Nova UV lampa

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Danas sam montirao novi UV sistem. Tri lampe od po 245 w u jednoj komori. Valjda je to dovoljno :)
 

Attachments

  • IMG_1818.jpg
    IMG_1818.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 71
  • IMG_1820.jpg
    IMG_1820.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 71
  • IMG_1823.jpg
    IMG_1823.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 66
  • IMG_1824.jpg
    IMG_1824.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 62
Svaka cast. Vidi se da je automatizacija zastupljena u dobroj meri, jer bi bilo tesko sve postici.
Nego bobane, islikaj malo ta mrestilista i te zlatne da malo uzivamo.
 
He he, automatika do daske. Stisnes dugme pa dzak na ledja :)
Sala, sve to ide tako da skoro jedan covek moze da odradi. Najvise se gubi vremena na kontroli zdravlja riba. Treba mi skoro dva sata dnevno da detaljno pregledam to a to je dnevna rutina i vrlo vazna stavka.
Kazu mi ljudi da ja idem na posao da gledam i da slikam ribe a ne da radim a ja im kazem da sam to naucio u socijalizmu :)

Zlatne ribe i mrestiliste je susta suprotnost ovome gde ja radim. Zastarelo i ruzno :) Jednostavno mrest se ne isplati pa je zato tako.
 
Stalno pricam da socijalizam ima svoje prednosti. Konacno sam dobio i potvrdu sa "trulog' zapada. (mada je ovaj malo severo-istocno).
Socijalizam je dobra stvar al gde bas nas da trefi)
 
Sad malo ozbiljnosti.
Bobane sta mislis da li je UV od 36W dovoljan za 2 tone vode u sistemu koji je slican tvome?
 
Koliko se secam ti si na 40 t vode imao lampu od 150W. Po nekoj logici trebalo bi da mi bude dovoljno 36W, pogotovo sto svi akavarijumi nisu uvek u sistemu(mrest). Pokusacu da proracunam pa ako posumnjam negine mi jos jedna.
 
Koliko se secam ti si na 40 t vode imao lampu od 150W. Po nekoj logici trebalo bi da mi bude dovoljno 36W, pogotovo sto svi akavarijumi nisu uvek u sistemu(mrest). Pokusacu da proracunam pa ako posumnjam negine mi jos jedna.

Da li si nesto uradio po ovom pitanju. Da li imas neke podatke od tog tvog UV filtera koji koristis?
 
Na zalost ne. Kako je UV lampa kineske proizvodnje (kao i vecina stvari sto se ovde mogu kupiti) sem uopstenih podataka nema nista o tome sto mene interesuje. Sad sam u nedoumici da li da pustim sistem tako ili da dodam jos jednu lampu na red sa ovom.
Kad posmatram tvojih 50 t vode i UV od 230W, po prostoj logici ovo bi trebalo da bude dovoljno. Ali kad bolje analiziram to nije bas tako jednostavno. Koliko shvatam bitna je kolicina zracenja koju mikroorganizam koji zelimo da ubijemo primi. Onda se ne moze sve to posmatrati tako jednostavno. Verovatno sam pogresio sto nisam narucio Uv kod naseg proizvodjaca gde sam mogao da dobijem sve potrebne podatke i da mi oni proracunaju i preporuce ono sto mi je potrebno. Ako ne resim problem do tada sacekace te pa da probamo zajedno da ga resimo.
 
Nisi Zoki trebao da mu kazes da ce da ga taj problem saceka....sad nece hteti da dodje!:rofl2: