Razmnozavanje sijamskog borca

Neznam ali ja sam jos jednom gledao sliku i ja primecujem male crne tackice u okviru!
 
Samo da vam kazem da mali lepo napreduju i brzo rastu!!!

Za dva dana su porasli 2 mm i sada su dugi 5mm.valjam_se

Danas sam odvojio muzjaka od njih posto sam primetio da je pojeo nekoliko zivih malih,ali to nije neki veliki gubitak posto ih ima jako puno!!!:)

Cim malo porastu poslacu vam slike!!!!!!:hej:
 
Koliko ih cesto hranih? Da li im menjas vodu ili samo dolivas svezu? Voda koja se doliva ili koristi za izmenu mora biti iste temperature kao i voda u aq.

:hej:
 
Hranim ih dva puta dnevno,ali nevidim da bas pojedu:(!!!


Vodu menjam,ali nisam znao da trba biti tempereture kao u aq!!!

DA li to vazi i za dolivanje,i da li smeta ako nije iste temperature?
 
Nemoj da brines sto ne pojedu sve, jos su mali. Nemoj da ih hranis puno, bolje po malo vise puta u toku dana. I obavezno ne pojedenu hranu koja padne na dno usisaj malim crevom za vazduh, samo pazi da ne usisas mlade. Isto vazi i za dolivanje, ne bi smela da bude hladna, oni su jos male ribice koje su osetljive na promenu temperature.
 
Evo proslo je nedelju dana kako su se mali izvalili i poceo sam da ih hranim serinim mikropanom.

Dajem im otprilike sa vrha nozica.Mislim da im je to dovoljno!!!


Nastavi cu i dalje da vas obavestavam!!!!!:mrgreen:
 
Hvala i takodje bi zeleo svima da se lepo provedu za prvomajske praznike!!!!:mrgreen:
 
Evo pokusao sam da slikam jednog malo kroz lupu!!!:)
 

Attachments

  • l1.jpg
    l1.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 80
He he ovo vec treba da ide u fotografsku tehniku :)

Bez brige, ako nemas aparat koji moze da slika te malisane nema veze, sacekacemo mi da oni porastu. Samo se ti brini o njima a veruj mi da rastu vrlo brzo ako ih dobro hranis. Imaces ti vise problema kada malo odrastu pa muzjaci krenu u akciju. Zato skupljaj tegle jer ce ti trebati pogotovo ako imas dobar broj mladih.
 
Ali ne znam gde gresim kada su mi slike tako mutne!!!

Imam odlican fotoaparat(Canon ixus 60) i sve slikam sa njim ali slika jednostavno postane mutna kada je smanjim preko fotoshopa.


Evo kako radim:

1.Prebacim sliku u fotoshop

2.Odem na Save for Web

3.Na image size namestim 800x600

4.Kvalitet na maximum jer kada je smanjim na 800x600 postane jako mala(otprilike 20 kb)


Ovako ja radim,a ako gresim negde ispravite me!!!:mrgreen:
 
Probaj sa ACDSee. Ides na modify, pa zatim resize ukucas 800x600, zatim done, pa save i to je to.

:hej:
 
Mislim da kod MAGLE nije problem kod obrade slike u PS vec u samom rukovanju fotoaparata. Mnogima se desavaju slicne stvari, da pogresno rukuju sa digitalnim aparatima . Naime, u ovom slucaju kada zelimo da fotografisemo jako sitne detalje kao sto je mladj ribe , moramo korisiti macro mod za fotografisanje ako zelimo da slika bude ostra i jasna. Ne mozemo se uvek oslanjati na automatiku , odnosno fotografisanje u automatic modu.

Znaci, pokusaj da nadjes prospekt (upustvo za rukovanje) i pokusaj sa macro opcijom na aparatu jer vidim da tvoj digitalac ima opticki zoom. ;)
 
Evo pokusao sam preko macra!!!

Mislim da su mnogo bolje nego pre!!!!:mrgreen:
 

Attachments

  • M.jpg
    M.jpg
    44 KB · Pregleda: 67
  • M2.jpg
    M2.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 63