Damari

Pentrala se ja danas sve tako u gipsu :mrgreen: i Napravila jednu malu rokadu
za sada mi se ta postavka svidja a dok se ne razraste i dok ne dodjem do oslaog planiranog bilja ,eh ko zna kojih ideja jos mogu imati
evo bistrija slika ovaj put

Ducia hvala na komentaru :)

157b5b3751e4697a695590ddcdc53926.jpg
 
Hej pa ovo i nije tako lose :):):) posebno kad se uzme u obzir otezavajuca gipsana okolnost.
Ma bice ovo sjajan aq za duge, ambijent kakav nemaju ni u rodnoj im australiji.Samo da se te biljke malo razrastu a sto se tice onih koje ti fale - nemas brige. Al tek kad se vidimo.
 
Hvala Eddie
evo jutros pristigla hauba sa T5
Prilazem slike cisto da vidite ,ali ne obracajte paznju na spusten nivo vode usisavala sam dno kada je hauba pristigla,naravno nisma mogla da se suzdrzim da odmah uslikam
U haubi su 4x39W Sylvania 6400K dnevno svetlo.
 

Attachments

  • IMG_1500.JPG
    IMG_1500.JPG
    36.2 KB · Pregleda: 6
  • IMG_1501.JPG
    IMG_1501.JPG
    38.1 KB · Pregleda: 5
  • IMG_1502.JPG
    IMG_1502.JPG
    43.9 KB · Pregleda: 11
  • IMG_1503.JPG
    IMG_1503.JPG
    36.3 KB · Pregleda: 12
evo 12 dana nakon sadjenja.
Zadovoljna sam razvojem za sada
Aponogeton je dospeo do vrha i pustio drsku sa cvetom,cekma ovih dana da se cvet otvori pa da vam se pohvalim i sa tim
"Cuba" se polako hvata i siri i sa te strane gde sma najvise strepela da ne uspe -sada vec imam pozitivno misljenje .
Rotallu walichi sam vec kratila i presadjivala .
To postojece sada ostaje tako kako je smesteno da se dalje razvija i siri .
Treba jos pr biljaka tu da pristigne,nesto imam vec rezervisano ,a nesto jos uvek trazim ,ali pored onoga sto vec imam treba da dodam jos dve vrste .
Myriophyllum mattogrossense rot treba da dodje na prazno mesto ispred zelene ,a u sredinu treba da smestim (kada nadjem )Hemianthus micranthemoides ili Micranthemum umbrosum
ali evo da vidite kako tece razvoj .

08066930a20da4b0bc63f692fe27af28.jpg


066fcf2f57aa05006eec6fe661c0ae04.jpg


b0a7630fdafa8b3e5528ab7eb0b660bf.jpg
 
Hvala narode ja sam bas vesela zbog vasih komentara.
Iskreno pre neki dan sma se ubedacila ,kao gleam ga i rekoh sebi-pa ovo se jako slabo razvija
i onda izvrtim i uporedim stare slike i vidim pomak i to lep obizirom da je proslo tek 12 dana :) i onda se odusevim valjam_se

inace u najavi mi je jos jedna preuredjen AQ
al kad dodju stanovnci i malo vise bilja ,pokazacu vam ;) za sada je ciscenje u toku ...
 
Samonapred, urejenju akvarijuma nikad kraja. Znate i mi smo neki umetnici, ali na zalost, izrada naseg umetnickog dela je skupa, a i ograniceni smo prostorom, pa na zalost moramo da rasformiravamo stare ionako prelepe setupove, a i da nije tako oni traze redovno odrzavanje.
Slikarima je na primer mnogo lakse, platno i boje nisu skupi, nema odrzavanja, a i na zidovima ima mesta koliko hocete, a i ako nema slike mogu da se redjaju jedna do druge ili na gomilu, pa za mesto koje zaizme jedan akvarijum moze stato gomila slika. Ajjj, odo u offtopic.
Kao sto rekoh samo nastavi.:cool2:
 
Fantom u obe vrste umetnosti sam ti i veruj mi ne moze se porediti
i jedno i drugo zna da bude vredno samom stvaraocu van pameti ,a isto tako zna da ponestane mesta :mrgreen: na obe strane ...od kada imam veliku kucu imam (Bogu hvala) prostora za oba...
ali da je i ovo umetnost -jeste
e sad neko moze samo cica glisu ,a neko i malo vise...pa kako ko i sta postigne ;)
al da ne offujem i ja sopstvenu temu hehehehe
 
Danas u moj AQ pristigla dva para Pseudomugil furcatus
i naravno presrecna sam zbog toga sto sam ih pronasla.
Sada mi ostaje jos jedna zeljena vrsta i onda cu biti mirna.
Steta je sto nije rasirio sva peraja ,narocito ova predivna kao krila ,ali bice prilike da se i to uslika.
Ovo je sveza slicica jednog od novih stanovnika ,i jos su bili uznemireni nakon pustanja u AQ.
pa evo da vam se hvalim malo :mrgreen:
c8a802b548adbc29ab12246ff385ce65.jpg