Razmnozavanje sijamskog borca

Evo ih!!!:mrgreen:
 

Attachments

  • m.jpg
    m.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 92
  • m1.jpg
    m1.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 75
  • m2.jpg
    m2.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 69
Malima je danas 2 meseca i 7 danai poprilicno su porasli!!!

Ima ih 3 ,ali zato je tu relativno novo leglo sa malima od 23 dana koji isto dobro rastu!!!

Sto se tice ovo troje mislim da su dve zenke i jeda muzjak.

Kako sam to zakljucio:

Dvoje malih imaju bocnu liniju kao sto to imaju zenke, a jedna mali nema.
To je neka moja teorija,a ako neko drugi misli drugacije neka napise!:)
 
Mozda su jos mali da bi mogao zasigurno da kazes pol ribe. Ta linija koju spominjes je relativna i ona zavisi od raspolozenja riba. Kada su ribe malo uznemirene one izraze tu liniju i obrnuto. Kasnije je sve jasnije kada muzjaci pocnu da se kocopere i pocnu da opravdavaju svoje ime.
 
Evo desio se jos jedan mrest kod mene!

Izvinite zbo ovih slova na sredini,tu su zato sto sam video prepravljao u nekom video editoru!

muzika u pratnji:Celine Dion - Im Alive

 
moj prvi akvarijum od pre jedno 15ak godina je bio od 2l sa jenim borcem.
pregledala sam citavu temu
odgledala video snimke i snimam vec gde bih stavila jos jedan akvarijum :mrgreen: (ima muz da me utepa:rofl2:)
predivno !!!
 
Ima ih oko 100. To je neka moja slobodna procena.

Slike cu ubaciti kada mi fotoaparat dodje sa popravke!!!!
 
pre neki dan sam kupila borca i zenku, medjutim, borac se ne odvaja od nje, a ona je vec dva dana "smorena", ne jede, mirna je i ima malo veci stomak tj odmah ispod glave. sta da radim? da li je mozda trudna? kod mene se nisu mrestili, tj nije bilo nikakve pene.....
 
Ja sam imala dve zenke i dva muzijaka i kombinovala sam ih ali meni bude zao kad krenu muzijaci da cerupaju zenke i obrnuto pa ih razdvojim.Par puta su pravili gnezdo ali nista od mresta.Sada ih vise ne drzim ali probudila mi se zelja gledajuci ove lepe slike,pa cu ovih dana kupiti par..Javicu se sa slikama :)
 
Moje iskustvo sa parenjem boraca...

Imam plavog borca i svetlo zutu zenku sa crvenkastim perajima i crnim ochima...Ubacio sam ih u mali akvarijum od 4 l , prvo muzjaka pa zenku u kesi i malo parche stiropora...tako su bili celu noc i ujutru sam ubacio i zenku...muzjak je preko noci napravio gnezdo (mehurice oko stiropora i oko ivice akvarijuma).Pogreshio sam jer sam na dnu imao par shkoljkica i par kamenchica...mislio sam da ako borac bude hteo da je juri da ima gde da se sakrije...borac ju je nekih sat vremena vitlao po akvarijumcicu i prvo sam mislio da mi zenka nema ikre jer nije imala ni puno veliki stomak...ostavio sam ih tako i doshao uveche posle nekih 9 sati kad ona se nameshta borcu (sve ga bocka glavom u rep i on se presavije preko nje) prvih par puta nishta i mislio sam da zenka definitvno nema ikre u sebi kad posle 4-og puta pocheshe da ispadaju jajashca... :) Borac nekad pokupi sva jajashca pre nego shto padnu na dno a nekad nijedno i sva jajashca mu zapadnu iza shkoljki i izmedju kamencica i on ne moze da dohvati i ne vidi ih...dok zenka kad se probudi iz transa u kom ostane posle izbacivanja ikre odmah sleti na dno i pokupi ovo shto borac nije video... :( posle petog uspeshnog "stiskanja" izbacio sam pincetom tu shkoljku gde je najvishe zapadalo ikre jer su se skoro uvek "stiskali" ispod stiropora...Kad je o5 poceo da je juri , izvadio sam je polako da ne unishtim gnezdo na povrshini...Nju sam vratio u veci akvarijum i nahranio je ,bash je bila izmorena...Borca sam ostavio sa jajashcima i sad je skoro 30 sati sa njima...josh se nisu izlegli mali borci...pripremio sam onu foru sa bananinom korom u flashi a artemiiju josh nisam nashao ,sutra je ponedeljak pa cu da procunjam po prodavnicama...

To je bilo moje iskustvo sa betama :)

Ako ih budem sledeci put pario , definitivno veci akvarijum npr. 15 l , sa grejachem ,chistim dnom (samo jedan kamen u coshku da zenka ima gde da se sakrije i to u suprotnom coshku od stiropora)...

Videcemo koliko ce malih preziveti a moram nabaviti ubrzo i mali grejach zbog malih jer chitam svuda koliko je temperatura bitna za ribice a tek koliko za male...
Ako ima neko neki savet za shto bolji odgoj malih neka jauche... :)
 
Mali su pocheli da ispadaju i matori borac ih vraca nazad u gnezdo a poneki chak znaju i da plivaju... :) Kad bi trebalo da izbacim matorog borca i da pocnem sa infuzorijom? :D