reef in progress

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Eto da vidite kak izgleda moj niti 2 mjeseca stari reef akvarij!!
2a676a2a5790362571826b42b501855b.jpg


Od koralja imam 10 vrsta, sve dobiveno od kolega akvarista te imam dobar feeling da ?e isto tako kad se razrastu i? i drugim kolegama :wink:

Akvaristika je divna, a jo divnija kad ima puno dobrih akvarista!
Ovim putem im se zahvaljujem svima koji su mi pomogli, to savjetom, to fragom! :wink:
 
Ako imamo u vidu da si tek zaplovio u slane vode ,ovako kako se vidi na prvi pogled, akvarijum izgleda odlicno :D . Mada se primecuje da na tom grebencicu nedostaje jos zivih organizama. :wink: Ali polako ... nadam se da ce vremenom biti jos :D
 
Chubby, ne uri. Dva meseca a ti ga ve? u majstora die. Ovo jo nije ni po?etak, tek sad dolaze "de?ije bolesti" morskog akvarijuma. Moj akvarijum ima oko godinu dana i jo ne mogu da kaem da je sve leglo na svoje mesto. Stina, koji su ti rezultati merenja parametara vode? Pre svega pH, salinitet, fofati, kH a onda nezaobilazni proizvodi nitrifikacionog ciklusa amonijak, nitirti i nitrati. Na staklima se vidi dosta algi, zna?i da je sve to lagano krenulo. Crvana alga je zaista lepa, daj jo neku fotku, naro?ito novih stanovnika - klovnova i mandarina. Naravno i neku makro fotku korala, oni su ono to svakog morskog akvaristu zanima. I za kraj, elim ti to manje problema sa akvarijumom, a njih uvek ima - vide?e.
 
Eto, nisam majstor al se trudim bit :lol:
to se ti?e parametara vode... hmmmm... od kud da krenem...
amonijak i NO2 su 0, NO3 je 5, KH i pH neznam(iako sam uvjeren da ima puno Kh jer kalc alga mi buja...) , salinitet u granicama normale, nema previe oscilacija(1,023)...

slike koralja i riba... a evo neto fotki fragova...

prvo ocellarisi...
cdfe027a0536cd99f503ff95d45418fd.jpg


evo odvojili mi se mali crveni zoanthusi, pa ?e i? dalje kod nekog ko nema ni.... nije puno al opet...
b1d9467493c215b5355f0a17cd9a0faa.jpg


pa mali zeleni zoe
e4c6c626f470df0b89f60c8f5552b8b8.jpg


pa vece zelene zoe
f3274fd4dfb0b85e2822db37d9d4e832.jpg



Bijele xenie sp., iza njih zelena makroalga, ispod ljevo sinularia sp. i plava foto spuva
b15d5d8d715aa5962e34f17f4e895b1a.jpg


crveni zoanthusi
097c74422c8bd7f5552cd37c12b156e1.jpg


pa ovi zeleno uti zoanthusi...
[Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/uploads/0107994347.jpg

neznam zakaj ne?e uploadat ovu zadnju sliku, ima 77kb...nema veze...

Eto to je to, nije editirano u photoshopu i nije vrhunska fotografija, al moete vidjet stanje koralja...
Imam jo sarcophyton, caulerpu, crvenu xeniu... i brirareum ili paciclavularia - kako ve? 8)
 
Peco, nije da ga diem u previsoko, al ?ovjek stvarno iznenadjuje ambicijom, ma rekao bi fanatizmom, ne znam koliko je bio u slatkoj vodi,godinu ili neto vie, no stvarno nije gubio vrijeme, cesljao je strane forume, kupovao i i?itavao literaturu, kontaktirao sa eminentnim svjetskim strucnjacima (sto se loricaride-a tice) i komentirao i raspravljao na akvarij.netu. jeste da se usko specijalizirao, ali je bio temeljit, pravi mali majstor, ako tako nastavi sa morskom, brzo ?e napredovati.

stina-nadam se da jos ?uvas zdrepcevu krv :wink:
 
SUPER....SA OGLEDOM NA TO DA I JA SAM U STARTU, STVARNO SUPER NAPREDUJES.SAMO NAPRED :lol: :lol: :lol:
 
E Lado sad mi je jo i neugodno :oops: :lol:

drep?eva krv se htjela silom otvorit, al ja nisam dao :D , sad ima sloj praine na sebi i ?eka pravu prigodu.... da chubby do?e u Jasku... jer ipak je to poklon za oboje :wink:
 
Ovo sto chubby rece za Stinu ,to je tacno . Do pre godinu dana znam i ja koliki je Stina bio pocetnik tj., "Amater N1" :lol: Ali danas je to druga prica , njegova edukacija je isla toliko velikom brzinom da je tu gde je sada, u morskoj akvaristici. :wink:

Necu vise da ga hvalaim da se ne uobrazi ... :roll: :lol: Nego, ocena za tek zaciklirani akvarijum je odlicna. A za kasnije... videcemo kako ce se stvari odvijati.


A taj zdrebac, sta ceka ? Zar nije vec posluzio svrsi :lol:
 
Pa lepo za pocetak. Dva meseca je u pitanju tako da ni ne mozemo da kazemo puno. Vazno je da je akvarijum u radu a nadogradnja ce da ide s vremenom. Prati sve kako treba da te ne bi nesto iznenadilo i normalo belezi sve sta radis.

Inace jos da dodam da bi mogao da ubacis jos neki kamencic u akvarijum, tek da se nadje tu, nista mu nece faliti.
 
boban said:
Inace jos da dodam da bi mogao da ubacis jos neki kamencic u akvarijum, tek da se nadje tu, nista mu nece faliti.

O pa to je u planu, evo ?ekam Jadransko mi stie uskoro...
Al planiram prvo ga skimmat sa drugim skimmerom u plasti?noj kadici. bit ?e to lje?ilite live rocka :wink:
Sve ide po planu, a od danas imam i neto novih stanovnika, zahvaljuju?i odre?enom dobrom akvaristu!!!

Montipora digitata, Caulestra, Seratopora hystrix, Acropora(uta)!!
Ve? sam odvojio za svoje prijatelje neke fragi?e, jer meni nije u interesu to sve sebi pograbit pa da mi ugine slu?ajno... tako da tih koralja uvijek bude i sve da bude dobro!

Koralji su otvoreni od prvog dana i zbilja ljepih boja...
Posebno mi se po?ela svi?at akropora, iako najljepu boju ima montipora!
Tek sad vidim ljepotu SPSa!!! :wink:
 
moram dodat da uivo izgleda jo bolje...jo kad se kamenjem popuni i s lijeve strane...
samo ti Stina to fino uzgajaj..trebat ?e i meni fragova kad kona?no u vodu koja se ve? 2 (dva) mjeseca vrti odlu?im stavit i pokoji ivi kamen ( brzina mi je vrlina) :lol:
 
Nemam ti ta pametno re?i Stina, malo sam off poslednjih nedelja, pa mi je filosofiranja previe i sa drugih strana. Tako ?u se priklju?iti ostatku neoriginalne druine i prosto pohvaliti tvoj prvi slani projekat.
Posebno mi je drago to sam video onoliki broj zoantha moju omiljenu grupu beski?menjaka.
Pozdrav
 
Eto, 2.5 mjeseca su prola i desilo se mnogo ljepih i runih stvari kod mene...

Podivljale nekakve crvene alge sluzave, koje sam ja ni 5 ni 6 ve? rukom skidao i zasad vidim da se stanje popravilo...
Koralji ko koralji, izdrljive ivine, napreduju na o?igled, neki bre neki sporije...

Ostao sam samo sa jednim clown-om i jednim blennyem, sve ostale sam udomio...
Naravno bila je jedna rtva, nestao klauni? samo jedan dan, i to onaj najmanji od 2cm... prvo sam mislio da ga je neto ufatilo, a sad sumnjam na to da je od gladi krepucnuo... nije jeo ba najbolje, a ko zna to ga je dotuklo...

Nekak sumnjam da su parametri vode iako je sve mogu?e...

Divne stvari su to to trenuta?no brojim ?ak 20 razli?itih koralja u akvariju i jo planiram nadodat 2-3 za sada... nemogu se smirit...
Do sad sam samo jedan frag kupio... i to sam ga preplatio al Boe moj sve se pla?a, sve se vra?a :lol:

Slike imma, al ?u ih kasnije upload-at, trenuta?no me pale LPS koralji, iako i ovih 3 SPS to imam su mi fl zanimljivi, a od toga moram priznat da mi je acropora najinteresantnija...
Na slikama je to neto sasvim drugo.

Uglavnom, slike stiu!

Eh da, izvadio sam 2 spuve iz juwel filtera i nadopunio ih sa ?arapom punom green-xa, jel mislim da je vrijeme za malo fosfat removera kojeg planiram 3 mjeseca ostavit unutra, ta vi mislite??

Od upgrade-a planiram zamjenit ovaj seaclone skimmer sa turboflotorom 1000ml, te eventualno 2 T5 lampe ugradit u poklopac...
Investicija ?e za ?udo Boje bit minimalna, al ne?emo sad o nofcima :wink:
 
Stina verovatno si to negde rekao, ali ni meni se ne da traiti - koliko litara broji tvoj morski zapravo?
Jel meri neto od parametara? Pitam zbog onog u vezi sa klovnom. teta malie.
 
akvarij je RIO180 sa cca 150-160litara vode...
Od parametra mjerim NO3, koji je <5, to je zadovoljavaju?e za sada...

Ocellarisa je bilo 14 kod mene na ?uvanju, nisu jeli uop?e neko vrijeme jer su ful mali i hranili su ih na uzgajalitu sa nekakvom hranom do koje ja neemogu do?.
Ja sam ih hranio artemijom, a kasnije sam ih i na granulat naviknuo...
rtva je bila, al ta sad, glavno je da su svi udomljeni kak se spada, a sebe sam zakinuo, jer su meni trebala 2 ostat, no sad je jedan.
Mislio sam kupit jo koju ribicu, al odustajem dok ljeto ne pro?e, op?e neznam kak ?u to sa godinjim rijeit, pa je najbolje ne trpat u akvarij nita od riba za sad - koralji su izdrljive ivine, za njih se ne brinem :lol:
 
Evo dve-tri sli?ke...
 

Attachments

  • blastomussa_red.jpg
    blastomussa_red.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 18
  • p1010095.jpg
    p1010095.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 22
  • p1010171.jpg
    p1010171.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 27
  • p1010172.jpg
    p1010172.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 18