Iguana moj san

hvala evo nove:

9c648c1a7d0a9dfdb9e57f9af5b7937d.jpg
 
Mozes a i treba da joj pomognes ako ima problema sa presvlacenjem jer u suprotnom moze biti jako opasno za iguanu.

Ostatak nepresvucene koze treba da nakvasis mlakom vodom i da nakon toga polako bez nasilnog skidanja, skines sa tih delova staru kozu . Mozda to nece imati efekta prvi put ali nakon vise redovnih terapija , koza ce se skinuti .
 
Mozes a i treba da joj pomognes ako ima problema sa presvlacenjem jer u suprotnom moze biti jako opasno za iguanu.

Ostatak nepresvucene koze treba da nakvasis mlakom vodom i da nakon toga polako bez nasilnog skidanja, skines sa tih delova staru kozu . Mozda to nece imati efekta prvi put ali nakon vise redovnih terapija , koza ce se skinuti .

ide to njoj samo nego sam pitam, a ovo za vodu nema sanse , moja mrzi vodu
 
Ok, samo zelim reci kako bi bio obazriv jer su to cesti problemi koji ako se na vreme ne reaguje, dovode do avaskularne nekroze jer su osteceni delovi oko zglobova prstiju i repa. U nekim slucajevima moze doci i do gangrene tkiva.

Zato budi obazriv i prati svako njeno presvlacenje . Znam da iguane ne vole prskanje po telu (imao sam iskustva sa fajtanjem iguane) ali mozes i na drugi nacin, mekom krpom da natapas ta mesta sa mlakom vodom. Samo nemoj pogresiti, cista mlaka voda mora biti bez ikakvih dodataka. ;)
 
Kada izvodes iguanu u setnju kao sto si prikazao (da seta po travnatom delu), pripazi samo na moguce ektoparazite. Svaki put dobro pregledaj iguanu. ;)