Damari

da editujem
konacno sam doznala nazive mojih riba (jos smao da proverim da li sam sve slikala ,ali ove slikane su
Hyphessobrycon bentosi
Melanotaenia maccullochi
Melanotaenia affinis
Melanotaenia herbertaxelrodi
Melanotaenia boesemani
Glossolepis incisus i Melanotaenia maccullochi
+
Plecostomus 001 +corydorasi
i kod bilja garantovano nesto nije popisano
ali tek nece biti kako ja to kupujem
eto

Nije Hyphessobrycon bentosi
vec Hyphessobrycon rosaceus

to ja malo srdjujem svoje podatke o vrstama koje sam kupovala na brzinu a nove su za mene.
al ucim ucim :)
 
Ducia do sada sam odvojila jedno pa 300 komada sigurno
problem mi je sto svaki put moram da nosim u Srbiju ili u Wien .Ovde u okolini ove manje radnje ne drze ciklide ,a ja nemam ni kome da ih poklonim.jeste steta ,ali mi je stvarno komplikacija.
 
pa sklepacu jos neki bebeci ,pa cu odvajati,ako ti treba
trenutno nemam gde sa njima ,imam nekih 6-7 ne moze to niko prebrojati ...ali rada sam doneti kome treba.
Javcu blagovremeno kad bude opet mama imala puna usta (neka od njih ) i nadam se da cu uspeti da nadjem neki mali AQ u koji cu ih smestiti .
Za sada nemam gde a i finansijski malo vise sada ulazem u ova dva veca...pa ce to da priceka koji mesec.
 
zao i meni
al nema bre jos 1000XXX litara za svo potomstvo
stvar prezivljavanja ...a meni nije probl da donesem ,sta vise bice mi drago ako udomim neke i sprecim izjedanje :( nisam ja tako krvolocna kako mozda ovde zvuci ,ali baktala sma se sa ribama i nosala ih po 50km ne bi li uspela da ih spasem...a to mi je nekada zaista problem :(
 
Evo malo tumbanja u AQ sa dugama.
nisam bila nesto zadovoljna predhodnim slaganim izgledom ,pa sam malo sredila.Sada vise necu dirati dok malo ne poboljsam uslove za bilje.
Sada cekam pocetak meseca sa boljim svetlom pride i dokupljivanjem biljki, jos nesto riba ...pa lagano da ostvarujem zamisao.
 

Attachments

  • akvarijum.jpg
    akvarijum.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 14
Odlcino izgleda akvarijum, mada je za moj ukus premalo biljaka. Mozda cekamo da se razraste malo, ali ne bi bilo lose bar na sredini jos koja visoka biljka cisto da duge imaju gde da se kriju. Deluje kao zdrava sredina, lep aq Damari.
 
da definitivno fali tu biljaka.
ali nisam zelela da kupujem dok ne obezbedim to bolje svetlo.steta mi je bacati novac ako nemam uslova ,ali uskoro se nadam da cu ih ostvariti i onda dodajem jos svasta nesto.Uskoro dodajem 4 T5 od po 39w i onda ce o biti nesto uz sta se moze raditi malo bolje i dodavati.Iza toga planiram i CO2 ali opet uz malo cekanje nekih sakupljenih parica.
Polako i strpljivo do onoga sto zelim.
inace u planu mi je dosta zabiljen akvarijum,ovo je tek mesec dana od formiranja ;)
 
Naravno strpljenje je veoma bitno u akvaristici. Mnogo puta brzina i zelja da se sto pre nesto uradi dovede do katastrofe.

U biljke lepo ide i dobar kamen i panjevi ili grane. Mozes razmisliti i o tome da dodas nesto od tih stvarcica. To bi mogla biti osnova za pricvrscivanje biljaka koje ne traze podlogu. Vidim da imas na levoj i desnoj strani po neki panjic a mozda bi nesto u sredini dobro doslo?????

Ma lepo ti to radis tako da i rezultat ne izostaje :cool2:
 
Desno je mangroven a levo mopani.u planu mi je za sredinu nesto tanji lepo razgranati koren vinove loze,a to cekam kao obecanje od jednih prijatelja.
planiram ja tu puno bilja ,ali kako ovde nemam bas akvarista u drustvu sa pelcerima za menjanje,tako malo po malo kupujem jer su cene mnogo vece nego u Srbiji,ili cekam na odlazak dole i dopunim malo kolekciju.
tako da se radujem decembru valjam_se
 
he he opet onaj nabildovani smesak na prirodnoj osnovi valjam_se:rofl2:

Ja nesto nemam biljaka ali mogu da ti sakupim lepih prirodnih kamencica u ekoloskoj sredini....a i puno recnog peska takodje pomalo ekoloskog....:mrgreen:

radujemo se decembru...:welcome1:
 
jest na sredini ...a to je Pancevo... gde ima lepih pelcera pa se mozda i ja ugradim za koji komadic prelepih crvenih biljkica koje su mi slabost a koje uvek uspem da upropastim :mrgreen: