Iguana moj san

Mare_lacerta

New Member
2 Maj 2008
588
1
0
31
Beograd
To je verovatno "obicna" iguana(Iguana iguana) ;) Nadam se da znas,kakvi joj sve uslovi trebaju,i obavezno postavi slike kad je dobijes ;)

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,487
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kod nas se u teraristici najcesce moze videti zelena iguna - Iguana iguana ali postoje i ostale vrste i podvrste iz roda Iguna (cak 29 !) koje su ipak redje vidjene . ;)

I. (Amblyrhynchus) · I. (Ctenosaura) · I. calotes · I. chalcidica · I. chamaeleontina · I. clamosa · I. coerulea · I. cordylina · I. cornuta · I. cychlura · I. delicatissima (Lesser Antillean Iguana) · I. emarginata · I. fasciata · I. iguana (Common Green Iguana) · I. iguana iguana (Common Green Iguana) · I. iguana rhinolopha · I. lophyroides · I. minima · I. nudicollis · I. paramatensis · I. rhinolophus · I. sapidissima · I. squamosa · I. superciliosa · I. tuberculata · I. umbra · I. verde (Common Green Iguana) · I. viridis · I. vulgaris

pogledati link o rodu Iguana

Inguan

New Member
17 Oktobar 2009
100
1
0
Gradište, Croatia
inguan.deviantart.com

napokon san svih mojih snova

Inguan

New Member
17 Oktobar 2009
100
1
0
Gradište, Croatia
inguan.deviantart.com
Vrlo je drag dva puta sam dobio repom od njega; oba puta kada sam ga htio dirnuti.
Strpljiv sam jako, jer jedino tako ide s njima, sjedim kraj njega pričam mu.
Sutra mu dovršavam terariji koji će na proljeće dobiti proširenje.
Sada spava na mome krevetu, meni iznad glave.
Od hrane jeo je kupusa , a ciklu i jabuku nije dotaknuo a onaj od koga sam ga nabavio rekao mi je da voli zeleni luk.
Vodu ne znam dali je probao.
Cijelu sobu mi je prešao , u ormaru mi je bio već izbacio jedne hlače koje mu se ne sviđaju, ma extra je,prezadovoljan sam s njime, evo slike;

Nahranio se je već nakon pola sata...

Kada se je oslobodio i meni pozirao za slike, vec je bio zelen...

to za danas, sutra nastavak​

Mare_lacerta

New Member
2 Maj 2008
588
1
0
31
Beograd
Super je...stvarno je prelepa...iguane su,ja mislim,zelja svih terarista...naravno i ja bi voleo da je imam,ali prostor je problem(kao i uvek :) )...Inace,koliko je stara,i kolika je ?

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,487
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Obrati malo paznju na njenu ishranu jer iguane kada se naviknu na jednolicnu ishranu tesko se kasnije pivikavaju na raznovrsnu. ;)

Takodje moras paziti na voce i povrce koje dajes jer tretirano voce i povrce sa jakim pesticidima i herbicidima mogu stetiti iguani. Iskljucivo koristiti zdravo voce i povrce koje je nazlost malo teze pronaci ali ga ipak ima.

Inguan

New Member
17 Oktobar 2009
100
1
0
Gradište, Croatia
inguan.deviantart.com
kažu mi da je stara godinu , ali po veličini ne bih rekao malen je još...... Danas ču ga mjeriti.... Pa jede zeleni luk salatu a onaj koji ga je držao dva tjedna u akvariju 90x20 nije mu nudio voće, a preporučuje se makar jednom u dva tjedna, divlje jabuke toga barem imam na selu sam.....

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,487
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Meni bas izgleda sasvim ok za starost od godinu dana, otprilike tako i teba da izgleda.

Moj savet je , sto vise kontakta sa iguanom kako bi se navikla i pripitomila, koristiti priliku kada se hrani ;)

Inguan

New Member
17 Oktobar 2009
100
1
0
Gradište, Croatia
inguan.deviantart.com
pa za 1:30h on je bio na meni, nakon pola sata je jeo a nakon nekih 24h prva nužda dok je bio kod mene, i nakon 24h je sam počeo dolaziti kod mene na stol dok radim, a evo danas je i penjao se na mene, kontakt je stalno, pa malen je za godinu dana meni....