Cavia porcellus (Morsko prase)

Mare_lacerta

Member
2 Maj 2008
588
1
18
32
Beograd
Dobio sam na poklon ovog predivnog glodara pre nesto manje od mesec dana. Drugar je rekao da se kotila par puta i da je trudna sad. Pre 10-ak minuta se okotila :D Ispod nje se nalaze vec dosta dobro razvijena 4 malca. Imaju dlaku,vec gledaju i dosta dobro se krecu za svojih 10min starosti :) Evo dve losije slike,jer nisam hteo da je uznemiravam.

e470990b810eafcfedf7c2a73b154d06.jpg


fb69270bb7fcac03552ce2b3c78dc241.jpg
 
Hehe,vec imam jednog muzjaka za moju lepoticu :D Nego,kad moze ona ponovo da se pari?Koliko dugo nakon porodjaja? Citao sam da radjaju 2-3 mala obicno,a retko kad 4 tako da je moja od ovih retkih :D
 
Moras pratiti estrusni ciklus zenke da bi znao kada ce se pariti . On traje oko 15 dana i u tom periodu moze ostati gravidna. I ja sam dosta citao, da zenka obicno okoti 2-3 mladunca ali to ne bi trebalo da bude tako , normalno bi bilo od 3-4 mladuca a maksimum 7 mladunaca! ;)
 
Ne treba nista da znas ako ih drzis zajedno, mislim na zenku i muzjaka, kada dodje vreme upraice se lako. Mada svaka zivotinja koja ima estrusni ciklus (teranje), ima karakteristicno poasanje a isto tako polno podrucije se razlikuje od normalnog....da ne opisujem sada detaljno ;)
 
Nemam ja muzjaka kod sebe,to je od mog drugara. A spojicu ih samo ne znam kad mogu, tj koliko nakon sto se ona okotila? I mislio sam na to sto si rekao za teranje ;) Nego sam hteo samo da potvrdim.
 
juu,greska nisam video od kada su slike.. :rofl2: meni se desilo prosle godine kada sam imao prasence..znaci mislio sam da je zenka i odem i kupim muzijaka.kad ono sve super,malo se napadali,kad su blizu jedan drugog kao tresu se cvile ne znam ni ja sta...i onda jednog jutra nadjem mrtvog ovog drugog sto sam kupio naknadno..ja mislio da je problem bio u njemu..odem ja u petshop gde sam kupio oba,i pitam da pregledaju sta je,kad ono bila oba muzijaka.. :D