Akvaristicke radnje Budimpesta

Deo gde deca narocito uzivaju jer mogu slobodna da umacu ruke i pokusaju da dodirnu neku ribu.
mo.jpg
 

Attachments

  • mo1.jpg
    mo1.jpg
    133.1 KB · Pregleda: 11
Bas je vredelo i vrlo brzo cu ponovo u Segedin po jos neke ribe. Kupili smo jako malo toga, najvise u strahu zbog prelaska granice. Na granici smo prosli bez ikakvog problema i mogli smo da prenesemo gomilu riba.
Nadam se da sam uspeo da prenesem bar deo onog sto smo prosli i videli. Moj savet je da ko god moze poseti Tropicarium u Budimpesti, jer to nam je najblize, a i ima sta da se vidi. Znam da mi fotke nisu na zavidnom nivou ali sa onim cime sam slikao ispalo je bolje nego sto sam ocekivao.
Cene riba, hrane i opreme su vece nego kod nas. Retko sta je jeftinije, a i to neznatno. Ono sto je mene interesovalo, loricarie su u rasponu cena od 30 do 11o evra. Kad gledam cene riba kod njih kao kupac, skupo je. Kad gledam to isto kao odgajivac cene su taman tolike da se isplati raditi taj posao.
 
Tek sad vidim slike,lepo lepo nema sta...vidim morske ima ali nista posebno.Evo ja 7.09 idem za Pariz i planu mi je poseta nekoliko radnji kao i veliki akvarijum http://www.cineaqua.com/index.php/en/.
Naravno bice i slika....jedino se nadam da zena nece da poludi pa da me tera da bas puno obilazim i znamenitosti heheh
 
Ima morske i te kako. Radnja na periferiji Budimpeste gde smo svratili puna je sto bi rekli ko cep. Nazalost nisam poneo fotoaparat tako da nisam slikao.
Inace imaju gotovo sve od tehnike. Zapazio sam protein skimere od najmanjeg pa do ogromnih, filtere, UV lampe, Ca reaktore, koralni pesak u svim mogucim granulacijama i pakovamkoma. Korali su prica za sebe. Ima ih bar stotinak vrsta, a i izbor riba je solidan.
 
Nemam adresu ali ima je Drlesa. On je prikupio adrese i bio je vodja puta. Nije odavno bio na sajtu pa mu posalji poruku ili meni PM da ti dam njegov telefon.