Razmnozavanje sijamskog borca

cao!!


Hteo bih da vam se pohvalim da sam kupio novog borca i jednu zenku!!!valjam_se
Planiram da ih razmnozavam tako ako uspe mrest kome treba dobice!!!:)
 

Attachments

  • mm1.jpg
    mm1.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 80
  • mm2.jpg
    mm2.jpg
    12.5 KB · Pregleda: 64
  • mm3.jpg
    mm3.jpg
    14 KB · Pregleda: 53
  • mm4.jpg
    mm4.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 66
evo jos nekih slika
 

Attachments

  • mm5.jpg
    mm5.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 42
  • mm6.jpg
    mm6.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 39
  • mm7.jpg
    mm7.jpg
    23.2 KB · Pregleda: 60
  • mm8.jpg
    mm8.jpg
    19 KB · Pregleda: 40
vidi ovako maglo,ne bih da se naljutis na mene ali taj potez sa plasticnom casom nije dobar iz prvog razloga jer si jedan kraj zalepio za stranicu akvarijuma pa ako opadne nivo vode ne bi bilo dobro .posto sam u skorije vreme uspesno izmrestio borce dao bih ti predlog da umesto case stavis samo parce stiropora da pluta i to ce biti sasvim dovoljno
 
samo bih te jos nesto pitao!!!


koje debljine mora biti stiropor i koliko ce biti gnezdo kada ga napravi?:rolleyes:
 
sada ne bih to pokusavao jer je vec zapoceo da pravi gnezdo ispod casice,ali cu osloboditi casicu tako da pluta po povrsini vode.


A zenka ima vec nekoliko belih strafta kao sto treba tako da ce izgleda biti nesto od mresta,ali necu da srljam!!!!Sve sto se radi na brzinu nije dobro!!!:)
 
Atanasije imam jedno pitanje!!

cime si hranio male borce,koliko dugo "posebnom" hranom i koliko puta na dan?
 
cao ljudi!!!



imam jedan problem!!!!
spoji sam muzjaka i zenku borca,ona je dobila bele pruge,on je napravio gnezdo ali nikako da pridju jedno drugom.Muzjak je jos malo popravljao gnezdo i onda stao sa svim "radovima" i sada nasrce na zenku,a ona stoji u jednom cosku nemrda.

Zajedno su otprilike 3 ipo sata.

Zasto nece da pridju jedno drugom pocnu sa mrestom????:rolleyes:
 
Evo nekih slika!!!:hej:

P.S. Stiropor je dimenzija 10*5cm
 

Attachments

  • gnezdo ispod parceta stirop.jpg
    gnezdo ispod parceta stirop.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 73
  • zenka sa prugama spremna za parenje.jpg
    zenka sa prugama spremna za parenje.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 66
  • slika odozgo.jpg
    slika odozgo.jpg
    83 KB · Pregleda: 66
Mislim da borac pokusava da napravi gnezdo!!!

Ako imas zenku oprobaj se u razmnozavanju,jer kada on pocne praviti penu to znaci da je voljan za parenje!!!valjam_se


P.S.Ako probas da ih razmnozis zelim ti puno srece!!!:hej:
 
Za razmnozavanje ti je potreban poseban akvarijum sa grejacem,bez ikakve podloge.

A ako zelis da ih razmnozavas uzmi po mom misljenju vecu zenku jer je polno zrelija od one manje,ako su iste velicine uzmi koju hoces.Onu zenku za koju se odlucis odvoji i stavi sa staklenkom u taj drugi akvarijum za mrest.Drugu zenku komotno mozes ostaviti u redovnom akvarijumu.

Probaj pa vidi sta ce biti i da li ce ti uspeti mrest.To ti je jos jedno jako lepo iskustvo!!!;)