pH vrednost

Pa jes... Razumem da ne razumes jer smo se upetljali a ja sam teoretisao o imaginarnim reakcijama :|. Ustvari sam hteo reci primera radi da imamo H2SO4 u jednom rastvoru I 2HCI u drugom i da predpostavimo da su apsolutno iste jacine. Imali bi smo jedan mol H2SO4 i duplo vise molova HCl . U tom slucaju ne bi uticao broj molova kiseline na pH nego broj molova +H . Znaci Jedan mol H2SO4 bi davao dva mola +H a dva mola HCl bi davala takodje dva mola +H pa bi to doslo na isto. Znaci sa duplo vise molova HCl bi imali isti pH kao sa jednim molom H2SO4. Zakljucak je da ne utice na pH broj molova kiseline (kako je mislio Kojoti) nego broj molova +H.Eto to sam hteo reci onako generalno.
I nisam shvatio to padanje pH u akv tokom vremena usled dodavanja cesmovace kako rekoste.Niste to objasnili. I dokle ide to padanje i zasto?
 
HVALA

To jeste to !!!
Trebao si odmah da nas uputis tamo a ne da se zamlacujemo Paleoglodit i ja
nekim povrsnim znanjima.Ja jesam u zivotu polozio mnogo hemija,ali o akvarijumskoj sredini kao mikrosistemu ne znam mnogo.U pitanju su pretpostavke koje su u vecini slucajeva pogresne,ali zato smo valjda svi ovde.Da se oslobodimo predrasuda od davnina i naucimo nesto novo i vazno za svet zivotinja koje nas interesuju.
Ne zameri,samo naas prekini ovako kad odemo na stramputicu