Corydoras baderi

Eto, moram priznat da se nisam nikad susreo sa ovim cory-em, ?ak niti preko slika...
Imam doma pristojnu bazu corydorasa i prvo kad ju nisam naao kod mene na slikama, pomislio sam da mora da su ga preimenovali...
- onda sam pogledao na PC i na fishbase i naiao da je relativno starija vrsta, jer ju je 1969 otkrio Graiser... s obzirom da je iz Peru-a, nije ?udo jer od tamo svako malo neka nova vrsta... ova jednostavno ba i nije zastupljen a u hobbyu!

Znam da je ta fotka od Ian Fullera pa ako ho?e , poslat ?u mu e-mail da ga pitam poblie o toj vrsti...?
 
el Presidente said:
Listajuci neku knjigu naleteo sam na sliku ovog korija...

el Presidente,... da to nije mozda knjiga od M.Bailey&G.Sandford -"Akvarij i akvarijske ribe" ? Pitam zato sto sam od nekih knjiga sto imam, samo sam tu nasao da ima slika ove vrste cory-a . Na zalost nekih vise informacija, nema ...
 
Jeste Fauna ta knjiga.Kazi kako je lepo ispao na slici.
Malo sam se raspitivao i gledao na internetu.Izgleda da ovaj kori nikada nije dotakao Balkansko "tlo".Samim tim ne verujem da neko moze da mi ga nabavi.
Hvala na ponudi stina ali ne moras da se mucis. :D
 
sva sre?a da ja ima tu knjigu u pdf formatu pa sam i ja mogao pogledat tu famoznu sliku :lol:
Je, ljep je corydoras... al nije ljepi od c.duplicareusa kojeg sam nabavio 8)
 
Gde si nabavio tog c.duplicareusa.Ja ovde u Nisu ne mogu ni pande da nadjem po pristojnoj ceni.Jedino sto sam imao trilineatuse (prodate kao julii).
 
Ma ko ti je samo rekao da si kupio trilineatuse pod julii?!??! :wink:
He he, nabavio ga preko veze od prijatelja, a on ga je nabavio od jednog svog prijatelja...zmuljano vidi - :roll:
njegov frend ih je kupio 6komada ako se nevaram, vani negdje... i zatukao je 3!
Onda je dao dva mom frendu(tre?eg nije mogo ufatit) i moj kompa je zatuko jednog od ta dva i dao meni jedinog preivjelog... najizdrljiviju 8)
Sad ?u dobit ako Bog da i ovog drugog, pa ako se pokae da je muko, njih ODMA mrijestim!!!!
Ina?e, duplicareus mi je drugi na listi najtraenijih cory-a, prvi je super arcuatus, koje sam nabavio, a sad se zna to je ostalo... :D

Kad ju posliknem, aljem slike... :wink:
 
stina said:
Ma ko ti je samo rekao da si kupio trilineatuse pod julii?!??! :wink:
Ne znam. :wink: :D
Meni je problem prostor.U ovom aq vec imam dovoljno korija.Dodacu i 4-5 pandi cim nadjem (po pristojnoj ceni).Moram da nadjem C.schwartzi.Njih odavno trazim
 
Dok ih Octo ne uveze, ni od schwartzia :wink:
Ja sam ih imao 4, skupio 2 po 2 od prijatelja kod kojih su bili preko nekoliko godina...
Probao ih mrijestit al nikako..riba uop?e nije zainteresirana za reprodukciju...
Onda sam bio dlje kod vas i u posjeti jednom ve?em uzgajiva?u iz NS, vidio sam da ima 4 schwartzia i da ima iste probleme kao i ja.
Probao sam ga nagovorit da ih se rijei i da ih proda meni, al nije bio zainteresiran... najvie mi je ao jer mislim da bi na kraju neto i bilo od toga... al ta ?e!
Sad sam ih dao jednom tre?em prijatelju koji uredno mrijesti paleatuse i pande i tvrdi da ?e ih on uspjet izmrijestit... samo izvoli stari, reko sam mu 8)
 
Gledajuci u fishbase raspolozive podatke o Corydoras baderi mozemo videti da ova vrsta koridorasa moze da bude u vrlo mekoj ili vrlo tvrdoj vodi dH 2 -25 ! , pH 6 -8 i T= 22C - 26C .

Veoma zanimljivo jer uslovi nisu nista posebni. :wink:
 
Fauna za koridorase uvek pisu da moze dH 2 - 25.Mada mi je to nekako cudan podatak.Negde sam procitao za pandu da moze dH 0,5 -25!
Steta stina.Mozes li nekako da nabavis muzjaka?
 
Cini mi se da sam negde procitao za paleatusa da moze dH 5 - 25.
He,he...Za C.baderi su pristupacniji uslovi ali sama ribica nije pristupacna :wink:
 
Evo javio mi se Ian F.
citiram:
"Hi Vedran,

C. baderi is very rare in the hobby, I have only seen two I thirty years, They come from Surinam and there are no commercial collections made there."

el Presidente, mislim da dok ne krenu skupljat po Surinamu, nebu ni od njih... al kak stvari stoje, kad iscrpe ostale pritoke i taj ?e do? na red opa ?emo svi imat c.baderi-e ...jupiiiiiiii :evil: