Diskusi pocetak

Pre dve nedelje sam prebacio iz starog akvarijuma dve odrasle ribe i nema problema
 

Attachments

  • IMG_7174.JPG
    IMG_7174.JPG
    332.6 KB · Pregleda: 17
Hvala Bobane, videcemo kakvi ce biti kad porastu.
Jedan blue diamond je se lepo privikao na novu sredinu i onda stao povukao se i retko izlazi. Primetio sam da mu je stomak malo nadut kao da se pre toga dobro najeo ali siguran sam da nije jer je takav i ujutru pre hranjenja, izmet nisam primetio da se beli i skrge su mu normalne. Da li znas o cemu se radi? Mislio sam da se povukao na par dana i da ce izaci ali ne izlazi vec dve nedelje a drugi b.diamond sa slike ga je vec dosta prestigao u velicini.
pozdrav
 
Tesko je reci sta to moze da bude ali vredi probati da se procisti od parazita. Prazikvanel nije na odmet da koristis, tek da se obezbedis od navale kojekakvih parazita.
Pored toga moze da probas i sa metronidazole, pogotovo ako su bicari u pitanju. I jedan i drugi preparat koristi se za pse i macke pa onda nije tesko da se nabave.
 
Metronidazole je isto sto i Orvagile koji sam davno mesao sa srcem ali je problem sto mali discus ne jede. Da li ima efekta ako razmutim neku kolicinu i ubacim u ak?
 
Vrlo malo, on je namenjen za unistavanje parazita u stomacnoj duplji tako da je potrebno da ga riba pojede.
 
Pronasao sam da ukoliko je riba povucena mogu razmutiti u vodi Orvagile (metronidazole) 7mg na 10 l vode, tri dana se dodaje lek a cetvrti izmena 30% vode. Da li je pametno da se igram sa ovim i da li utice na bakterije iz filtera?
 
Metronidazol ubija parazite i nema uticaja na bakterije. Ima jednu manu, jer ne ubija cisticne forme parazita pa lecenje treba ponoviti za 7 i 14 dana.
 
Last edited: