"Barbusarijum"

Nenad

Member
23 Decembar 2004
52
0
6
Gostivar, Makedonija
Konacno sam ih se docepao! :) U "barbusarijumu sada plivaju 10 komada, i mogu reci samo da mi je zao sto nisam ranije nabavio razbore. I jos mi je zao sto nemam prostora za bar 50-tak. :) ("Barbusarijum" mi je vec prenaseljen). Ali, bice resenja ... pa necu valjda ja celi zivot da provedem sa 90-litarkim "barbusarijumu? :lol:
 
Nenade krajnje je vreme da taj barbusarijum poraste i to bar 3-4 puta od ovog koga pominje. Tek tada ?e upoznati pravu lepotu i ?ud ove nadasve interesantne grupacije riba. Po meni takva postava je jedna od najivljih slatkovodnih kombinacija. Tu se uvek neto deava, jurnjavi i igri nikad kraja. :wink:
 
octopus said:
Nenade krajnje je vreme da taj barbusarijum poraste i to bar 3-4 puta od ovog koga pominje.
Potpuno se slazem sa Octom, ali sada ce se gorepomenuti vaditi da nema mesta za toliki akvarijum (a i nema). Mada kada bi imao toliki akvarijum ipak mislim da bi presao na diskuse. Jel tako Nenade?
 
Ja znam neke koji su toliki barbusarium ve? pretvorili u diskusarium :wink:

Nenade, neka ti je za utehu moj barbusarium od 80l. evo ga dole na slici kako izgleda ve?eras.
 

Attachments

  • dsc01315.jpg
    dsc01315.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 93
Buco, i kod tebe guzva, kako vidim. :wink: Ona biljketita ti zauzima dosta prostora (lici mi na Echinodorusa, ili je kriptokorina?).

Octo, odavno je krajnje vreme da taj "barbusarijum" "poraste", ali... moj portparol je objasnio sve. :D Ali, bice ubrzo i to sredjeno, nadam se. Gorepomenuti (i dolepotpisani) radi na slucaju, samo u tajnosti! :wink:

Diskusarijum... pa ja bih da ipak imam i barbusarijuma pored diskusarijuma. Diskusi odaju eleganciju, otmenost (ciklidi, naravno :wink: ), ali barbusi jednostavno sire zivot oko sebe. Svaka vrsta ima svoju lepotu, a ja nisam naklonjen jednoj vise nego drugoj. Zato, resenje moze biti samo jedno: (bar) 2 veeelika akvarijuma! :)
 
uf guva Nenade, ali nek je, svi se gurkaju po akvarijumu, to ti kae ivot i ako im redovno menja vodu ( kao diskusima otprilike ) onda i nije problem.

Biljka levo je kriptokorina ali nema pojma koja a ova desno je ona koju pogresno zovu aponogeton kod nas, a zaboravio sam kao se zapravo zove.
 
Diskusarijum, barbusarijum.....pa zar ovo nije teme o rasborama????? :shock:

Niko ne pominje rasborsarijum :x