Iguana moj san

Kod nas se u teraristici najcesce moze videti zelena iguna - Iguana iguana ali postoje i ostale vrste i podvrste iz roda Iguna (cak 29 !) koje su ipak redje vidjene . ;)

I. (Amblyrhynchus) · I. (Ctenosaura) · I. calotes · I. chalcidica · I. chamaeleontina · I. clamosa · I. coerulea · I. cordylina · I. cornuta · I. cychlura · I. delicatissima (Lesser Antillean Iguana) · I. emarginata · I. fasciata · I. iguana (Common Green Iguana) · I. iguana iguana (Common Green Iguana) · I. iguana rhinolopha · I. lophyroides · I. minima · I. nudicollis · I. paramatensis · I. rhinolophus · I. sapidissima · I. squamosa · I. superciliosa · I. tuberculata · I. umbra · I. verde (Common Green Iguana) · I. viridis · I. vulgaris


pogledati link o rodu Iguana
 
4e11cd7d607f7a089a98a27c8722b96c.jpg

napokon san svih mojih snova
 
Vrlo je drag dva puta sam dobio repom od njega; oba puta kada sam ga htio dirnuti.
Strpljiv sam jako, jer jedino tako ide s njima, sjedim kraj njega pričam mu.
Sutra mu dovršavam terariji koji će na proljeće dobiti proširenje.
Sada spava na mome krevetu, meni iznad glave.
Od hrane jeo je kupusa , a ciklu i jabuku nije dotaknuo a onaj od koga sam ga nabavio rekao mi je da voli zeleni luk.
Vodu ne znam dali je probao.
Cijelu sobu mi je prešao , u ormaru mi je bio već izbacio jedne hlače koje mu se ne sviđaju, ma extra je,prezadovoljan sam s njime, evo slike;

58aed60bc57bf21ea0daa1b7da07efff.jpg

Nahranio se je već nakon pola sata...

106ae42b79a8d4a3495b089f143de3a9.jpg

Kada se je oslobodio i meni pozirao za slike, vec je bio zelen...

to za danas, sutra nastavak​
 
Super je...stvarno je prelepa...iguane su,ja mislim,zelja svih terarista...naravno i ja bi voleo da je imam,ali prostor je problem(kao i uvek :) )...Inace,koliko je stara,i kolika je ?
 
Obrati malo paznju na njenu ishranu jer iguane kada se naviknu na jednolicnu ishranu tesko se kasnije pivikavaju na raznovrsnu. ;)

Takodje moras paziti na voce i povrce koje dajes jer tretirano voce i povrce sa jakim pesticidima i herbicidima mogu stetiti iguani. Iskljucivo koristiti zdravo voce i povrce koje je nazlost malo teze pronaci ali ga ipak ima.
 
kažu mi da je stara godinu , ali po veličini ne bih rekao malen je još...... Danas ču ga mjeriti.... Pa jede zeleni luk salatu a onaj koji ga je držao dva tjedna u akvariju 90x20 nije mu nudio voće, a preporučuje se makar jednom u dva tjedna, divlje jabuke toga barem imam na selu sam.....
 
Meni bas izgleda sasvim ok za starost od godinu dana, otprilike tako i teba da izgleda.


Moj savet je , sto vise kontakta sa iguanom kako bi se navikla i pripitomila, koristiti priliku kada se hrani ;)
 
pa za 1:30h on je bio na meni, nakon pola sata je jeo a nakon nekih 24h prva nužda dok je bio kod mene, i nakon 24h je sam počeo dolaziti kod mene na stol dok radim, a evo danas je i penjao se na mene, kontakt je stalno, pa malen je za godinu dana meni....