Razmnozavanje sijamskog borca

Za one koje interesuju Crowntail borci evo jedne adrese u Beogradu na kojoj ih mogu naci .:)

PODVODNI SVET Nenad Jankovic
adresa: TC PIRAMIDA 5 (lokal 30) Gandijeva 148a
tel: 011/318-7338

 
Evo samo da vas obavestim da mi je veliki broj malih uginuo!!!:(

Stvarno neznam zbog cega ali je uginulo vise od pola!!!

Ostalo mi je svega oko20 ali i to je dobro!!!!;)
 
Hehehehehehe!!!:lol:

Ma dobro bice njih jos puno,puno,puno...:mrgreen:
 
Samo da vas obavestim da mi je ostalo jos samo 6 malih.

Oni jako dobro napreduju i rastu!!!

Stavio sam jos jedan par da se mresti koji napreduje odlicno!!!

On je napravio odlicno gnezdo,a ona se polako deblja!!!

Prvom prilikom cu vam poslati slike!!!:)
 
I da li si nasao uzrok tom velikom gubitku? Nije se to desilo tek tako i bez razloga. Prostudiraj sta si radio i ge bi mogle da budu greske. Kvalitet vode, oscilacije kvaliteta, manjak ili visak hrane a mozda i neadekvatna hrana. Prostudiraj sve to pa sledeci put pazi da se to ne ponovi.
 
Mislim da do toga doslo zato sto sam prilikom ciscenja aq usisao par komada koje sam vrati nazad,a posto sam vise puta cistio i uvukao puno riba...

Verovatno im je to smetalo!!!

Ali nema veze,stavio sam novi par da se mresti pa ce mo videti rezultate!!!

I zenka i muzjak su crveni tako da bi trebao dobiti crvene male:mrgreen:
 
Napravi sam neke izmene!!!

Posto moja sestra iz NS zeli malo tamnijeg borca onda sam stavio plavog muzjaka i plavu zenku!!!

Za sada dobro napreduje i videcemo sta ce biti!!!:mrgreen:
 
Tu mozes da kombinujes sve i svasta pa da vidis kako ce da se boje prenose. Pitanje je koliko taj tvoj borac ima stabilnu plavu boju, mislim genetski, i kako ce to da se odrazi u kombinaciji sa zenkom. Nemoj da se iznenadis ako vidis i nesto saroliko.
 
Da vas obavestim da je malima sada 1mesec i 9 dana i polako im se nadzire plava boja na donjem peraju.

Duzine su oko 1,5 cm i lepoo napreduju!!!:mrgreen:
 
Evo jednog malog!!!:mrgreen:
 

Attachments

  • O.jpg
    O.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 81
brzo oni rastu ako im se pruze dobri uslovi. Sada bi trebao da ih malo bolje osmatras je uskoro moze da ocekujes i prvu borbu izmedju mladih muzjaka. To u pocetku nije nista strasno ali vremenom bice sve zesca. Cim vidis da se biju a ti ih scepaj pa u teglu sa njima. To je i problem kod mrescenja borca, nikad dosta prostora.
 
Evo jos jednog obavestenja!!!!

Jutros je nova zenka bacila ikru!!!
On je sve to lepo pokupio i lepo se brine o njoj tako da sutra ocekujem male!!!:mrgreen:
 
Mali su se izlegli i ima ih jako puno!!!

Sutra ce dobiti prvo zumance pa ce mo videti kako ce jesti