Setnja magacinom

Vidi, jasno govorim na nivou Srbije, ne pojedinacnih radnji, na moju radnju nisam konkretno ni mislio, nego na veleprodaju i ostale veleprodaje, posto je i boban stavljao slike iz veleprodaje. Snabdevenost radnji je do vlasnika, njegovog prostora i finansija... ali ko god pozeli a ima sredstava moze da napravi evropsku radnju snabdevajuci se iz domacih veleprodaja. Druga je stvar sto je to neisplativo i sto je obrt sredstava sporan.
Naravno da neko iz Sapca mora da se snabde u Beogradu i Novom Sadu, ako hoce nesto specijalno, ali ni to nije nesto problematicno i vec normalno funkcionise.

Dakle, skoro da nema bitne stvari u slatkovodnoj akvaristici koju ne mozete naci u Srbiji.
 
Da ne ispadne neko prepucavanje (daleko od toga), ali moram da odgovorim na ovu recenicu jer smtram da to nije bas tako;)
...Naravno da neko iz Sapca mora da se snabde u Beogradu i Novom Sadu, ako hoce nesto specijalno, ali ni to nije nesto problematicno i vec normalno funkcionise...
Eheim filteri, grejaci, vazdusne pumpe... pa i drugi poznati brendirani i kvalitetni proizvodjaci akvaristicke opreme, ne nalaze se tako lako ni u Bg-u i NS a da ne govorimo o drugim gradovima i manjim mestima. Naravno, svako moze da nabavi nesto"specijalno" ali to "specijalno" mora prvo da poruci, da bi dobio sto zeli. Generalno, ponuda akvaristicke opreme u Srbiji nije ni priblizna kao u nekim evropskim zemljama.
I jos nesto, ja licno ne smatram da je normalno, da se bilo koji Eheim filter ili njihov grejac ili pumpa...i td, kupuje u Beogradu ili Novom Sadu a da recimo to ne mogu da nadjem u Sapcu, Nisu, Kragujevcu, Krusevcu i drugim gradovima...
 
Ako ti zivis u Sapcu ili Zajecaru i pozelis Eheim kanister i porucis sutra, najverovatnije je kod tebe na vratima prekosutra, po krajnje normalnoj ceni. Nije to nikakav narocit hendikep sto ces da cekas 24h. Tako dolazis i do sve druge robe i sto je jos bolje zasticen si garancijom od bar 2 godine kao beli medved. :)

Sto se tice generalno akvaristike, ja sam tu verovatno i ekstremniji, jer sam video u Nemackoj na Sajmu, gde smo mi a gde je svet i to jeste ogromna razlika, narocito u smislu raznolikosti ponude i luksuznih stvari i sistema koje ovde necemo sigurno videti... ali moja reakcija se odnosi na bobanove slike, gde razumem da neko 2004. reaguje tako, ali 2013. to sto je boban pokazao ima i ovde i to nije neki VAU :) Verujem kad bi se skupile slike iz svih akva magacina ovde, da bi to tek sokiralo ljude u pozitivnom smislu i da bi bili iznenadjeni da su ljudi i ovde prilicno agilni.
 
Pa bem ga sada, kako da ocekujes da bude VAU jedan veleprodajni magacin? U osnovi obicna supa napunjena stvarima :)

E sada tesko mi je da poverujem da u Srbiji neko ima takvu kolicinu i raznovrsnost pet proizvoda na lageru. Video sam to svojim ocima, sta ima i kako je. Cinjenica je da sve moze da se nabavi i to vazi bilo gde u svetu ali je i cinjenica da je generalno pet industrija Srbije na vrlo niskim granama.

Jos jedna stvar gusi sve to a to je kupovna moc ljudi. To diktira prodaju a i nabavku. Kada se uvozi na kontejnere onda su druge cene nego kada se uvozi deset eheim filtera a mi uvozimo kontejner eheim-a, pa kontejner AP-a pa kontejner seachem-a, pa kontejner .... Nemoj samo da mi kazes da tako uvoze uvoznici pet industrije u Srbiji.

I na karaju cinjenica je da sve ide polako na bolje i to se vidi, ako nista drugo onda barem u ponudi.
 
Izvestan broj većih uvoznika ima i ovde. To i Coa potvrđuje svojim postovima.Nisu svi iz Beograda i, u Beogradu.
Ista boljka koja muči Faunu je i boljka ogromne većine Hobi-akvarista.
Lično ću uvek da izdvojim dovoljne( ma koliko da košta ) količine novca za ono što hoću ali, to hoću lično da vidim, raspakujem, uverim se u neoštećenost delova, da li je sve pripadajuće što je pobrojano u ambalaži...Slanje može biti mač sa dve oštrice, nedostatak nekog dela, mehaničko oštećenje pri transportu i, ko mi može garantovati da je prodavac prekontrolisao to što šalje, ili namerno poslao oštećeno. Reći će te, imaš garanciju, možeš da reklamiraš, zameniš...Tu dođemo do priče da nisam znao da postupim po uputstvu proizvođača, da sam nepažnjom sam oštetio...Ne mora da bude tako, ali u većini slučajeva jeste.
Pozdrav
 
Naravno da je dobro prekontrolisati sve pre kupovine ali ponekada su nam ruke vezane. Recimo EHEIM stavlja zastitu na svojim kutijama od filtera i to po pravilu kutije ne bi smele da bude otvoreno pre kupovine. Neki proizvodjaci cak kazu da ako je zastita skinuta kod prijema posiljke da se takva posiljka ne prihvati. Naravno da je sve to do odnosa prodavac - kupac pa kako ko voli :)
Sada, uvek postoji rizicnost da je napravljena greska kod proizvodjaca ali to se bas retko desava.
 
Hm, baš taj Eheim je prošle godine imao peh sa serijom loših dihtuga glave i, curenje Kanistera, tako da je AQUASHOP imao gomilu reklamacija kupaca, pa je ta kompletna tura vraćena proizvođaču a, novac nadoknađen. Dešava se i takav propust. Pozdrav
 
Naravno da se desavaju kiksevi te vrste ali to ti ne mozes da vidis i da otvoris kutiju sto puta. Mnogo je bitnije to sto si naknadno rekao, da je sve nadoknadjeno i upravo to nam daje sigurnost kupovine takve opreme.