Razmnozavanje sijamskog borca

izbacio borca posle otprilike 3 dana nakon shto su se mali izlegli...hranim ih infuzorijom(kora od banane) i menjam vodu skoro svaki dan jer se brzo prlja...jel zna neko dal malima treba rasprshivach ili kao matori borci mogu da udishu vazduh van akvarijuma...negde sam prochitao da mogu da dishu posle 3 dana od kako proplivaju ,negde da tek posle mesec dana im se formira taj organ za disanje a negde posle 7 dana... ?)
 
Bez obzira na sve ti treba da obezbedis aeraciju tvog akvarijuma jer je to neophodno za jedan zdravi akvarijum.
Mladi nemaju sanse da udisu vazduh nakon tri dana jer im se taj organ jos nije razvio. Vreme razvijanja je razlicito u zavisnosti od brzine razvoja samih riba a nema teorije da nakon tri dana koriste vazduh.
Nakon oko sedam ili vise dana taj organ tek pocinje da se razvija i to traje nekoliko nedelja, tu nema pravila. Kada se taj organ potpuno razvije ti ces to da uocis jer ribe ce ici na povrsinu da "udahnu" vazduh. Dotle ti treba da obezbedis dovoljno rastvorenog kiseonika za te mlade ribe.
 
pozdrav svima,
imam jedno pitanje,naime radi se o slijedecem: pre nekoliko dana sam cistio akvarijum, i prebacio sam ribe u nekoliko drugih manjih. u jednom akvarijumu sam imao muzijaka i dvije zenke borca, koji su moram reci stvarno brzinski bacili ikru. nisam imao ni artemiu a ni kakvu drugu hranu prikladnu za mladj tako da sam u jednoj prodavnici kupio JBL nobil fludi. dali neko ima iskusta sa tom vrstom hrane?

pozz
 
Ja je licno nikada nisam koristio ali sam koristio i koristim slicne proizvode drugih firmi. To je sve sasvim OK za pocetno hranjenje i mislim da nemas sta da se brines. Problem je uglavnom da ribe vrlo brzo prerastu tu hranu ali sta je tu je. Pored toga takva vrsta hrane je vrlo dobra osnova da pokvaris kvalitet vode pa pazi koliko je dodajes.
 
hvala na odgovoru.nazalost, citajuci uputstvo i radeci po tome izgleda da sam malo previse hranio ribice i da je doslo do kvarenja kvaliteta vode, sto je automatski dovelo do pomora mladji.ostalo mi je jos nekih 20 ribica. sad imam artemiu uz taj likvid pa malo kombiniram uz redovno mijenjanje vode, ali htio bi jos jedno da te pitam: pola mojih ribica stoji uz staklo i djeluju mi jako pasivno tj nezainteresovano za hranu a druga polovica pliva lagano kroz akvarijum al nisam vidio da idu na artemiu!? dali je to normalno?unaprijed hvala na odgovoru!
pozdrav
 
veliki sam fan boraca jel moze neko da mi da link kako da napravim hranu za nijh neku najjednostavniju verziju
 
takodje imam par boraca uradio sam sve kakoo treba al nesreca od muzjaka nece da pravi gnezdo zna li neko zasto?
 
Borac jede sve i svasta pa onda mislim da nema brige za to. Hrani ga raznovrsnom hranom i sve ce da bude u redu. Suva hrana je u osnovi najjednostavnije resenje a ti uvek mozes da dodas po nesto drugo iz tvog sirokog repertoara hrane.

Ribe se mrete kada one "odluce" da to rade odnosno kada su spremne za to a ne kada mi to zelimo. Zato se malo strpi i sve ce da dodje na svoje mesto.
 
Nema mresta dok ne napravi gnezdo. Recept je poseban akvarijum sa poklopcem, nesto povrsinskog bilja, zbun neke vodene biljke u kome zenka moze da se krije i strpljenje. Ako nadjes da kupis smrznutu hranu verovatno ces ubrzati mrest.
 
Imas snimke na youtube pa pogledaj kako da postavis sve u aq za uspesan mrest. A ne mora da znaci da ce ti ribice za 2 nedelje biti spremne za mrest. I ako ti mrest uspe neznaci da ce malci izrasti u velike ribe. Nemoj da mislis da te obeshrabrujem ali takva je realnost.
 
Sijamski borac je riba toplih mirnih voda. Za zivot im treba obezbediti akvarijum od desetak litara, koji obavezno mora da ima grejac i voda ne bi trebalo da pada ispod 25°C. Voda treba da bude odstajala tako da iz nje ispari hlor.