Razmnozavanje sijamskog borca

evo mene opet sa istim parom boraca sve ide fino sad nakon koliko da pustim zenku kod muzjaka
hitno!!!!!
 
Mnogo si nestrpljiv, a odgovor mozes samo ti da das. Stavi borca u mali akvarijum, jedan ugao pregradi staklom i tu pusti zenku. Mrezicu u ruke i pokusaj da negde uhvatis malo larvi komaraca, ima ih ove godine dosta. Na povrsini kod muzjaka neka bude malo plivajucih biljaka, socivca ili ricija. Ako su ribe u dobroj kondiciji i zrele muzjak ce napraviti gnezdo, a zenka ce dobiti poprecne pruge na telu. To je signal da je i ona spremna za mrest. Ako se sve to ustima , kad bude gotovo gnezdo pusti zenku kod muzjaka i prati. Ako poloze ikru odmah izvadi zenku, jer ce je muzjak ubiti ako ostane. Da li si spremio hranu za male borce? Bez toga dzabe ti je i ako uspe mrest.
 
e ja sam stavio stiropor umjesto plutajucih biljaka i zenka je dobila te prugeali nece da muzjak da hvata zenku nego stoji ispod gnezda i nemrda se
 
Znaci da mu nesto nije potaman ili nije spreman za mrest. Izvadi stiropor i pusti ga da sam napravi gnezdo.
 
Rekli smo ti da stavis malo plivajucih biljaka. Kod mene naprave gnezdo bez njih u cosku akvarijuma i mali se izvedu bez problema. Ko mu stavlja stiropor u prirodi?
 
evo me sad opet :D sa istom zenkom ali drugim muzjakom nakon koliko da ih pustim jel dosta 4h?????
Hitno
 
jel moze neko da mi poslje text sa pripremom hrane od zumanceta
Skuvaj jaje u ljusci da bude tvrdo. Uzmi zumance i odvoj sasvim malo. To stavi u soljicu sa vodom i uzmi plastican spric. Usisaj zumance i vrati ga u soljicu vise puta, dok ne dobijes fin maglu. Sa time hrani mladj vise puta dnevno ali po malo. Svo nepojedeno zumance ce se staloziti na dno i to moras da uklonis, jer jako prlja vodu. Mozes da ubacis nekoliko puzeva u akvarijum sa mladji i oni ce pojesti dosta toga.
 
Archy, negde debelo gresis. Nije nikakav problem u varijetetima riba nego u njihovoj nespremnosti za mrest.
 
Procitao sam vecinu postova na temu razmnozavanja borca po nekoliko puta. I dalje nisam siguran da li se za prvo hranjenje moze koristiti artemija sera-mix ili je bolje koristiti kuvano zumance ili mozda usitnjenu u prah hranu za odrasle bette? U Zrenjaninu od zive hrane imam kao opciju samo artemiju, pitanje je velicina u pakovanju sera-mix...
Slika stranice zova na drugoj temi je izbrisana, tamo gde je objasnjeno kuvanje zumanca a da ne prlja vodu kao klasicno bareno celo jaje.
Ali ako moze artemija od starta, onda je to odlicno.
Pozdrav
 
Procitao sam vecinu postova na temu razmnozavanja borca po nekoliko puta. I dalje nisam siguran da li se za prvo hranjenje moze koristiti artemija sera-mix ili je bolje koristiti kuvano zumance ili mozda usitnjenu u prah hranu za odrasle bette? U Zrenjaninu od zive hrane imam kao opciju samo artemiju, pitanje je velicina u pakovanju sera-mix...
Pozdrav
Nisam bas odusevljen sa Sera a. mixom ja bas i nisam imao mnogo uspeha, jer cini mi se da je jako mali procenat izleganja ali pokusaj, mozda ova moja nije bila dobra.
U ovoj temi imas napisano o upotrebi zumanca.