Priprema panja vinove loze za AQ

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Panjevi vinove loze kao najcesci u nasim akvarijumima su vrlo dekorativni i lepi ali zahtevaju odredjeni nacin pripreme pre ulaska u AQ.
Obzirom da i sama ovo prvi put radim ,informisala sam se od iskusnih akvarista i eto zelim da podelim svoje (upravo se dogadja) iskustvo sa ostalim clanovima,narocito akcenat stavljam na nove ,one koji zele da urade nesto novo za svoj AQ.

Prvi korak potraziti koren vinove loze u svom vinogradu ili od dobrih prijatelja ,komsija i sl.
Ja imam tu srecu da zivim u kraju Austrije koji je poznat po vinu i privatnim vinskim podrumima pa sam lako dosla do panja.

Bitna stavka je da po mogucstvu uzmete panj od osobe u koju imate iole poverenja,u smislu da vinograd nije prskan kojekakvim pesticidima stetnim za AQ svet.
Kako je to zaista retka pojava u danasnje vreme ,potrudimo se onda da uzmemo sto stariji komad ,sa presusenom korom i vec isrcpljenim pomenutim materijama.
Ja sam izabrala dva ogromna panja stara pa sigurno 5 godina (van zemlje).
Od alata sam pripremila kao prvo jedan ostar nozic,testeru ,metalnu zicu za cescenje serpi (naravno novu) i dosta soli.
Prvo sma strpljivo skidala sve tragove stare kore sa panja.
To je malo gnjavaza posao ali nadam se da ce se isplatiti.
Grane koje su bile ravno secene (verovatno pri vadnjenu korena) sam se trudila da odtrgnem nozem na vise strana ,dosta toga je vec i bilo trulo pa mi taj posao nije bio naporan.
Sve to iz prostog razloga sto ne zelim ravne neprirodne rezove na drvetu.
Potrudila sma se da svi krajevi izgledaju kao odlomljeni na kraju.

Iza toga sam panj stavila u rernu i susila ga na nekih 50-90 stepeni celzijusovih bar dva sata.Na taj nacin se trudim da eliminisem svaku mogucnost kasnijeg budjanja nekih nedovoljno osusenih delova panja.
Obzirom da ovo prvi put radim svakako nisma bila sigurna u to koliko je panj zaista suv.Rerna je svakako i jos jedan vid sterilizacije ,iz tog razloga sam na jendo sat vremena podigla temperaturu i prakticno malo "pekla" panj na nekih 90 stepeni .
Nakon toga je sledilo ribanje panja sa metalnom zicom pod toplom vodom.
Skidanje sto veceg sloja trulezi i prlajvstine.
U principu cilj je uklanjanje svih trulih delova tim radom,kao i finis ciscenja i najmanjih povrsina.

Nakon toga sledi kuvanje panja u vrlo slanoj vodi.
Nazalost se ne setih da slikam odmah sve ,ali kuvanje imam ;)
Kuvanje panja je na dalje malo duzi proces
Cilj je ubijanje patogenih bakterija koje bi mogle biti stetne za AQ svet.
Panj se iskuvava u vise voda ,zatim ostavlja na po par dana da odstoji.I tako u krug
Voda se uredno menja ,boja vode je sve svetlija.
Nako 10-15 dana takvog spremanja panja ,bice gotov za ulazak u AQ bez bojazni da ce se njim uneti nepozeljne materije.

U slucaju da se i nakon toga ipak pojavi budj na panju ,nema mesta panici ,ako imate ancistrusa ,njemu ce to biti poslastica.
Do te pojave dolazi samo iz razloga nedovoljno sasusenog panja...no i to se vremenom sredi.

Evo i slike panja koji je trenutno na kuvanju .
Obzirom da je ovo poveliki koren ,moram ga vise puta obrtati u ovom dzambo loncu ,ne bi li se otkuvao svaki njegov kraj.
Nadam se da ce ovo biti nekome od pomoci .
Pozdrav:hej:
 

Attachments

  • IMG_1175.JPG
    IMG_1175.JPG
    44.3 KB · Pregleda: 47
  • IMG_1176.JPG
    IMG_1176.JPG
    40 KB · Pregleda: 46
dobar tekst, ovaj akvarijum koji sam juce formirao, nazvao sam bas "Vinova loza" (da uzivam ispred njega dok pijem vino i lozu valjam_se)
 

Attachments

  • biotop2.jpg
    biotop2.jpg
    61 KB · Pregleda: 53
Lepo i sve postupno objasnjeno , sve pohvale.:cool2:

Ne znam sta bih se moglo jos dodati , osim mozda necijeg licnog iskustva i saveta. Recimo, ja sam pored svega sto je Damari navela, pri ciscenju panja koristio jos jedan hajde da nazovemo ,trik. Ako smo izabrali jako zaprljan panj, obicno je to sasuseno blato na njemu koje moze otezati njegovo ciscenje , nije lose upotrebiti aparat za "toplo paranje" u perionicama automobila. Verujete mi , pored velike koristi visoke temperature vode koja nam termicki obradi panj, veoma koristi dobijamo i od pritiska vode koji je veoma jak i iscisti svaki milimetar na panju .;)


 
A sta da ti kazem Damrai , probaj te austrijance da priviknes na srpski mentalitet , veruj da neki put i uspe ... :D Zamoli coveka koji radi u perionici da ti samo pod visokom temperaturom i jakim pritiskom vode (naravno bez ukljucenja deterdzenta na apratu) , na desetak minuta opere panj, casti ga nesto evricima ...da vidis kako se nece buniti:lol:


 
Vienna, sada je sezona kestenja, to je nekima omiljena poslastica, pa i meni, sto znaci da nokte i prste derem ljusteci kestenje :)

Sve je to OK sto pisete ti i Fauna, ali brate mili, mnogo ste stavki nabrojali ne bi li loza iz nekog vinograda dosla u akvarijum :) Te komsije, te pesticidi, te susenje, guljenje, pritiske vode, te evrice (mitu i korupciju).

Mislim da je to mnogo truda za nesto sto i nije tako posebno, kad vec mogu da nabave mnogo dekorativniji gotovi komadi, kao u ovom gore akvarijumu od 300l.
Radi se o komadima poznatim pod nazivom Sunken root.
Meni je malo suluda prica da se covek petlja sa lozom, kad za desetak evra moze da nabavi komad koji je dovoljan za akvarijum od 100 litara.
Vrh svega toga sto se ne mogu porediti u estetskom smislu.
 
  • Like
Reactions: Nikoolar
Meni je malo suluda prica da se covek petlja sa lozom, kad za desetak evra moze da nabavi komad koji je dovoljan za akvarijum od 100 litara.
Vrh svega toga sto se ne mogu porediti u estetskom smislu.
Pa, imaj malo umetnickog duha Coa, nije svaki panj isti...:D
U prirodi mozes da nadjes neke jedinstvene panjeve ,bas one sto si trazio i trazio a nisi mogao naci ;)
 
Pa, imaj malo umetnickog duha Coa, nije svaki panj isti...:D
U prirodi mozes da nadjes neke jedinstvene panjeve ,bas one sto si trazio i trazio a nisi mogao naci ;)

Pa i ja sam u dilemi da li su panjevi o kojima pricam iz prirode, da li se dobijaju iz kalupa ili ih mozda donosi rodina tetka ?:)

Ako govorimo o oblicima i jedinstvenosti, ja necu biti lenj, pa cu na suvom sutra uslikati neke komade. Ako ti mozes na celom netu da pronadjes sliku nekog komada loze koji izgleda bolje (i to za tebe bolje, verujem u tvoj posten odgovor) od onog sto cu da uslikam, javno kazem da ces od mene na poklon dobiti sve one komade koje cu sutra da uslikam :hej:

I jedno pitanje, da li si nekad u prirodi nasao BAS ONO STO SI TRAZIO (govorim o toj lozi) i kako to izgleda kad odes u prirodu a u glavi ti oblici velicine debljine boje kakve trazis a nisi mogao naci ??
 
hehe... pa zar mislis da treba pre nego sto krenes u prirodu, da isplaniras zasto ides i sta trazis? Ma neee... ja kada izadjem u prirodu ne idem sa namerom da nesto pronadjem, vec samo da se odmorim i opustim ...a sve ostalo ti dodje spontano ,pa izmedju ostalog, naletis na nesto sto ti je interesantno...;) Kapiras sta zelim reci?:)

Fotografisi te panjeve , bas me zanimaju kako izgledaju...
 
Coa ja mogu da odvojim deset eura za neki panj
kao sto sam i odvajala.
Ovo je moja zelja da sama nesto uradim,a i sada ne zelim da odvajam za ovo jer imam neke malo vece prioritete sa malo vise ulaganja.
A poznato je da mnooogo akvarista sami biraju lozu i sami je spremaju.
I da nekim ljudima znaci -licni rad ,trud i krajnje zadovoljstvo svega:cool2:
A nekome u Srbiji je deset eura ipak vredno licnog truda ,ili sam ja u zabludi o standardu tamo ...u sta cisto sumnjam ;) jer ipak cesto dodjem a i moja familija tamo zivi ....
 
E jesmo bre epski narod :)

Za Faunu slike, prvi set su slike panjeva u vodi a drugi panjevi na suvom. Vec mi je nekoliko komada odabranih otislo, pa se nadam da ce akvaristi kod kojih je stiglo negde okaciti slike i tih komada u svom akvarijumu.
 

Attachments

  • panj202.jpg
    panj202.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 27
  • panj203.jpg
    panj203.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 22
  • panj204.jpg
    panj204.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 25