Damari

Tako je. Samo nek se razmnozavaju. Nego, mogu i ja u trojnoj kompenzaciji sa jednim drugom da ti ponudim bilje, pa kad dodjes u Srbiju ti se javi da razmenimo ziva bica.
 
haha al je meni dobro ovde :mrgreen:
ja sam uvek za dzoranje sto riba sto bilja.
ja pelcere sada nema da ponudim ,al jednog dana cu sve to lepo uzvratiti .
sve se mozemo lepo izdogovarati tu oko decembra .

a i da ti kazem koje sam odvojila
Pseudotropheus zebra var albinoovo ,mamu nisma tada mogla slikati jer je stalno bila sakrivena a evo da vidis kako tata izgleda
a druge su
Pseudotropheus Msobo Magunga oko kojih sam polemisala na drugom forumu jer kupila sam ih pod tim nazivom medjutim nesto se razlikuju od onoga sto sam vidjala po netu pa moguce da su neka kombinacija( zaista imam poverenja u tu prodavnicu u kojoj sam ih kupila)
eto da vidis tate ,mame su se sakrile i cuvaju svoje male
magunga jos uvek ima jaja a albino su vec bebice ,uskoro pada porodjaj hehehe

uzgred da li ti imas vec neke malawi ciklide.
znas sta je za njih potrebno...imas vremena sve da sredis
 
Hmmm, mislim da to nije Pseudotropheus msobo magunga, ali mozda gresim jer ih ja nisam nikada imao u svojim AQ.

Evo linkovi pa pogledaj kako ta vrsta izgleda.

http://www.malawimayhem.com/profile_show.php?id=554
http://www.ciklidi.net/readarticle.php?article_id=31
http://www.malawicichlidhomepage.com/aquarium/pseudotropheus_msobo_magunga.html

Mozes li postaviti malo bolje slike tvojih riba (muzjak i zenka) da probamo da identifikujemo vrstu, mada se plasim da ce biti tesko posto Mbuna sa takvim sarama ima mali milion.
 
Ducia ne citas redom:mrgreen:
ja rekla da sam pratila po netu izgled te vrste ,ali sam ih kupila kao tu vrstu
e sad...moguca je i neka greska ,medjutim u toj radnji stvarno rade profesionalci.To je najveca radnja u Becu :) ali svuda je greska moguca.
U slucaju da je neka druga vrsta po sredi ...volela bih znati ,medjutim mnogo akvarista je posmatralo te moje i niko nije imao drugu ideju ...tako da ja ,a uskoro i ti ostajemo sa znakom pitanja po pitanju tih riba :)
 
T5 će ti uvelike poboljšati rasvjetu, a tek reflektori, sve će blještati...

samo naprijed
(inaće akvarij odlično izgleda)
 
jedan total setup koji ce se nadalje samo razvijati u ovom planirano zabiljenom akvarijumu
obzirom da je doslo do izmena mnogocega pa i nesto u opremi...napisacu sve iznova ,lakse je tako da ga slozim

Dakle
240l (120x40x50)
Podloga kvarc 2-3mm
filter eheim 2224
grejac 200w
dekoracija jedan mangrovan i dva upletena korena vinove loze (delo mojih ruku )
Rasveta sutra prekosutra stize nova,a za sada je namontirano ,tek da izdrzi do nove haube 4x38w sylvania.
Dodat CO2 sistem mehuric/sec
rektor sam postavila tako da nije bas pristupacan mojim prstima ali jeste vidu i dobrom sirenju gasa.
Sprej bar postavljen uzduz uz staklo -ka dnu ,a rupice okrenute ka reaktoru tako da se mikro mehurici jednostavno sire ka celom AQ

Od bilja tu su :
Rotalla wallichi
Eusteralis stellata
Myriophyllum mattogrossense
Aponogethon ulvaceus
Hydrocotyle leucocephala
Criptocoryne becketti
Pogostemon helferi
Anubias bateri "nana"
/neka ne znam koja,patuljasta) amazonka
i neka vrsta lotusa za koju nisma sigurna jer je vise smedj nego crven.
u prednjem planu Hemianthus callitrichoides "cuba"
imam jos dve biljke za koje nisam sigurna kako se zovu .

Stanovnici
Duge:
Melanotaenia maccullochi
Melanotaenia affinis
Melanotaenia herbertaxelrodi
Melanotaenia boesemani
Glossolepis incisus

ostalo:
Hyphessobrycon rosaceus
Plecostomus 001
ancistrus
corydorasi :aeneus i schwartzi
Ottocinclusi -4
crossocheilus siamensis-3
palaemonetes spec. malaysia-2
caridina sp. crystal red-9 kom

i garant sam nesto preskocila :mrgreen:

U planu su mi jos tri biljke :Myriophyllum mattogrossense ali RED i ona bi isla uz zelenu na desnu stranu praveci tako rez sa te strane,
levo jos heteranthera zosterifolia i limnophila aromatica.
Imam u planu i jos dve vrste Duga uz to i sve ce biti kako sma zamislila
sada naravno cekam i odrzavam ovo i nadam se napredku

voda je mutna jos ali ovo je slikano prvi dan
sada javljam samo kad stigne svetlo pa da vidite i sve namontirano
i onda slikanje kako napredujemo

zeleno kamenje koje ogradjuje stazu vrlo moguce da ce biti zamenjeno nekim drugim ,ali dok mi je noga u gipsu ono ce praviti granicu do koje da se razrasta "Cuba"

pa evo i slicice

8e7113dd5f950e1a6e2886b14a8e699b.jpg
 
Kao prvo strasno mi je zao sto si u gipsu i takvo stanje ti delimicno remeti palanove. Zelim ti brz oporavak.

Tvoje zelje su se vecim delom ostvarile i imaces ono sto si zamislila. Ova postavka lepo izgleda (zanemaricemo mutnu vodu kao odraz tvog prekomernog rada valjam_se) a duge koje i nisu kod nas toliko zastupljene ima da upotpune celu sliku. Videces kad se to razraste , nece se prepoznati prvobitno stanje.

Sve u svemu :sampion: