja Sarca ba zove, shading ili tako nakako :? -staza ti je vremenski period kada se Sarcophyton zatvori na dan pa moe potrajati i do 7 dana, moda vie, moda manje, ovisno je o vrsti Sarca. Tada Sarco izgleda smeurano, potamni i izgleda kao da je bolestan-NE ZABRINJAVAJ SE NI-ostavi ga na miru, ne diraj i ne premjetaj, jer to sigurno ne voli.
Mjesto koje odgovara Sarcophytonu : nisu ti oni toliko izbirljivi niti to se ti?e svjetla (iako bi ti ovog utog trebao drati ?im blie izvoru svjetla, jer u suprotnom bi mogao potamniti i postati neki oker :? ), pripazi isto da struja ne tu?e direktno u njega, jer bi ga to moglo isto iritirati, ali protoka oko njega treba biti i lagane struje koja ?e ?istiti ?estice sme?a koje se nakupe na klobuku.
-staza ti zarsava kada se po?ne guliti tanak sloj s klobuka (u ve?ini vrsta), tako da se ne zabrinjava, moe mu eventualno pomo?i da mae rukom iznad klobuka da se prije ta koica skine (oprezno, nemoj dodirivati Sarca :wink: )
Mjesto na kojem je trenutno, koliko sam primjetila je idealno (barem to se svjetla ti?e, sada samo ne znam koliki je tok okolo njega-ako ne tu?e direktno u njega i ako nije ba na nekom totalno mirnom mjestu, ostavi ga i ne diraj- :D
 
Dali je CA-kalcium bitna stvar bar za ove korale sad sta imam.Zasto merio sam pre neki dan bilo je 420, a juce sam merio 380.
 
hmmm, koliko znam (ali necu tvrditi), kalcij je potreban za dobar rast tvrdih koralja, ti imas Candy cane i njemu je kalcij potreban, a za meke, mislim da i nije toliko vaan
 
Nita se ne brini, meni je prvi sarco stigao od Jasenke i otvorio se u toku istog dana. Drugi je doao iz uvoza i trbalo mu je doooosta da se otvori kako treba. Ipak je to put od minimum jednog dana, a iz Zagredba je stigao za 5 sati. Pusti ga da miruje gde si ga stavio. to se Ca ti?e, probaj da digne na bar 400. Uzmi od Atosa TM kalcijum, ako ima.
 
Evo malo novije slike...
 

Attachments

  • sarcphyton1.jpg
    sarcphyton1.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 56
  • sarcphyton.jpg
    sarcphyton.jpg
    46 KB · Pregleda: 77
  • pict02211.jpg
    pict02211.jpg
    43.1 KB · Pregleda: 65