Izlezeni zelembaci

Bice fotki naravno ;) nego,drzacu ga,kao sto sam ti rekao, u plasticnoj posudi dok jos ne poraste pa stavljam u ter...ovih dana pocinjem da pravim ter za njega/nju 60x45x50(DxSxV)

Pozz
 
Moras pratiti, ja nisam imao mogucnosti da pratim presvalcenje (video si zasto), ti ces to lakse zapaziti. Verovatno se lako presvlace dok su mali ,nisam primetio komade otpalih kosuljica sto znaci da ih brzo pojedu. ;)
 
I oni jedu svoju kosuljicu?ja kod moje odrasle nisam primetio to :| mozda to rade samo kad su mali...ovaj mali kod mene je lood :D zdere samo tako ;) dao sam mu 3-4 parcica mala(tenebrije) i sve je pojeo,cak su ostala creva od tenebrije na podlozi(papiru) i to je pokusao da pojede :lol:

Pozz
 
bilo bi vam bolje da ih hranite s nekom boljom hranom a ne s najlosijom.recimo cvrckima malim i zoharima,puno brze bi rasli,ak nemate barem im dajte redovito vitamine.inace malci su zakon svaka cast.i jer imaju kakve terarije s ivb lampama i svim tim.
 
Dajem mu dubije i tenebrije,a terarijum se tek pravi...uvb lampu nabavljam za koji dan tako da cim sve sklopim stavljam slike... ;)

P.S. malac ostaje u plasticnoj posudi dok malo ne poraste

Pozz
 
Fauna pomagajjj!!!!!!!! Malopre sam dosao kuci i ubacim malom viridisu hranu i on se zalete i pojede,ali nakon 7,8 sekundi poceo je da se vrti u krug i ukocio se...ja sam ga izvadio i dao mu vode,ali on i dalje ne mrda,ali je ziv jos...sta da radim? :((((
 
Sta i koju vrstu hrane si mu dao?

Jos jedno pitanje koje ce ti mozda izgledati bezvezno, ali ipak imao svoj smisao, jesi li probao da mu protrljas niz vrat, u slucaju da je se nesto zaglavilo.
 
Posto sam procitao da mu dajes dubije i tenebrije, verovatno znas da nikako ne smeju biti vece nego sirina izmedju ociju od tvog malenog, inace moze da se zadavi...

Javi nam kako se razvija situacija.
 
E ovako,tenebrije mu seckam i nisu vece od razmaka izmedju ociju...opet kazem zaleteo se na hranu pojeo i posle 7,8 sekundi se ukocio...vrat sam mu vec trljao,dao sam mu i vode...malac jezikom kao da palaca tj kao da ima nesto u ustima...usta sam mu nezno otvorio i pogledao unutra i nema nista :| nije ukocen ko pre 20-ak min ali se mrdne kad ga dodirnem ... nadam se da ce biti sve uredu :(