DusanN

DusanN

Member
30 April 2004
41
0
6
Pancevo
Kako prvo pozdrav svima na ovom forumu,
Svidja mi se ideja da se prvo predstavimo. Vecina se mozda poznaju sa nekog drugog sajta ali evo da pokusam da predstavim sebe.
Dule je otac tri cerke ,ozenjen I zivi u Pancevu.Rodjen krajem prve polovine dvadestog veka(1949). Po zanimanju dilpomiran masinski inzenjer sa tridesetak godina staza.Specijalnost mi je gradnja novih fabrika.Kao ravnoteza ovoj anti ekologiji ,normalno rodila se akvaristika. Mada je prica malo drugacija . Izmedju svoje 18 I 25 godine bavio sam se podvodnim ribolovom . Uvek mi je bila muka kada sam skidao ribu sa harpuna.Zato sam sa 25god. poceo da se bavim podvodnom fotografijom (a prekinuo sa lovom).To je bio nacin da se divim ribi ,a da ona ne bude zrtva. U tom periodu proveo sam divna leta na Kornatima.Onda su dosle proklete devedesete. U to vreme moja cerkica puni desetak godina I za jedan rodjendan dobija staklenu kuglu sa zlatnom ribicom. Bilo mi je to prilicno idiotski, pa sam joj kupio mali akvarijum (40litara).To mi je zamenilo podvodnu fotografiju. Prvo smo se ucili sa gupikama, silver , black moli I stigli da razmnozavamo veliferu. I to nam je uspelo ali je neka bolest pobila sve.Sada sam cekao da cerke porastu ,da ne pate za ribicama. Kada su one pocele da pate za momcima ja sam se okrenu staroj ljubavi podvodnom svetu.Prvo su dosli skalari sada africki ciklidi, sutra diskusi ,a voleo bih da zavrsim sa morskim akvarijumom I ponovo napravim jednu dobru fotografiju
Dosta za pocetak.
Pozdrav!!!
 
Dobro nam dosao DusanN-e :)

Tacno je da se ovde u ovoj maloj druzini, medjusobno poznajemo a mislim da i ti nas zans sa drugih sajtova.
Mislim da nam dobro dodje tako iskusan akvarista a narocito ciklidas ili jos bolje buduci odgajivac diskusa i morski akvarista :wink:

Da ne duzim dalje....pa se cujemo kroz diskusije :)
 
Dusane dobrodosao i lepo je sto si se pretstavio jer bez obzira sto se mi "znamo" uvek se dodje i do novih saznanja. Mislim da malo ljudi zna da si se bavio podvodnom fotografijom a i ribolovom. Eto to je sve proslo, ljubav prema tome je sigurno ostala ali mi uvek nadjemo nesto novo da nam pruzi zadovoljstvo i radost a to je sada akvaristika.

Nadam se da ces da nadjes malo vremena da se prikljucis diskusijama i da razmenjujemo iskustva, zapazanja, ideje i sve ostalo sto prati ovaj nas hobi.
 
Dobrodoao DusanN! Svida mi se tvoj stav i to to si se bavio podvodnim slikanjem. Bilo bi lijepo ako bi mogao koju sliku skenirati, pa postaviti na forum, jer podvodne slike s Kornatih moraju biti prekrasne. Nadam se isto da ce lijepo zavriti na morskoj, jer je to car koji se ne da opisati!
 
Hvala na dobrodoslici!
Vrlo rado cu ucestvovati na ovom forumu , ali ne zaboravite da sam ja u akvaristici ipak pocetnik. Sto se tice podvodne fotografije to je takodje divan hobi , medjutim kada sam se ja njome bavio tehnika je bila na prilicno niskom nivou (ili ja nisam imao dovoljno novaca da bih mogao ono najbolje priustiti sebi) . Moj prvi podvodni foto aparat je bio obican aparat sa blicem , stavljen u plasticnu hermeticki zatvorenu kesu koja je na sebi imala rukavicu na unutra da bi se postavljali zeljeni parametri na fotoaparatu, a na objektivu je bilo fiksirano staklo.Posle toga je dosla jedna zuta Minolta , sa njome sam bio prvi, a dalje nisam pratio napredak tehnike. Sve te fotografije su davno pozutele,ali ako nadjem nesto zgodno pokazacu vam.Ustvari mislim da akvaristika I podvodna fotografija imaju svoje dodirne tacke. Interesantno je da nisam dosada napravio nijedan snimak svog akvarijuma .Uvek mi to uradi neko drugi, prvo akvarijum mora da bude na odredjenom nivou, zatim moras da imas I dobar aparat.Za sada oba uslova ne ispunjavam.
Pozdrav
 
Dule pozdrav,;)


>voleo bih da zavrsim sa morskim akvarijumom!


to direktore,, jos jednom dobrodosao..

ja isto ronjam, al' onako amaterski "na divlje" bilo bi fino kad bi s nama u buducnost ovdje izmijenio par iskustava i pokazao nam koju dobru fotku da napasemo oci..;)