Damari

AU pa skupa ti ta radnja u kojoj kupujes. Meni su stigle neke ribe iz Nemacke i najskuplji su bili Ps. polit po 6.6 eura. Mislim bilo je i skupljih ali to su uglavnom bile redje vrste ili WC ribe.
 
Nemacka je po mnogocemu jeftinija od austrije
po pitanju nekih stvari isplativije mi je platiti i postarinu iz nemacke nego kupiti ovde ,ali sto se tice zivog sveta to zelim samo licno da izaberem.
Radnja u kojoj pazarim iskreno jeste skuplja ali nikada mi se nije desilo da dobijem bolesnu ribu .Kvalitet im je uvek na prvom mestu i iskreno nije mi zao para.Usluga im je kao i znanje prvoklasno.
Kad dodjem u Srbiju ,mnogo toga sto imam pazarim tu ,ali dosta toga naravno i ovde ...sta da se radi ,tako je
ja sam svakog ciklida ovde placala preko 10 € ;)
 
Pa meni od 30 riba ni jedna nije crkla posle cca 36 sati prevoza, a od ukupno oko 100+ koliko je riba stiglo u toj turi, samo je jedna otisla u vecna jezera. I da evo vec 4 nedelje sve su zive i zdrave a Ps. flavus Nemac je vec omrcio jednu domacicu. Ocekujem da pocnu uskoro da se i ostale ribe mreste, mada su bile male kad su stigle, tako da je realno ocekivati tek za par meseci prave mrestove.
 
Sve je o lepo ducia.moje neko nepisano pravilo je da volim sama da uperim prsom u ribu koju kupujem...mozda jednom i narucim nesto ,ali za sada mi je ovako podnosljivo .neso kupim u Srbiji ,neso ovde i sravnam racun :)
 
I ja bi voleo da mogu tako, ali nekoliko vrsta koje sam dovukao, ovde nema ili su retke npr. Melanochromis chipokae, Pseudotropheus aurora, Ps. crabro...