Eddie

Eddie

Senior Member
3 April 2005
399
2
18
49
Pancevo
Dakle da se i ja predstavim dobrim ljudima-akvaristima ovoga sajta.
Iz Panceva sam, po struci sam elektricar a nadam se uskoro ( i konacno) i dipl.ing. saobracaja [ sta god to bilo :) ] ali ako me neko pita sta sam, ja kazem akvarista. Akvaristika je stvar koja me je drzala najduze u zivotu, duze nego neke ljubavi, a sve je pocelo kad je mali decak satima gledao u ribice na zelenoj pijaci u Pancevu. Imao sam tada 12-13 godina, bilo je to pravo cudo za mene, nije proslo mnogo a vec sam imao kuci jedan mali akvarijum sa mnogo vise riba u njemu nego litara vode. Naravno, brzo sam se razocarao. Jednom nedeljno su se kupovale ribice i svaki put isto, malo plivaju i onda sledi pecanje mrezicom i put do solje. Plakao je tada mali decak, ne zbog para, ne zbog neke vezanosti za ribicu vec zbog svesnog osecanja da sam ja kriv za smrt malog stvora. Onda sam otkrio akvaristicke knjige, tekstove u nekim casopisima i to je bilo pravo otkrovenje, poceo sam da prepoznajem greske koje sam pravio i simptome i uzroke uginuca ribica. Primenjujuci nova znanja dosao sam do prvih uspeha u akvaristici a kad sam dobio prve male ksifoe i gupi-e mojoj sreci nije bilo kraja. Na zalost u to vreme, bar meni, nije bilo dostupno mnogo knjiga iz ove oblasti ali sam otkrio jedan zanimljiv nacin da dodjem do novih saznanja. Poceo sam da gnjavim trgovce. Mozda najvece hvala dugujem vlasniku radnje Argus , koja na zalost vise ne postoji, u Pancevu koji je bio neumoran u pricama o ribicama. Satima sam se druzio sa ljudima u toj radnji i naucio gotovo sve sto mi je bilo neophodno da uspesno drzim akvarijum. Onda su usledili "ozbiljniji" akvarijumi 40l, 50l, 80l i mrest ikrasica. Vise nije bilo vazno koliko riba u akvarijumu, i par je bio dosta ako su zdravi i mreste se.
Danas, sad kao veliki decak, i dalje se zanimam akvaristikom. I to sa istim entuzijazmom i strascu. Trenutno imam 5 akvarijuma, sa oskarima, sa skalarima, jedan koji je mresni/karantinski i par malih u kojima drzim svoj poslednji uspeh - bebe skalare. I jos da dodam da su ovakvi forumi idealno mesto za mene, jer spajaju dve moje velike pasije - akvaristiku i internet, plus kao neko ko mnogo voli ljude i druzenje mislim da cemo se lepo slagati :).
Kazu ljudi, ako zelis da vidis neciji karakter daj mu pare i moc, ali ako mu das rec samo ce da te ugnjavi. Pa da ja vise ne gnjavim.
Pozdrav
 
Eddie, dobrodosao! :D
Nadam se da ces na ovom forumu uspjeti solidno spojiti ove svoje dvije strasti i da ces s daljnjim rezultatima biti barem duplo zadovoljan.
Sto god te zanima pitaj, a mi svi ostali ?emo se potruditi oko solidnih odgovora, a sto zelis reci, kazi, jer svako je iskustvo uvijek dobrodoslo
 
Eddie, dobro nam dosao :)

Moje misljenje da ces ovde naci dosta toga sto ti moze koristiti, od korisnih saveta do "casice" razgovora na chat-u :D .Iz tvog kratkog predstavljanja, odmah mozemo zakljuciti da si ti jedan iskusan akvartista koji moze da pomogne i drugima sa savetima koji zele da se upuste u mrescenje pojedinih vrsta koje ti imas.

Mudra ti je recenica:
"Kazu ljudi, ako zelis da vidis neciji karakter daj mu pare i moc, ali ako mu das rec samo ce da te ugnjavi." :D :wink:
 
Lep uvod u tvoj akvaristicki staz i zivot. Nadam se da cemo se dugo druziti i da ces podeliti tvoja iskustva sa ostalima i dobro nam dodosao na ovaj sajt.
 
Skalari....hmm.hmmm.... kako to lepo zvuci :lol:

Drago mi je da si ovde. Pravi potez za iskusnog akvaristu.

Dobrodosao.
:D
Pozdrav. Mirka.
 
Hvala na dobrodoslici.
Nadam se da cu i biti od neke koristi u temama, za sada samo citam i vidim da ima puno ljudi koji znaju bas mnogo i od kojih se moze mnogo nauciti. Ipak je akvaristika hobi koji se stalno uci. Jednom je debeljuskasti operski pevac Lucano Pavaroti rekao "umrecu debeo i gladan" , tako i ja kazem, umrecu a necu stici da drzim sve vrste riba koje zelim i necu znati sve sto sam hteo da znam o akvaristici. A ni sto se hrane tice necu se zasititi :lol:
 
hm ... Vi to o hrani bez mene? E, to ne?e pro?i ... svojski mogu pomo?i :lol: :wink: A i oko riba poneto znam.. mada ko pored dobre klope da misli o ribama ... :oops: (sem ako nisu u tanjiru) :twisted: Lepo Boban re?e ... ja o ribma mislim samo punog stomaka...

Edi, vlasnik prodavnice koju pominje je bio debeli Mile ako se dobro se?am... mislim da je zatvorio radnju u drugoj polovini devredesetih...sada ve? prolog veka. Ako ga nekad sretne pozdravi ga ... bio mi je dobra muterija i drug dok ga je akvaristika drala... Posle je sve nekako otilo na svoju stranu, kako to ve? u ivotu biva.
 
Ako brigu o ribama prepustamo drugima, da onda promenimo temu.

Sta mislite o piletini sa kikirikijem i susamom :twisted: :?:
 
Mirka said:
.

ta mislite o piletini sa kikirikijem i susamom :twisted: :?:

ta mislim .... Hmmm.... :idea: mislim da je red da to podelimo... Ja ?u Pile (poto ti je vidim, prase pobeglo iz rerne) :roll: a ti Mirka grickaj kikiriki i susaj susam. :twisted:

Uzgred, nema smisla da miniramo vie ovu temu sli?nim glupostima...ipak se ovde ?ovek predstavlja.Evo ja se javno izvinjavam zbog odredjene doze neozbiljnosti. :oops:
 
Ako, ako, ljudi. Malo neozbiljnosti nije na odmet ionako sam poceo da zvucim kao teski filozof ovde. A i tema nije neozbiljna, ima li smisla trositi kikiriki u peceno pile. Mislim, kirkiriki ide uz pivo i fudbal. Peceno pile je lep obrok i ne treba mu mnogo dodataka, osim mozda 4 bataka. :D Ja bih ipak to podelio na lep rucak i kikiriki i pivo uz ligu sampiona na tv.
 
Da se predstavim i sa slikama svojih ljubimaca. Samo da otkrijem kako....hmmmm :roll:

Inace danas mi je nas urednik za biljke malo uredio akvarijum, zasta mu dugujem veliku zahvalnost. Mrvo CARE !!! :lol:
 

Attachments

  • aq_14._may_05.jpg
    aq_14._may_05.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 41
  • oskar-zenka.jpg
    oskar-zenka.jpg
    93.7 KB · Pregleda: 31
  • Like
Reactions: Frol
Kae urednik za biljke... ja gledam ali nigde ne vidim lansirne rampe? Ko zna ta je taj ure?ivao kod tebe. Ma za jednog urednika lepo je on to skockao :)
Koliki je ovaj akvarijum? ta ima od opreme u njemu? Ako se ne varam ovo je Aqua-El greja??
 
Ovaj put nas je postedeo raketiranja samo je zaplivao po akvarijumu malo.
Akvarijum je 90x45x45 cm, grejac jeste aqua-el, poljski 150w, osvetljnje je u krovu iliti poklopcu 3x18x gro-lux, sylvania i 1x18w Phillips obicna bela neonska cev. Filter je spoljasnji stakleni sa samo 2 komore dimenzija 14x45x45 kojeg gura AT-800 pumpa (oko 500l/h) . Voda je 4KH,9GH i oko 6,5 PH. Pumpa za vazduh Champion sa dva izlaza, ona veca, ne znam sad model. Pozadina je home made iza zadnjeg stakla, pokusaj kopije back to nature pozadina. :lol: